Фан клуб: Струмица

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Од една страна, лошо е да се менуваат тренери во сред сезона, како чорапи...
Од друга...мајмунот е за никаде...не го бива бе луѓе!
Лесно е да бидеш 100 пати шампион со Работнички, клуб-милениче на фаците со функции во кошарката.
Едноставно, не го бива човекот!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Реално Фени не се подобар тим од нас...двете победи ги добија во последните секунди од натпреварот...значи можеше да победи и Струмица..но тоа не се случи...екипите се доста изедначени по квалтет, затоа не треба да си толку сигурен (исто важи и за лозарите)...освен ако ти е досадно на Кајгана па сакаш седмодневен одмор...
Дај ние прво да го победиме Работнички и да излеземе од оваа бедотија, а за Фени кога ќе му дојде редот...
Izednaceni po kvalitet abe aj ne me zaebavaj,Bosko Jovovic bi mozel de igra so Damir Latovic,Zlatko Gocevski so Pupovic,gi imame Toni-Darko-Ivan a oni Milan Prekovic,go imame Dime..Ednostavno mnogu posilni sme od Feni,a toa ke go dokazeme!!!
P.S Marcus na kajgan ne mi e dosadno,jas skisnam 4 dena bez da pisuvam na forumot.:smir:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Од една страна, лошо е да се менуваат тренери во сред сезона, како чорапи...
Од друга...мајмунот е за никаде...не го бива бе луѓе!
Лесно е да бидеш 100 пати шампион со Работнички, клуб-милениче на фаците со функции во кошарката.
Едноставно, не го бива човекот!
Во целиот негативен тек на настаните откога дојде во екипата, единствено позитивно е што го знае Работнички, беше тренер со години , ги знае играчите и нивните можности..ако изгубиме и од нив тогаш....веќе сите сомнежи ќе бидат отстранети...целата вина ќе падне врз него...За Јорданчо овој натпреваар е да се биде или не...
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Во целиот негативен тек на настаните откога дојде во екипата, единствено позитивно е што го знае Работнички, беше тренер со години , ги знае играчите и нивните можности..ако изгубиме и од нив тогаш....веќе сите сомнежи ќе бидат отстранети...целата вина ќе падне врз него...За Јорданчо овој натпреваар е да се биде или не...
da ama od druga strana ne ja znae taktikata na Marin :helou: ( pozdrav do vas dvajca)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
И да изгуби Мајмунчо мислам дека нема да биде сменет. Реалноста е таа, во моментов Струмица неможе да си дозволи менување на тренерот сред сезона, а кога ќе се додаде и неможноста да се најде слободен кадар подобар од Мајмунчо во моментов, Струмица мора да си јаде тоа што си надроби со неговото ангажирање.
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Izednaceni po kvalitet abe aj ne me zaebavaj,Bosko Jovovic bi mozel de igra so Damir Latovic,Zlatko Gocevski so Pupovic,gi imame Toni-Darko-Ivan a oni Milan Prekovic,go imame Dime..Ednostavno mnogu posilni sme od Feni,a toa ke go dokazeme!!!
P.S Marcus na kajgan ne mi e dosadno,jas skisnam 4 dena bez da pisuvam na forumot.:smir:
Hristov se gleda koj e po jak Strumica ili FENI so sakas povece ve tepavme 2 pati prvi sme na tabeata so sakas sea za sea nie sme naj jaki toa go kazuva i igrata i rezultatite a za nataki ce vidime
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
И да изгуби Мајмунчо мислам дека нема да биде сменет. Реалноста е таа, во моментов Струмица неможе да си дозволи менување на тренерот сред сезона, а кога ќе се додаде и неможноста да се најде слободен кадар подобар од Мајмунчо во моментов, Струмица мора да си јаде тоа што си надроби со неговото ангажирање.
Potpolno se slozuvam so tebe.No mislam deka moze sega da si dozvolime nov trener,i seka e kasno no potoa da ne stane prekasno.
P.S Mislam deka sega Zare Markovski e bez rabota,znam deka toa e nevozmozno no sepat toa e moj son.:smir:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
И да изгуби Мајмунчо мислам дека нема да биде сменет. Реалноста е таа, во моментов Струмица неможе да си дозволи менување на тренерот сред сезона, а кога ќе се додаде и неможноста да се најде слободен кадар подобар од Мајмунчо во моментов, Струмица мора да си јаде тоа што си надроби со неговото ангажирање.
Тука во право ама постои една опција да види колку е саатот и сам д си замине во најблиската зоолошка...така е најдобро за сите...Нормално Струмица ќе претрпи уште еден земјотес, ама се е подобро од катаклизмата наречена Јорданчо Давитков...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom