Фан клуб: Струмица

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Добро е!
Победуваме!
Треба малку екипата на психолошки план да се дигне, после стартните порази, и, секако, одиме на две титули!
Ама тренеров...само од тоа се плашам.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Сме ги тепале, незнам колку колку.

Ми кажаа оти повторно сме имале исклучено играч, ама овојпат Бошнјак.
Ако е точно, оди убеди ме дека не е намерно, да им ебем мамето во сред на КФМ.


Дефинитивно против Струмица има заговор.
Ако е ова вистина, утре имате информација од прва рака од судиите што го судеа овој натпревар, па ке ви кажам и зошто бил исклучен
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Ако е ова вистина, утре имате информација од прва рака од судиите што го судеа овој натпревар, па ке ви кажам и зошто бил исклучен
ej da be vlado sudese, ama nisto ne spona za boshnjak. da ne go isklucile so 5 licni????
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Не ми се верува Бошњак навистина бил исклучен...заедно со Златко Тодоровски...ова не ми се допаѓа..а не ми се ни верува...Двајца исклучени во 2 натпревари...
Инаку им дозволивме на Карпош (далеку се од Соколи) да дадат најмногу поени на еден натпревар во оваа сезона дури 85..честото..
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.459
Поени од реакции
426
А поради што бил искучен Бошњак? Не е требало на таков тренинг да дозволи да биде испровоциран....
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Па веројатно двајцата се исклучени заради кошкање..незнам точно...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Не ми се верува Бошњак навистина бил исклучен...заедно со Златко Тодоровски...ова не ми се допаѓа..а не ми се ни верува...Двајца исклучени во 2 натпревари...
Инаку им дозволивме на Карпош (далеку се од Соколи) да дадат најмногу поени на еден натпревар во оваа сезона дури 85..честото..
E sto si ima veza toa?Igrale site...I se zaebavale....No neznam kako dozvolil Bosnjak da go isprovocire nekoj seljak.:nesvest:
P.S Bosnjak e mlad i seuste neiskusen,eve i protiv Cedevita(nema vrska toa so toa sto e isklucen ama ako..)koga sutirase slobodni,od sto mu treperese rakata go promasi celiot kos:nesvest: ...
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
FENI e eden od generalnite sponzori na KFM, i del od upravata na feni bese vo Menorka
ama sepak dobar gest za namaluvanjeto na kaznata iako nemase silen udar

karpos-STRUMICA 85-100
abe dete dete oti samo gluposti pisis so vrska ima FENI so sudiite koga kaj nas vo KAVADARCI za malce ce izgubevme od AMAK zaradi toa sto sudiite pravea mnogu greski i ni dosudija protiv nas edno 2-3 tehnicki greski a ustvari nemase ni licna a oni sudea tehnicka i eden kup drugi greski da mu ebam sudiite SKAPANI ce napravime edna kvalitetna liga i oni ce se zaebavaaat so nas GOMNARI NI EDNI
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
abe dete dete oti samo gluposti pisis so vrska ima FENI so sudiite koga kaj nas vo KAVADARCI za malce ce izgubevme od AMAK zaradi toa sto sudiite pravea mnogu greski i ni dosudija protiv nas edno 2-3 tehnicki greski a ustvari nemase ni licna a oni sudea tehnicka i eden kup drugi greski da mu ebam sudiite SKAPANI ce napravime edna kvalitetna liga i oni ce se zaebavaaat so nas GOMNARI NI EDNI
Znaes li zosto se svira tehnicka?Sto ima vrska dali bilo faul ili ne bilo faul,toa nema vrska so tehnicka...:nesvest:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ah,bre Together_Lozari,nejkam drugite temi da gi trupam so gluposti...T.E ne sakam da pisuvam na temata na Pelister,za Strumica...
Abe daj ne se zaebavaj Strumica da izgubat od Vardar Doma?oMg...E sto Mitic da ne e po jak od Grujic?:nesvest:
Abe kako i da e Strumica,ke pobedi nad 15 kosa...:smir:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Ah,bre Together_Lozari,nejkam drugite temi da gi trupam so gluposti...T.E ne sakam da pisuvam na temata na Pelister,za Strumica...
Abe daj ne se zaebavaj Strumica da izgubat od Vardar Doma?oMg...E sto Mitic da ne e po jak od Grujic?:nesvest:
Abe kako i da e Strumica,ke pobedi nad 15 kosa...:smir:
auuuuuuuuuuuuu ne kazuvaj be raboti pak molim te zuco e najdobar centar momentalno vo mak. liga be sto zboris
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Стварно ли казната на Пуповиќ е намалена?
И сега можно ли е Бошњаќ да го казнат некој натпревар неиграње заради исклучувањето на натпреваро со Карпош Соколи?
и кога е натпреварот со Вардар ? Ајде чекам информации. :smir:
 
V

Viktoranius

Гостин
Стварно ли казната на Пуповиќ е намалена?
И сега можно ли е Бошњаќ да го казнат некој натпревар неиграње заради исклучувањето на натпреваро со Карпош Соколи?
и кога е натпреварот со Вардар ? Ајде чекам информации. :smir:

Казната е намалена на 2 натпревари, од кој што остана уште еден.

Бошнјак не е казнет.

Натпреварот со Вардар е во Сабота во 7 часот мислам.:wink:
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Znaes li zosto se svira tehnicka?Sto ima vrska dali bilo faul ili ne bilo faul,toa nema vrska so tehnicka...:nesvest:
Pa vaka Hristov ne se prai nogu pameten ne sum jas malo dete pa pojma da nemam od nisto sudiite na natprevarot so FENI dosuduvaa tehnicka greska demek neli namerno bil fauliran igracot a ako ustvari ni licna nemase oni sudeee deka bil namerno fauliran i dr sudea tehnicka na prigovor na nasite igraci kon sudiite a igracite prigovaraaa zaradi toa sto neeeemaaat pojma od sudenje sudea licni greski bez vrska :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom