Фан клуб: Струмица

Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
ехееееее тука си грешка машко лани кога праевме 10 годишнина напраивме гоемо покривно знаме и цела кореографија со пропратни помали знамиња и картони што не коштаа едно брдо пари ,пред секое дерби со Работнички картони,балони,пиротехника има нас се тоа не ни плаќа управа не не мази како вас,а ти извини што подразбираш од дамна ти знаеш за Family 2-3 години колку шти си и активен навивач на Струмица и лојален Ајдук
OK se e vo red samo prasav zosto sobirate pari pred sekoja utakmica , a neli mislite deka vie zasluzuvate nesto od klubot da vi plati na pr nesto bidejki ve ima na sekoja utakmica pa mislam kako sto vie go pocituvate klubot i negovoto rakovodstvo pa taka i tie treba da ve pocituvaat vas i da napravat nesto za vas.pozz
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
Ајдуци, мирни таму, за никаде сте!
И со право ви се смеат!
Оти ви дава гркот понекоја пара ли навивате за КК Струмица? Како на времето кога идевте чопоративно на Беласица, Бате Ване кога делеше пакети вино?
И бојкотирале оти пари не ви дале...навивачи, БРЕ!
Поарно ич да не идете!
Да Струмикс! Иако и јас сум од Струмица , Ајдуците на се личат само на навивачи не...
_________________________

Да се бојкотира зошто клубот не им дал пари? Клубот ве собра на вас да навивате или вие сами сакавте да се вратите...

Ах бре деца децаа , многу сте ми смешни... што навивачка група ќе беше тоа, незнам :salut:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Грко дава пари само тај шо ги води да не на сите ке дава...иначе треба да се има штаб...се тии работи и да се научат други песни а не само пцуене
sakas da mi kazes deka shtab ti treba da naucis nova pesna????? sekoja nova pesna se uci na tribina site so listovi vo raka vodzata go kazuva ritamot i ponataka ja peeme site!!!!! kako nie site pesni sme gi naucile vo sala :toe: !!!!
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
OK se e vo red samo prasav zosto sobirate pari pred sekoja utakmica , a neli mislite deka vie zasluzuvate nesto od klubot da vi plati na pr nesto bidejki ve ima na sekoja utakmica pa mislam kako sto vie go pocituvate klubot i negovoto rakovodstvo pa taka i tie treba da ve pocituvaat vas i da napravat nesto za vas.pozz
sobirame pari posto mzt nas ne ni dava pari!!!! za 10 godini ja licno trcav da baram sponzori da se napravat maickite, se sto gledas kaj nas od rekviziti sami sme si gi napravile!!!!! baska ne mozes da zboris deka nemame nisto novo posto ne si gledal ni edna utakmica protiv rabotnicki!!!! posto i nie i cpb koga ni igraat klubovite megu sebe togas se dokazuvame zatoa sto e gracko derbi moze da se kaze deka e i vecno derbi vo republikava!!!!!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
A za sto sobirate pari pred utakmica ako moze da znaeme???
Kako sto znam odamna nemate ni edno novo zname ni eden transparent napraveno pa stvarno neznam zosto sobirate pari ???
pozdrav
Ние не сме како вас, дојди Бате Ване, едно знаме, дојди Гркот друго знаме, маички, блузони... сето тоа ние сами си го правиме, со мали исклучоци. Јас имам 3 различни блузони и 4 различни маици од Мзт Скопје и ФА, кои самиот сум си ги финансирал. Ти колку имаш од Ајдуци? 1 и тоа гратис
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Грко дава пари само тај шо ги води да не на сите ке дава...иначе треба да се има штаб...се тии работи и да се научат други песни а не само пцуене
Ние немаме штаб, а имаме скоро на секоја утакмица нова песна, вас нема да ви е потребно да смислувате песни, доаѓате слушате што пееме ние и копирате. Пеете „Од Ѓорче Петров до Железничка„ а немате ни поима што
се ни Ѓоче Петров ни Железника, што симболизира тоа и што симболизира после Железничка
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
472
Поени од реакции
27
Браќа!!!можеби Ајдуците не се топ... но да каземе дека тие се новоформирани навивачи или навивачка група за разлика од скопје т.е скопските навивачки групи и не треба да се споредуваат меѓу себе!!! иначе навивачите кој доагаат скопје како главен град или "МЕТРОПОЛА" у МК не ги бидува т.е SUX. според мене мајмуните закон!!!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.595
Поени од реакции
48.421
Браќа!!!можеби Ајдуците не се топ... но да каземе дека тие се новоформирани навивачи или навивачка група за разлика од скопје т.е скопските навивачки групи и не треба да се споредуваат меѓу себе!!! иначе навивачите кој доагаат скопје како главен град или "МЕТРОПОЛА" у МК не ги бидува т.е SUX. според мене мајмуните закон!!!
Ај пребарај малце по форумов има тема за навивачи во државава и пиши зашо мислиш дека се Мајмуни група и која група од Скопје не чини...за мене Мајмуни се само мајмуни
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
472
Поени од реакции
27
зошто не чини???се собирате по 100-200 народ а пола македонија е само скопје!!! :nesum: се споредувате со ајдуцие!!!дај малку реално тоа е исто како комитите или било која скопска навивачка група да ја споредиме со навивачите на звезда и партизан или динамо загреб итн итн...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.595
Поени од реакции
48.421
зошто не чини???се собирате по 100-200 народ а пола македонија е само скопје!!! :nesum: се споредувате со ајдуцие!!!дај малку реално тоа е исто како комитите или било која скопска навивачка група да ја споредиме со навивачите на звезда и партизан или динамо загреб итн итн...
Добро јасно дека си имаш ти проеблем со Комити и секоја Скопска група ја поистоветуваш со нив немам ништо така да чекај си некој од нив па разберете си се:smir:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
зошто не чини???се собирате по 100-200 народ а пола македонија е само скопје!!! :nesum: се споредувате со ајдуцие!!!дај малку реално тоа е исто како комитите или било која скопска навивачка група да ја споредиме со навивачите на звезда и партизан или динамо загреб итн итн...
Аеродром има 50-60000 жители. Струмица, Прилеп, Битола, Куманово имаат повеќе. Башка таму сте единствени имате еден клуб и сите навивате за него. Тука во Аеродром има навивачи кои се за Вардар и само на вардар одат, има и продадени души кои се за Работнички има луѓе кои се откажала затоа што гледаат дека работите нема да мрднат од мртва точка и сепак сме најбројни од сите, така да немаш право да зборуваш за скопје во целина, кога е во прашање кошарката, затоа што во Скопје има повеќе навивачи на Работнички од колку што има на Мзт. Струмица, Битола, Куманово, Прилем имаат поширок опсег за база на навивачи а пак се мизерни.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
472
Поени од реакции
27
Добро јасно дека си имаш ти проеблем со Комити и секоја Скопска група ја поистоветуваш со нив немам ништо така да чекај си некој од нив па разберете си се:smir:



проблем со комитите и секоја скопска група???error!!! само се напиздувам кога во се се правите дека сте најдобри бидејки доагате од "СКОПЈЕ" мајмуните се само мајмуни<------> ајдуците пеат вака онака итн инт...
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
проблем со комитите и секоја скопска група???error!!! само се напиздувам кога во се се правите дека сте најдобри бидејки доагате од "СКОПЈЕ" мајмуните се само мајмуни<------> ајдуците пеат вака онака итн инт...
vidi nie ne se pravime, nie sme najdobri ( zboram samo za family )
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
472
Поени од реакции
27
The best ha?
ке ве видеме колку и дали сте најдобри!!!
немој да се срамите со по 20-30 народ :tv::tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom