Фан клуб: Работнички

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Реков остајте не на раат да си ја славиме титулата...си имате ваш фан клуб ама се глеа дека ве гризе љубомора па неможете да се зоземете........

Кобра батали не се расправај!!!!!

како и да е 14тата титула е во наши раце со заслужени победи!!!
кога ке го достигнат тоа што сме го достигнале ние (т.е. никад) ке сватат
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Мене многу ми се допаѓа она знамено, Повеќе од игра (More Than Game)..

Очекувам во иднина да направите и-Ја сакам оваа игра ( I love this game) како и Вчудоневидувачки (Amazing хахаха)
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
222
Поени од реакции
3
Значи научете се да разликувате преработка од копирање, сите наши песни се преработени исто како што големите групи ги имат преработено Јужна Америка односно го имаат земено само ритамот додека текстот ни е различен.

Кога сме више кај копирањето:baeh:

Менталитет



Преведувај





Абе дечко во навивачкиот свет многу често се поклопуваат некои фрази и изрази, зборови од песни, скандирања и слично. СИТИ ПАРК БОЈС во досегашната историја имаат направено преку 50 пароли со различна тематика. Во добар дел од нив и вие сте биле спомнати и вашиот "клуб". Со духовитоста и оригиналноста на некои од нашите пароли кон вас сте биле ставени на потсмев од целокупната јавност (навивачи, обична публика и сл.). И ти сега од преку 50 пароли се фати за некоја којашто ти наликувала на некоја на UNITED FORCE. Eпа стварно НАДЕЖТА Е БОЛЕСТ НА ОНИЕ КОИ НЕМААТ НИШТО.

Што се однесува до МЕНТАЛИТЕТ, тоа е израз за некој којшто го живее навивачкиот живот како што и оди логото на позната фирма МЕНТАЛИТА УЛТРАС.

Сега пошто многу знаеш, ќе те прашам дали знаеш уште колку навивачки групи го имаат МЕНТАЛИТЕТ во вид на транспарент? Тој транспарент кај нас симболизира една состојба во времето кога е направен, општо за навивачката група, а тоа трае до ден денес.

Феноменоменално ве поздрави Жељко Самарџич.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Не знам зашто влегувате у дискусија а притоа немате аргументи ?
Нешто не ви се свиѓа многу-многу, па ај да баталиме ?

Ние да достигнеме да крадеме на ваков начин ?
Никако Кнеле, никако...

Ајде славете сеа, ајде у Карма на бесплатна пијачка...
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Шалала лалала лала лала лалала ла РАБОТНИЧКИ шалала ла ТИ СИ ШАМПИОН!!!
Миге,Бојан,Симич,Огнен,Грне се сигурни за следната сезона идемо даље
И најбитно чичко Марин!
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Значи научете се да разликувате преработка од копирање, сите наши песни се преработени исто како што големите групи ги имат преработено Јужна Америка односно го имаат земено само ритамот додека текстот ни е различен.

Кога сме више кај копирањето:baeh:

Менталитет



Преведувај

:vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: VIE NE STE NORMALNI MAJKE MI:pos2::pos2::pos2:
KAKO PRVO MENTALITET PRVIOT NA FIRMA TRANSPARENT I NASIOT NEMAAT DODIRNA TOCKA OSVEN SODRZINATA MENTALITET,VO NAVIVACKIOT SVET POSTOI ZBOG MENTALITET KOJ GO SVATIL GO SVATIL KOJ NE NEKA SE OTKAZE OD NAVIVANJE,I KAKO VTORO NASATA SLIKA(PAROLATA) E POSTARA OD ONAA NA UNITED FORCE.....

Napisav so golemi bukvi bidejki se nadevam deka nekoj nema da go promasi postov...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Абе дечко во навивачкиот свет многу често се поклопуваат некои фрази и изрази, зборови од песни, скандирања и слично. СИТИ ПАРК БОЈС во досегашната историја имаат направено преку 50 пароли со различна тематика. Во добар дел од нив и вие сте биле спомнати и вашиот "клуб". Со духовитоста и оригиналноста на некои од нашите пароли кон вас сте биле ставени на потсмев од целокупната јавност (навивачи, обична публика и сл.). И ти сега од преку 50 пароли се фати за некоја којашто ти наликувала на некоја на UNITED FORCE. Eпа стварно НАДЕЖТА Е БОЛЕСТ НА ОНИЕ КОИ НЕМААТ НИШТО.

Што се однесува до МЕНТАЛИТЕТ, тоа е израз за некој којшто го живее навивачкиот живот како што и оди логото на позната фирма МЕНТАЛИТА УЛТРАС.

Сега пошто многу знаеш, ќе те прашам дали знаеш уште колку навивачки групи го имаат МЕНТАЛИТЕТ во вид на транспарент? Тој транспарент кај нас симболизира една состојба во времето кога е направен, општо за навивачката група, а тоа трае до ден денес.

Феноменоменално ве поздрави Жељко Самарџич.
Да бе, како на нас не ни се поклопат знамиња или пароли ?
И не наликувала на таа од УФ него е иста...Преведувач да не сакаш ?
Ние имаме многу појше од вас...Јебеш 14 титули кога сте тапа...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Абе дечко во навивачкиот свет многу често се поклопуваат некои фрази и изрази, зборови од песни, скандирања и слично. СИТИ ПАРК БОЈС во досегашната историја имаат направено преку 50 пароли со различна тематика. Во добар дел од нив и вие сте биле спомнати и вашиот "клуб". Со духовитоста и оригиналноста на некои од нашите пароли кон вас сте биле ставени на потсмев од целокупната јавност (навивачи, обична публика и сл.). И ти сега од преку 50 пароли се фати за некоја којашто ти наликувала на некоја на UNITED FORCE. Eпа стварно НАДЕЖТА Е БОЛЕСТ НА ОНИЕ КОИ НЕМААТ НИШТО.
Повторно крадена парола !!! правилно е Надежта е БОГАТСТВО на оние кој немаат ништо !!!! ке измислите ли нешо ваше оргинално ???? а кобра? :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Шала на страна честито од мене титула,го поминавте малерозниот број, а тоа е веќе многу.... За навивањето, еве бев на РАботнички-МЗТ во Парк кога се играше и победија МЗТ, тогаш можеби и имавте и најголема бројка од 140 до 200... Сепак ако збориме неутрално, да освои МЗТ титула, свесни сте дека ќе има блокади и превртување низ цело Скопје,можеби е тоа така затоа што сме далеку пофанатични навивачи:smir:
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Повторно крадена парола !!! правилно е Надежта е БОГАТСТВО на оние кој немаат ништо !!!! ке измислите ли нешо ваше оргинално ???? а кобра? :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
:pos2::pos2:
Nase???Imame nie mnogu nase KOREOGRAFII,PAROLI,PESNI,TRANSPARENTI,REKVIZITI KOI STO SEUSTE SE SON ZA VAS !!! sakas sliki??? bidejki mislam deka slikovito poveke svakate:smir:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Шала на страна честито од мене титула,го поминавте малерозниот број, а тоа е веќе многу.... За навивањето, еве бев на РАботнички-МЗТ во Парк кога се играше и победија МЗТ, тогаш можеби и имавте и најголема бројка од 140 до 200... Сепак ако збориме неутрално, да освои МЗТ титула, свесни сте дека ќе има блокади и превртување низ цело Скопје,можеби е тоа така затоа што сме далеку пофанатични навивачи:smir:
Еве види вака....нормално дека ние направивме атмосфера на ниво...јас не викам дека вие нема да направите или незнам што...прва титула јас не сум ни знаел што е кошарка а и никој тука од форумот затоа ништо не се знае....али брат у секој случај...а ти што викаш за таа утакмица у парк со мзт....знаеш првата утакмица кога не ви дадоа карти колку се собравме неќам пак да се расправам за бројки нека каже некој неутрален што седел таму јас ништо не зборам а викаш за титулата....
не е баш така брат зошто утакмицата завршува сите се лом цели испотени и тука те мава на умор...али после тоа направивме лудило...што ни треба повеќе убаво журче сите расположени сите пијани разиграни имаше фешти со бакљи ова она што треба повеќе!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Повторно крадена парола !!! правилно е Надежта е БОГАТСТВО на оние кој немаат ништо !!!! ке измислите ли нешо ваше оргинално ???? а кобра? :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Service Crew ti poznato toa ime decko??!!......imate parola so toa ime,OSNOVITE NA VASATA SEGASNA GRUPA E SOZDADENA OD EDNA NAVIVACKA GRUPA SERVICE CREW???!!! bar vie od aerodrom znaete poveke od mene.....e toa ime dali e ukradeno ili ne neznam neka kaze nekoj drug a dokolku e ukradeno toa spored mene e pogolem rezil od ukradeni koreografii,znaminja i sl.....
http://www.geocities.com/family_aerodrom2000/family-aerodrom27.jpg

ps.nemam nisto protiv fa ni nesto gi branam cpb ama pred da napadnete nekoj prvo kaj vas poglednete...pozz
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
222
Поени од реакции
3
@ MАРКО МЗТ

Кај вас ни случајно не можат да ви се поклопат, прво во однос на транспаренти пошто имате се на се 3-4 ткн. "транспаренти", а за пароли не знам ни сам дали знаеш колку малку пароли имате напишано и какви, од кои навивачката јавност се обидуваше и сеуште се прашува што ви пишуваше на паролите од вашата квази-годишнина. Кулминација ви беа паролите во бојкотот каде што имам дилема дали ви беа пишувани (лепени) со селотејп проѕирен на плав најлон.

ТРИБИНА ПРАЗНА, ТРИБИНА МАЗНА, ДРН ДРН.

Брат немаш толку прсти за да ги изброиш 14. У пи*ку матер многу се веруј ми.

@ зоки фа

Брат ние се крадеме, дури и пехари. Само уште не научивте од која продавница.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
@ MАРКО МЗТ

Кај вас ни случајно не можат да ви се поклопат, прво во однос на транспаренти пошто имате се на се 3-4 ткн. "транспаренти", а за пароли не знам ни сам дали знаеш колку малку пароли имате напишано и какви, од кои навивачката јавност се обидуваше и сеуште се прашува што ви пишуваше на паролите од вашата квази-годишнина. Кулминација ви беа паролите во бојкотот каде што имам дилема дали ви беа пишувани (лепени) со селотејп проѕирен на плав најлон.

ТРИБИНА ПРАЗНА, ТРИБИНА МАЗНА, ДРН ДРН.
Имаш големо знаме ФА, од оваа година напраено, дугачко колку цела љиљакова трибина...Имаш Јанг Тим знаме исто така оваа година напраено...После имаш Фемили Аеродром и Сервис Кру од пред 5,6 години напраени, после ја имаш Хиената, Брејв Хартс знаме...Сосема доволно за да се пополнат сите делови и трибини...

Давате карти од куртоазија поради страв од инвазија !!!
Ring any bells ? :toe:

Ваша кулминација со пароли беше со хот-линијата за Костовски ...
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
ZNACI OD SEGA PA NATAMU NIKOJ OD CITY PARK BOYS DA NE IM VRAKA NA "NAPALENKOVCIVE" BIDEJKI NEMOZES DA SE DOKAZES SO NIV....

IMA EDNA DOBRA POGOVORKA "POPAMETNIOT POPUSTA":smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom