Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Ова е моја желба:​
Касиљас​
Арбелоа - Рамос - Карваљо - Марсело​
Пепе - Чаби​
Озил​
Ди Мариа - - - Роналдо​
Бензема​

Ама мислам дека ќе играме вака:​

Касиљас​
Рамос - Пепе - Карваљо - Марсело​
Кедира - Чаби​
Озил​
Ди Мариа - - - Роналдо​
Бензема​

Не верувам да му се даде шанса на Концентрао од почеток од причина што нема искуство за вакви дуели. Нека ви текне минатата година Ди Мариа и Озил ни беа најдобри се до тој натпревар, кога почна натпреварот им се пресекоа нозете на двајцата и беа најслабите на утакмицата зошто никој од нив немаше играно таков натпревар претходно, под толкав притисок. Не верувам два пати да се заебе Мурињо така.​
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Вечер тренинг отворен за публиката. Паметен потег на Мур, да се мотивираат играчите, а и да си поигра mind games. Не би ме чудело вечер и да истресе нешто за составот... :)
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Вечер тренинг отворен за публиката. Паметен потег на Мур, да се мотивираат играчите, а и да си поигра mind games. Не би ме чудело вечер и да истресе нешто за составот... :)
Мур во претходниот живот излеа психолог е биден.Значи колку имат навлезено во психолошкиве ситуаации на фудбалов,алал да му е :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро де, ништо ново и револуционерно, сите тимови (барем во Англија) пред да почне сезоната имаат отворен тренинг пред публика и тоа на стадионите, не на тренинг локациите :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не е револуцинерно де, чудно е за Реал. :)

А сигурно ова ќе го искористат и за промоција на новите играчи.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ова мислам дека ке го видиме утре.
Касиљас, Рамос, Пепе, Карваљо, Марсело; Пепе, Чаби, Кедира; Озил/Марија, Крис, Бензема.
Се надевам Мурињо ке го свати натпреваров крајно сериозно, пошто комшииве не ми изгледаат баш така.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Ме интересира дали годинава ќе бидеме од носителите во првиот шешир во ЛШ или паќ ќе се паднеме со некој гигант во групата? Пошто мислам дека Милан ќе испадне годинава во вториот...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ова мислам дека ке го видиме утре.
Касиљас, Рамос, Пепе, Карваљо, Марсело; Пепе,Чаби, Кедира; Озил/Марија, Крис, Бензема.
Се надевам Мурињо ке го свати натпреваров крајно сериозно, пошто комшииве не ми изгледаат баш така.
Пак со 10 играчи бе !? :pos:
--- надополнето: Aug 13, 2011 1:45 PM ---
Ме интересира дали годинава ќе бидеме од носителите во првиот шешир во ЛШ или паќ ќе се паднеме со некој гигант во групата? Пошто мислам дека Милан ќе испадне годинава во вториот...
Нема шанси да паднеме у втор. Лани Милан беше у втор, годинава изгледа и тие ќе одат во прв.
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Се знаат официјалните бројки на дресовите за оваа година ?
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Пак со 10 играчи бе !? :pos:
--- надополнето: Aug 13, 2011 1:45 PM ---

Нема шанси да паднеме у втор. Лани Милан беше у втор, годинава изгледа и тие ќе одат во прв.
Не не тогаш имаше муабет дека го добивме најслабиот противник од противниците во првиот шешир. Нас ни беше втора сезона во вториот...па мислам дека сега ќе е обратно.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ова мислам дека ке го видиме утре.
Касиљас, Арбелоа/Рамос, Рамос/Варан, Карваљо, Марсело; Пепе, Чаби, Кедира; Озил/Марија, Крис, Бензема.
Се надевам Мурињо ке го свати натпреваров крајно сериозно, пошто комшииве не ми изгледаат баш така.
--- надополнето: Aug 13, 2011 1:56 PM ---
Ете го бе го средив, не се буни одма :D
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Сеуште не ми е јасно,и на оваа утакмица,и на другите ел класика,колку пати ќе излезевме во контра напад (благодарение на пресечени топки од Пепе),и Бензема кој е одличен при контри,не доби нити минута од одиграите 360....стварно незнам зошто....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom