Фан клуб: Работнички

|MkD|hUnTeR

Golden Lords
Член од
15 мај 2009
Мислења
187
Поени од реакции
4
ZNACI OD SEGA PA NATAMU NIKOJ OD CITY PARK BOYS DA NE IM VRAKA NA "NAPALENKOVCIVE" BIDEJKI NEMOZES DA SE DOKAZES SO NIV....

IMA EDNA DOBRA POGOVORKA "POPAMETNIOT POPUSTA":smir:
е за ова си во право , не стварно многу се палите бе .....

btw сеа успеав да ги прочитам предходните страници и незнам зашто се препуцававте за кој колку год. имал . Како прво мора да се има и помали деца , но тие да не се тепаат на тепачки , јас иам 20 год , брат ми има 14 и сеа вие се праите фраери што биле помали , а иначе баш тие за некоја година ке бидат најдобри навивачи и само да знаете ако не почнат од помали да идат нема да идат затоа мора да се има во групите мали деца , само тие не смеат да се тепаат.


и плус брат ми нема пропуштено утакмица па вие сметајте
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
наце, смири хормони...имаш тема за МЗТ па таму пишувај !!!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
za titulite niso ne rekov, sekoja ces na rabotinicki za osvoenite 14 tituli !!! ama razberete rabotnicki gi ima osvoeno tie 14 tituli, gi nema osveono cpb... na tribina se znae koj e koj... ke se vidime na esen !!!
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Лелелеее не ми се верува ејјјјј.:pos2::pos2:
Овие стварно не се нормални!!!!:pos2::vozbud::vozbud::pos2:

Излегувам на кафе, се враќам гледам 5 страни изнапишани срања се со цел да се оцрни вчерашниот блесок.


Уживајте!:vozbud:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Не му обраќајте внимание, уште една глупост и ќе јаде бан...
 
Член од
16 март 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
vi se izvinuvam za ne dojstojnoto odnesuvanje
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Service Crew ti poznato toa ime decko??!!......imate parola so toa ime,OSNOVITE NA VASATA SEGASNA GRUPA E SOZDADENA OD EDNA NAVIVACKA GRUPA SERVICE CREW???!!! bar vie od aerodrom znaete poveke od mene.....e toa ime dali e ukradeno ili ne neznam neka kaze nekoj drug a dokolku e ukradeno toa spored mene e pogolem rezil od ukradeni koreografii,znaminja i sl.....
http://www.geocities.com/family_aerodrom2000/family-aerodrom27.jpg

ps.nemam nisto protiv fa ni nesto gi branam cpb ama pred da napadnete nekoj prvo kaj vas poglednete...pozz

Toa e земено по пример на навијачите на Лидс Јунајтед во 1987 година...Оригиналната Сервис Кру е формирана 1980 година , а еден наш бивш член, иначе симпатизер на Хајдук и Лидс поради белите дресови се решил да даде предлог за тоа име кое било подоцна прифатено...
И тоа е прво име од таков вид на нашата сцена, а воедно една од првите групи кај нас...Тогаш на никого не му текнувало да даде англиска кратенка, не била раширена телевизија и медиуми како денес, биле почетоци на навијање кај нас, па може да се каже дека во поглед на оригиналноста тие момци предначеле...Инаку тогашната група била добро запознаена во другите градови поради својата френетичност и сила при дуел...
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Неофицијално Штерјо ке се откаже од Работнички...Изгледа толку од Фершпед
Засега добри понуди има не откривам...од повеќе наши и странски брендови....Се надевам дека Фершпед ке го препушти клубот во добри раце...засега повеќе моќни институции...е па со среќа :) Требаше да се случи нешто вакво за на Штерјо да му дојде памет дека клубот не е за него! Се гледаме догодина кога наместо Фершпед ке стои нешто многу помоќно пред Работнички :smir:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Неофицијално Штерјо ке се откаже од Работнички...Изгледа толку од Фершпед
Засега добри понуди има не откривам...од повеќе наши и странски брендови....Се надевам дека Фершпед ке го препушти клубот во добри раце...засега повеќе моќни институции...е па со среќа :) Требаше да се случи нешто вакво за на Штерјо да му дојде памет дека клубот не е за него! Се гледаме догодина кога наместо Фершпед ке стои нешто многу помоќно пред Работнички :smir:
Мајкрософт?
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Ако имате да кажете нешто кажете ако не такви глупости у вашата тема....marcus МАРКО МЗТ Превземете мерки!!
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Оф топик... Што толку се навредувате за банални работи? Ја кога видов ова Радио Ткаси паднав од смеење, па ебаго за тоа е форум и да се насмееме и да се испокараме, сега кога веќе терените се празни... Модератор модератор ебаго беља...


Он топик, не знам што се радувате за напуштањето на Штерјо ако е официјално, кога успеа да донесе и да задржи добри играчи а и ви донесе 5-6 титули и 3 купа?Под името Фершпед мислам
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Оф топик... Што толку се навредувате за банални работи? Ја кога видов ова Радио Ткаси паднав од смеење, па ебаго за тоа е форум и да се насмееме и да се испокараме, сега кога веќе терените се празни... Модератор модератор ебаго беља...


Он топик, не знам што се радувате за напуштањето на Штерјо ако е официјално, кога успеа да донесе и да задржи добри играчи а и ви донесе 5-6 титули и 3 купа?Под името Фершпед мислам
Па да ама Штерјо го правел тоа заради реклама.....да не беше чичко Марин ништо не праевме јес да имавме и добар тим...прашај го Штеки дали се појавил барем на една утакмица сезонава...мислам не сезонава уште од кога го земал клубот....не е работата да земеш играчи после да се чешаш па на полусезона да ти избегаат сите како што се деси изминативе 2 сезони лани на Работнички му беше најслабата сезона во историјата неќеше да плати а и ги жалам мал дел од играчиве што при толку труд не успеаа да со го земат изработениот дел...скоро сите играа со срце...изгинаа на терен алал нека им е многу ги поштуем од прв до последен...ама за Штерјо срамота...кога ни беше на позајмица Бора Хун Пачун договорената сума не му ја исплатил и ден денес....а од овие неколку институции што се заинтересирани и засега не смеам да ги откријам знам дека секогаш ке бидат редовни со плаќање а ако остане (што најверојатно да) истава екипа...би вложиле многу повеќе сили на терен...тука е разликата...
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Па нормално го правел за реклама, и за неплаќање даноци.... Ама ја Штерјо го имам гледано во Метропол трчал заедно со младинците на РАботнички така да имал каква таква љубов спрема клубот.... За плати и такви чуда, размисли дали некој од нашиве играчи,вреди за тие пари, дали Пачун вреди да зима 1500 евра плата... Марин, Марин, ама што не отиде Марин во Поп Спорт ако е толкаво тренериште?? Пари треба и за него, и тоа убави, за да дојде од првак на Бг, во Македонија да се обиде да направи нешто повеќе... Тасовски башка колку зима плата??? Колку екипи можат да го платат Тасовски во Македонија??
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
kolku sto znam kaj nas ima pravilo site ovie mokni kompanii kako sto se Fersped,Feni...mozat da izbiraat dali da plakaat na drzavata nesto ili da vlozuvaat vo sport a dokolku vlozuvaat vo sport nema danoci i sl. raboti i poisplatlivo im se faka....zatoa za ralika od drugi evrposki usepsni klubovi kade sto imaat vistinski sponzori koi od ljubov sprema klubot vlozuvaat ovie kaj nas gi zabole dali zemale titula,dali zemale plata...niv im e biten biznisot samo nisto poveke..zatoa mislam deka stero ne se pritresuva bas mnogu,mnogu,mu go ukinaa sega biznisot nema da ima davacki sprema drzavata pa logicno togas sto bi vlozuval vo sport..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom