Фан клуб: Струмица

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Eve go povtorno ovoj abe ajde ODGOVORI MI .Znam deka znaes za mavrovo ama odgovori na prasanjeto ne se praj mutav.Vie znaevete deka Strumica ke se raspadne vie bevte tie koj znaevte poveke od mene i me pravevte prvo odelenec i misevte deka ako sum 13 godini nemam pojma od kosarkata vo Makedonija.Ama vo momentot izleguva sprotivnoto .
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
На страната на КФМ стои Следно 19. Коло - Струмица - Маврово
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Mozebi Radical ke mi odgovori koga ke dojde oti drugite se pravat mutavi kako da ne gi gledat moite postovi nema veza Poz.. Skopjani:salut:
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.195
Поени од реакции
950
Abe kak ke se raspadne Strumica be ne se zejbavajte Skopjane kazuvaa deka ke se raspadne Strumica bidejki ocigledno ne znaeja koj mu e dedo na grne i kolku firmi pod svoja kapa ima gradonacalnikot so negovata familija a i za informaciija za site sto ne znaat dedo mu na grne ima butici niz cela Makedonija a ima i fabrika vo Kina kade sto gi proizveduva patikite a familijata Zaevi pod svoja kapa imaat okolu 5-6 jaki firmi so ogromen godisen budzet
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Abe kak ke se raspadne Strumica be ne se zejbavajte Skopjane kazuvaa deka ke se raspadne Strumica bidejki ocigledno ne znaeja koj mu e dedo na grne i kolku firmi pod svoja kapa ima gradonacalnikot so negovata familija a i za informaciija za site sto ne znaat dedo mu na grne ima butici niz cela Makedonija a ima i fabrika vo Kina kade sto gi proizveduva patikite a familijata Zaevi pod svoja kapa imaat okolu 5-6 jaki firmi so ogromen godisen budzet
Ja licno mislam deka nema da se raspadne,ama ne e bitno dali ima firmi butici itn.tuku e potrebno da se vlozuva vo nego.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.195
Поени од реакции
950
Ja licno mislam deka nema da se raspadne,ama ne e bitno dali ima firmi butici itn.tuku e potrebno da se vlozuva vo nego.
pa toa go napisav bidejki vo nekoj od prethodnite postovi nekoj rece deka Strumica ke se raspadne bidejki grkot poveke nemalo da vlozuva vo strumica a inaku sega najgolem sponzor na Strumica e dedo mu na grne a potoa e Zaev i na kraj doaga grkot znaci grkot ima mnogu mal udel ovaa sezona vo budzetot na kk Srumica sto znaci deka i dokolku se otkaze od Strumica klubot povtorno ke funkcionira besprekorno:smir:
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
0
Eve go povtorno ovoj abe ajde ODGOVORI MI .Znam deka znaes za mavrovo ama odgovori na prasanjeto ne se praj mutav.Vie znaevete deka Strumica ke se raspadne vie bevte tie koj znaevte poveke od mene i me pravevte prvo odelenec i misevte deka ako sum 13 godini nemam pojma od kosarkata vo Makedonija.Ama vo momentot izleguva sprotivnoto .
Vie ste instant klub koj ke trae samo 2-3 godini... kako so bese orka, zito vardar, polotrejd... ke vidite ... samo togas za koj ke navivate???
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
daj boze da gresis....ama ne veruvam oti ke sme istant klub..posto receno e deka klubot od strumica ke postoi mnogu godini toa da go znaete....i samo da go potsetam radikal sto zboruvase na eden post...deka strumica ke se raspadne na polusezona...duri ne uveruvase vo toa....a izleze sprotivnoto oste poveke ke sme jaki...haha pozz
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Vie ste instant klub koj ke trae samo 2-3 godini... kako so bese orka, zito vardar, polotrejd... ke vidite ... samo togas za koj ke navivate???
Оваа реченица ја слушам сто пати го знаеме тоа не треба нон стоп да се повторува инстант клуб инаку Струмица не е од пред две години тоа е наследник на Полотрејд кога Перо пејачот престана да е спонзор екипата се преименува во Стумица инаку Струмица е наследник на Македониа 91 потоа се викаше Македонија табак
И екипата од Болоња смени 100 имиња но пак е иста екипа Киндер,Виртус итн
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
daj boze da gresis....ama ne veruvam oti ke sme istant klub..posto receno e deka klubot od strumica ke postoi mnogu godini toa da go znaete....i samo da go potsetam radikal sto zboruvase na eden post...deka strumica ke se raspadne na polusezona...duri ne uveruvase vo toa....a izleze sprotivnoto oste poveke ke sme jaki...haha pozz
Со што сте повеќе јаки бе? Со Хаџивасилев што го молите да игра? Со Младен Ѓуровски, играч што неможе ни во Мзт да игра? дај објасни ми како сте толку јаки? Со Мајмунот тренер?

Што ако е речено дека ке постои уште многу години, речено беше дека и после 2000 ке престане да постои светот, па...

Кога ке увиди гркот дека од ова фајде нема, ќе се повлече, верувале вие во тоа или не. Кога ке бидете пак шампиони и кога ке играте во некој си Интертото Куп, а некој друг, осмопласиран, ке игра во Улеб или Јадранска, ке си го прашам што ке сака гркот или заев или на Бричикур Стојан четвртиот братучед да дава пари. Сватете, УЛЕБ Куп и Јадранска лига ви се недостижни, како што на мене ми е месечината...а Интеротото купот што го игравте, не носи ни пари, ни рејтинг, ни задоволство.

А опстанаа само Мзт и Работнички, затоа што се поим за кошарката, традиција, имиња, кои дури ни на КФМ не му одговора да прекинат со постоење, сите други се иди-ми-дојди-ми тимови, доста се залажувате, бидете малку реални. Може нема да се распаднете како Куманово и Жито вардар, ама ке се вратите онаму каде што бевте пред некоја година со Фолкерот

(ова е одговор поради тоа што бев именуван)
 
V

Viktoranius

Гостин
Со што сте повеќе јаки бе? Со Хаџивасилев што го молите да игра? Со Младен Ѓуровски, играч што неможе ни во Мзт да игра? дај објасни ми како сте толку јаки? Со Мајмунот тренер?

Што ако е речено дека ке постои уште многу години, речено беше дека и после 2000 ке престане да постои светот, па...

Кога ке увиди гркот дека од ова фајде нема, ќе се повлече, верувале вие во тоа или не. Кога ке бидете пак шампиони и кога ке играте во некој си Интертото Куп, а некој друг, осмопласиран, ке игра во Улеб или Јадранска, ке си го прашам што ке сака гркот или заев или на Бричикур Стојан четвртиот братучед да дава пари. Сватете, УЛЕБ Куп и Јадранска лига ви се недостижни, како што на мене ми е месечината...а Интеротото купот што го игравте, не носи ни пари, ни рејтинг, ни задоволство.

А опстанаа само Мзт и Работнички, затоа што се поим за кошарката, традиција, имиња, кои дури ни на КФМ не му одговора да прекинат со постоење, сите други се иди-ми-дојди-ми тимови, доста се залажувате, бидете малку реални. Може нема да се распаднете како Куманово и Жито вардар, ама ке се вратите онаму каде што бевте пред некоја година со Фолкерот

(ова е одговор поради тоа што бев именуван)

И повторно се појави златното момче, со неговата ебена традиција.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
И повторно се појави златното момче, со неговата ебена традиција.
`

хаха јбг мора со нешто да се фали традиција ваму таму...:uvo: а не гледа во моментот што се случува...:baeh:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Dosta sirevte spekulacii grkot ova ke uvidi grkot ova ke uvidi .Od kaj znaete vie sto uvidel grkot negovite intervuja vo Sport kazuvaat se.Sto uvidel grkot i eve vi eden naslov :Od Strumica ne se odi na ulica.Vie ne mozete da go podneste toa sto Mzt i Rabotnicki ne mozat da i se fa**t na Strumica.Toa e toa sto ve boli i jas ne znam so nesto da se odbranite TRADICIJA TRADCIJA TRADICIJA I TRADICIJA ?toa e vasiot odgovor.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom