Фан клуб: Струмица

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
неееееееееееееееееееееееееееееее .... Ме нервират такви глупави телевизиии ... ова ќе биде големо дерби а они пак не дават пренос ....
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Да да одма да се пише тука да славаме :vozbud:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Еја абе овој Грнчаров беше на фудбал до 1 полувреме на Беласица :wink: ... Кажа дека ќе тепат ... и тава голема разлика ... па да видиме колку ќе е точно ... :helou:
Шо трескаш зелени бе :pos2::pos2: не лажи народо тука саа...:pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Остај ги децата на страна..види ја фактичката состојба..минатата утакмица ја изгубивме ради мајмунот...немавме дрво во салата за да види која тактика да ја употреби..
Сега пак зависи од играчите..оти Јоцо беше заникаде и со Фени ама пак победивме..мотивот е важен..
Дај престани да тропаш бе,Јоцо беше за нигде подобро кажи несакам да признаам што зборев глупости за него,ајде доста за Јоцо ајде.Претеравте!
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Дај престани да тропаш бе,Јоцо беше за нигде подобро кажи несакам да признаам што зборев глупости за него,ајде доста за Јоцо ајде.Претеравте!
Да тропам..Христов ај собери се малце....имам право да кажам што сакам без ти да ми леташ како колибри околу главата..
Моето мислење не се однесува на ниеден член туку на тренер што не го почитувам.,..и за тоа скини ми се...јасно ли...
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Мислам дека ке победиме со над 10 разлика. Пуповик е гневен ке се истури на МЗТ верувајте 4 утакмици не играл ке растури вечер освен некое педерче од мзт да го изнервира.. Напред Момци!
debil eden se palese i minatata utakmica pa izgubivte!i ne jadi gomna mnogu ne provociraj:tapp:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Да тропам..Христов ај собери се малце....имам право да кажам што сакам без ти да ми леташ како колибри околу главата..
Моето мислење не се однесува на ниеден член туку на тренер што не го почитувам.,..и за тоа скини ми се...јасно ли...
Хохо,ми се закануваш?Па од такви како тебе Струмица нема да биде што само знаат да зборат,и никогаш нема да бидат верни навивачи на својот клуб.Можеби и Аеродромка не го почитува Марјан Лазовски и мн. други од АЕРОДРОМЦИТЕ па не го кажуваат тоа, но што да се прави со такви како тебе....:toe:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Хохо,ми се закануваш?Па од такви како тебе Струмица нема да биде што само знаат да зборат,и никогаш нема да бидат верни навивачи на својот клуб.Можеби и Аеродромка не го почитува Марјан Лазовски и мн. други од АЕРОДРОМЦИТЕ па не го кажуваат тоа, но што да се прави со такви како тебе....:toe:
Абе дете, љубовта кон клуб (или било што друго) не е полтронско, туку критичко (не критизерско) однесување кон истиот, за да се подобри она што не чини. Јасно? Ако не ти е јасно, земи си Вујаклија или друг соодветен лексикон на изрази и зборови и протолкувај си.
Затоа, кога не разбираш, поарно ќути си. Ако тренираш кошарка, не значи дека знаеш нешто. Напротив... Уште многу треба да јадеш леб, па да знаеш.
Верни навивачи...до вчера салата не ја знаеја каде се наоѓа, сега се најгласни.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе дете, љубовта кон клуб (или било што друго) не е полтронско, туку критичко (не критизерско) однесување кон истиот, за да се подобри она што не чини. Јасно? Ако не ти е јасно, земи си Вујаклија или друг соодветен лексикон на изрази и зборови и протолкувај си.
Затоа, кога не разбираш, поарно ќути си. Ако тренираш кошарка, не значи дека знаеш нешто. Напротив... Уште многу треба да јадеш леб, па да знаеш.
Верни навивачи...до вчера салата не ја знаеја каде се наоѓа, сега се најгласни.
Хохо.А ти дека имаш 30 години и мислиш дека знаеш многу?Па другарчето ти ,само збори глупости за Јоцо преку глава ми е веќе.Еве ви дадов пример за Аеродромците можеби секој ке ме цитира од нив и ке ми каже дека не сум во право но знам дека сум,дека многу од нив не го ценат Марјан,но сепак тоа не го кажуваат така како Маркус..
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Хохо.А ти дека имаш 30 години и мислиш дека знаеш многу?Па другарчето ти ,само збори глупости за Јоцо преку глава ми е веќе.Еве ви дадов пример за Аеродромците можеби секој ке ме цитира од нив и ке ми каже дека не сум во право но знам дека сум,дека многу од нив не го ценат Марјан,но сепак тоа не го кажуваат така како Маркус..
Да...многу знам, дури и премногу, не заради годините, туку заради образованието, и чаршиската школа, како и стекнатата ерудиција и елоквенција заради себе, како и времето поминато во сала и на стадион, кое е сигурно повеќе од твоите години.
И за кој кур треба да внимавам јас, или било кој, што ќе каже за Јоцо само затоа што бил тренер на Струмица? Кога не го бива, неможам на сила да викам дека го бива, за тоа некому да се допадне.
Тоа би било лицемерие, полтронизам и заради таквите мислења и безрбетност пропаѓаат убавите работи, не само кошарката, туку се во животот.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Да...многу знам, дури и премногу, не заради годините, туку заради образованието, и чаршиската школа, како и стекнатата ерудиција и елоквенција заради себе, како и времето поминато во сала и на стадион, кое е сигурно повеќе од твоите години.
И за кој кур треба да внимавам јас, или било кој, што ќе каже за Јоцо само затоа што бил тренер на Струмица? Кога не го бива, неможам на сила да викам дека го бива, за тоа некому да се допадне.
Тоа би било лицемерие, полтронизам и заради таквите мислења и безрбетност пропаѓаат убавите работи, не само кошарката, туку се во животот.
Не реков да викате Супер е Супер е,ама барем да престанете веќе против НЕГО.Оставете го иам време за докажувањне имаме 5 победи по ред,го победивме Фени со него и тоа без Пупович и повторно вие сите по Јоцо,цццц абе оставете го човекот,ама и на купот ке ви докаже на сите,а посебно,на двајцата другари.
П.С Доста сам се фалеше бе:pos2: :pos2: :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom