Фан клуб: Струмица

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Eh,abe jas ne sakam mojot tim zaradi mene da bide kaznet 8.000 iladi,mnogu mi e zal sto napraviv takva gluposti.:nenene:
PUPOVIC KAZNET 4 NATPREVARI OVA E NEPRAVEDNO!!!!!Neznam dali ke moze da igra protiv FENI....:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
Дали ти стварно мислиш дека ти веруваме?!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Дали ти стварно мислиш дека ти веруваме?!
Dali ti mislis deka se zamaram so takvi kako tebe?Ne me interesira dali mi veruvas ili ne..Ednostavno na mene mi e zal za gluposta sto ja napraviv.A ti dali mi veruvas ili ne,me zabolel...:toe:
P.S Ako imas,nesto da kazes za Pupovic sto e kaznet 4 utakmici oK,ako ne МАРШ !:smir:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Мирнии...
Ако навистина Пуповиќ е казнет со 4 натпревари..евидентно е дека лигата се префрла од терените на зелена маса...Ништо ново во Мак.баскетот...премногу луѓе се на платен список...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Мирнии...
Ако навистина Пуповиќ е казнет со 4 натпревари..евидентно е дека лигата се префрла од терените на зелена маса...Ништо ново во Мак.баскетот...премногу луѓе се на платен список...
Abe vistina e...Pupovic e kaznet 4 natprevari :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :tapp: :tapp: :tapp:....
P.S Ke ti napisam po PP,od kade mi e informacijata.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Мирнии...
Ако навистина Пуповиќ е казнет со 4 натпревари..евидентно е дека лигата се префрла од терените на зелена маса...Ништо ново во Мак.баскетот...премногу луѓе се на платен список...
Не ја разбрав причината зашто бил исклучен Пуповиќ, ама ако е намерен директен удар на противнички играч, правила дозволуваат суспензии и по цела сезона, така да ако е тоа причината и ако е стварно казнет 4 утакмици, тогаш добро сте поминале. Сме имале ние казни и по 7 утакмици
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Четири меча казна за Пуповиќ

Миљан Пуповиќ нема да биде во составот на Струмица во наредните четири натпревари.

Ова е суспензијата која ја изрече комесарот за натпреварување Томче Димишковски, по увидот од делегатскиот записник од средбата со Фершпед Работнички.

За ваков прекршок правилата се јасни, суспензија, односно забрана за играње од четири до шест натпревари" - појаснува Димишковски. "Согласно со тоа ова е најниската можна казна која можам да ја изречам во овој случај во кој судиите констатирале дека има удар врз играчот број 12 во гостинската екипа".

Освен четирите меча пауза, Пуповиќ заработи и парична казна во висина од 20.000 денари.

www.sport.com.mk
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
О.К. моја грешка значи минимална казна...Сепак..ќе ни фали со Пелситер...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Заборавив да додадам дека инцидентот не требаше да повлече повеќе од 1 натпревар неиграње..оти играчот со број 12 падна откако Пуповиќ му се вметна во лице..дали и го го допре..беше симулација..потојат снимки кои ќе се искористат за жалбата...Делегатот гледал во оризот...Затоа спомнав зелена маса...Ама ајде не е прв пат против Струмица да се крева рака..
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Dali ti mislis deka se zamaram so takvi kako tebe?Ne me interesira dali mi veruvas ili ne..Ednostavno na mene mi e zal za gluposta sto ja napraviv.A ti dali mi veruvas ili ne,me zabolel...:toe:
P.S Ako imas,nesto da kazes za Pupovic sto e kaznet 4 utakmici oK,ako ne МАРШ !:smir:
Не си ти никаков фактор да ми кажеш "марш" така да ќути и глеј си курот.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Значи ако е казнет четири утакмици нема да игра со Фени.. Голем хендикеп ќе биде тоа за Струмица.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Pa ocigledno deka toa e napraveno namerno cetiri za da ne moze da igra i protiv Feni,no ke ima zalba,i 80% sum siguren deka Pupovic ke igra so Feni.:smir:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
abe zimi se namerno vi pravat !!!! taa e kaznata sto zborite gluposti imajte sreka i poveke sto ne vi go imaat kazneto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom