Фан клуб: Струмица

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
:pos2: :pos2: Moderator,ne mi e potrebno a za toa deka ne me pustat sam vo drug grad ne me pustaat,i pak trupas gluposti!!
MRS od Fan Klub Strumica !!
Хмм изгледа не читаш, ајде дека си најверојатно глуп ќе повторам.
Кој кур си ти да ми кажеш дали да пишувам тука ? Никој !
Не "трупам" глупости, како може да се глупости кога и сам си кажа дека е точно? Ајде не си ти крив, мал си, глуп си, сељак во права смисла на зборот и недозреан. И да заборавив клубот се вика МЗТ Фон Скопје, не како што си напишал во претходната страна, ама пак не си ти крив.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
CCCCc so e tava tuka stanano.Daj malko smirejte strastite.Hristov detto e u pravo, ak pisate za KK Strumica pisejte, ako ne.... znaete.
p.s. Hristov, ne gi stavi na akl. :toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Nema vrska toa no se pravis kako ti da gledas kosarka 10 godini,pa ti gledas kosarka isto kako mene 5 godini,samo sto se pravis Radical so postovite!!I izigravas nekoj golem poznavac a nemas pojma !!!
P.S iskreno kazi kolku godini pratis Mak-Basket..
Ova e za Ile.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Хмм изгледа не читаш, ајде дека си најверојатно глуп ќе повторам.
Кој кур си ти да ми кажеш дали да пишувам тука ? Никој !
Не "трупам" глупости, како може да се глупости кога и сам си кажа дека е точно? Ајде не си ти крив, мал си, глуп си, сељак во права смисла на зборот и недозреан. И да заборавив клубот се вика МЗТ Фон Скопје, не како што си напишал во претходната страна, ама пак не си ти крив.
Ti ne go znaes imeto na tvojot klub pa ke mi zboris c.c.c.c.c :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: .
Imeto vi e Мзт Фон Унивирзитет !!!
P.S Jas rekov deka e tocno toa deka ne me pustat vo drug grad,i ti prodolzuas so drugi gluposti,ostvari za tebe toa ne se gluposti Boki ti e partner zaboraviv...:nesvest: :nesvest: :nesvest:
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Nema vrska toa no se pravis kako ti da gledas kosarka 10 godini,pa ti gledas kosarka isto kako mene 5 godini,samo sto se pravis Radical so postovite!!I izigravas nekoj golem poznavac a nemas pojma !!!
P.S iskreno kazi kolku godini pratis Mak-Basket..
Кажи ми ти каде во сите тие постови каде што дискутиравме, дискутиравме за кошарка? Од каде ти знаеш колку јас гледам кошарка и колку знам? Да не ми водиш дневник? Кога нема да можеш веќе да дискутираш затоа што си немоќен ќе кажеш дека се откажуваш или ќе си побараш бан хаха или па ќе се извиниш за купот глупости што ги напиша.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Ете уште една нова глупост, Боки ни бил партнер, нели гледаш самиот дека глупости пишуваш цело време? Ајде образложи ми зашто Боки ми е партнер? Значи ти пишуваш работи пред да размислиш на пример за таа твоја девојка. Те праша ли некој дали имаш девојка? Не ! И повторно во знак на немоќ си пиша јас сум имал дечко. Ајде порасни малку, образовај се па ќе збориме.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
:pos2: :pos2: :pos2: Ne go izbegnuvaj prasanjeto deka neznaes kako ti e imeto na klubot !!!
A za toa za dali jas imam devojka:pos2: ,jas mu rekov na Radical,i toa po PP,a ne na tebe...
Pa ti go spomunvas Boki,odi 1-2 strani po nazad.
P.S ne rekov Boki vi bil partner,rekov Boki TI E PARTNER ...SoRRy:pos2:
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
:pos2: :pos2: :pos2: Ne go izbegnuvaj prasanjeto deka neznaes kako ti e imeto na klubot !!!
A za toa za dali jas imam devojka:pos2: ,jas mu rekov na Radical,i toa po PP,a ne na tebe...
Pa ti go spomunvas Boki,odi 1-2 strani po nazad.
P.S ne rekov Boki vi bil partner,rekov Boki TI E PARTNER ...SoRRy:pos2:
Нема врска дали си му пишал или не по пп важно си се пофалил хаха патетично детенце. Ако не прочита те прашав и тоа да ми објасниш од каде Боки ми бил партнер ама што да правам неможе да се разговара со 13 годишно дете сепак си уште назад во развојот најверојатно имаш некои пречки.... ајде доста се занимавав со тебе кога ќе пораснеш ќе збориме, за тоа време прочитај некоја книгичка супер ќе ти дојде доста копаш на нивите.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Sto da ti kazam,za niv??Za Makedonija 91 nemam pojma,zosto jas sum roden 94:toe: ...A drugar ti F.A ne znae deka vaseto ime sega e Мзт Фон Унивирзитет ...:pos2: :pos2:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Добра шанса ни е што не се уиграни ..што е уште почеток на вториот дел..инаку понатаму МЗТ ќе бидат тврд орев за сите екипи... Создадоа одличен тим....Но сепак Струмица е фаворит..во првиот дуел од пролетниот дел ...
Не се уиграни и одбраната ни е многу шуплива. Прилично сум уверен дека Ќе изгубиме околу 10-тина коша разлика. Подобри сме од првиот дел, ама далеку сме од добри. Тврд орев, можеби дома, на гости, тешко дека можеме да пружиме некој посилен отпор на појакиве екипи како Струмица, Фени и Пелистер. Со Амак, Работнички и Вардар, посебно што со последниве две играме како на домашен терен, можно е да изненадиме. Мислам дека во моментов имаме подобра екипа од Работнички, ама недостигот на добар тренер, ке не чини многу оваа сезона.

Овој пост е наменет за Маркус, така да оние типчулиња со едносцифрено IQ, џабе ќе постираат, нема да ги удосотјам со одговор.

П.С Името на клубот е Мзт Фон Скопје!
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Ова ми е прва сезона сега што пратам кошарка .

Пред да флезе неметали у 1ва лига ка беше у втора лига , па ка флезе у прва и ка стана давитков тренер , тогај постоше и поло трејд е саа ако си гледал ти тогај ке знаш пред колко години пратам .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom