Фан клуб: Струмица

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Толку се јачавте дека Струмица е подобра и дека ќе победи без проблеми,прашувавте колку автобуси ќе има ФА итн и за што? За на крај вашето раководство да бара КФМ да не ни дозволи гостување кај вас заради безбедносни причини. Иако на гости не сме направиле никакви проблеми сепак сега ни е забранњто од полицијата да дојдеме таму. Ова е срамота за кошарката. Па нека си дадат оставка не заслужуваат да бидат дел од екипа.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Ако не си приметил ни фалат двајца од стартната петорка...Замисли си го МЗТ без Мујо и Јане...А за забрана за навивање немам инфо.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ако не си приметил ни фалат двајца од стартната петорка...Замисли си го МЗТ без Мујо и Јане...А за забрана за навивање немам инфо.

a koj e kriv za toa sto vas igrac vlegol u nasa soblekuvalna da se presmeta so nas igrac koj samo verbalno provociral so e apsolutno dozvoleno pomegju igracite??????????????????????

latovic i jane se kolateralna steta u prikaznata...... latovic go trgal grne a jane go trgal mujo ........
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Пак ќе си прераскажуваме приказни..аман веке сме на 3-от натпревар, а вие уште ја тупите за првиот.Јас реплицирав само заради тоа кој е објективно подобар..без залажувања...Сепак сега вие сте во предност.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Пак ќе си прераскажуваме приказни..аман веке сме на 3-от натпревар, а вие уште ја тупите за првиот.Јас реплицирав само заради тоа кој е објективно подобар..без залажувања...Сепак сега вие сте во предност.
epa poradi toa sto se desilo togas sea nie kako navijaci ne mozeme da prisustvuvame i da go dademe nasiot doprinos........
bog da cuva, vakov dogovor pomegju klubovi pravat olimpiakos i panatinaikos ,zvezda i partizan,koi koga igraat na domasen teren ne smeat da imaat gostinski navijaci a toa e poradi krvavata istorija koja im se slucuvala na derbi utakmicite..........

se prasuvam zasto e toa primeneto vrz ekipi koi ne se od ist grad ,naprotiv,mnogu se oddaleceni ,ne sme vo finale pa da se primeni principot i se slucuva na polovina od serijata???????????

nie kako navijaci koga sme idele na gostovanja ne sme napraile nieden prestap pa poradi toa sea da bideme hendikepirani .............

ama ,toa ti e makedonija,...............
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Јас не ја креирам политиката на клубот..ама оденсувањето на навивачите индиректно го прави тоа..А годинава имаше доволен број инциденти во кошарката за да се одлучат на ваков чекор.Стерилно ама ефикасно..и онака плејофот отиде во непотребен правец.
Искрено воопшто не ме ни интересира..оти ситуацијата е многу поозбилна од гостување на навивачи...Поради нечии интереси можно е да останеме без клуб.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Јас не ја креирам политиката на клубот..ама оденсувањето на навивачите индиректно го прави тоа..А годинава имаше доволен број инциденти во кошарката за да се одлучат на ваков чекор.Стерилно ама ефикасно..и онака плејофот отиде во непотребен правец.
Искрено воопшто не ме ни интересира..оти ситуацијата е многу поозбилна од гостување на навивачи...Поради нечии интереси можно е да останеме без клуб.
Ваш проблем е тоа дали ќе останете без клуб иако мислете вие дека сте стално прави и дека се вас ве местат.Дај биди реален за последната казна што ја добивте беше ама чиста како солза што барал Грне во туѓата соблекувална заради некој Шипак кој го опцул.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Сигурен ли си оти е чиста..при првото телефонско разговарање со Димишковски казната беше 1 година за Грне..на прашањето дали е тоа негова став..тој рече дека е конечна одлука...За потоа да се јави комесарот од минатата година и да филува торти дека не е така..вака..Лозар..знам многу повеќе што се слушува во ова наша срање кошаркарска федерација...ќе видите што зборувам на крајот.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
И сега шо оште се расправате за нешто од првиот натпревар, казните се тие, и мали се шансите да се укинат или намалат. ај Гледајте шо ќе направаме денеска.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Deneska tepame.A i jas cujah oti Karapiperis navodno ponudil ostavka.
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
честито победата сосема заслужена и без двајцата првотимци
многу слабо издание од ајдуци:jaj:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
poseres e ova ti se vika SAMPIONSKI TIM .... sega pokazavme koja e KK STRUMICA poz
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.195
Поени од реакции
950
JANE PEDERCE DA TI EBAM SVE , MAJKA TI KURVA E , SESTRA TI KOPILE NEZNAE CIJA E
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Пфффф јасно ... Ајдуци закон !!! Мош беа малку но беа доста добри !!! Атмосферата на крајта беше ЕXTRA!!!
 

vasko_sr

Струмичанец
Член од
2 март 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
sampioni kk STRUMICA E TVA E TVA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom