Фан клуб: Работнички

V

Viktoranius

Гостин
Во право си Романтичар, подобар плеј од Мираковски нема во Македонија. Какви дриблинзи, каква техника, каков шут за 3. Со еден збор се што треба да има еден добар плеј, го има Мираковски.
 
V

Viktoranius

Гостин
е ај кажи зс??? се на се он и Симич се најдобри у Фершпед ...
Абе Мираковски го држе целиот тим на Фершпед, Симич ги спасува се со 3, единствено они вредат, ама Симич последните утакмици нешто разочарува, изгледа е од повредата.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Ехххх Мираковски.Се кладам дека никој од вас не го знае толку колку што ја го знам.Го имам пратено порано играше во еден македоснки клуб мислам дека беше Вардар и дечкото е ЗВЕР.РЕтко е кога не е во елемент.Толку паметен плеј со толку добар дриблинг нема во Македонија.И Тони Грнчаров ми го има потрврдено ова.И он ми има кажано дека секој клуб од Македонија посакува таков плеј.Штета што во Работнички игра со АНти Шутери.
Мираковски јас барем имам видено како му влепуваат само 1 банана.Ништо повеке.Има мозок дечкото и ориентација.
Сигурно дека го знаеш најмногу . . играше во КК Куманово , па отиде во ЦСКА , пред да дојде во фершпед тренираше заедно со мене во АБА , таков играч во мак . лига не имало одамна.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Симич си вреди.Се виде без него нема шанси.ОД 7 утакмици без него 6 ги изгубивме.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Сигурно дека го знаеш најмногу . . играше во КК Куманово , па отиде во ЦСКА , пред да дојде во фершпед тренираше заедно со мене во АБА , таков играч во мак . лига не имало одамна.
Мислам дека сега Арсич да го повика за репрезентација.Подобар е и од Богоев ,СОколов,Јане.Самарџиев да не го спомнувам итн.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Мислам дека сега Арсич да го повика за репрезентација.Подобар е и од Богоев ,СОколов,Јане.Самарџиев да не го спомнувам итн.
што богоев го мешаш??? он е плеј ... али од соколов тешко и самарџиевски
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
ШТО???Па Мирковски што е??ЦЕнтар?? Не ме зезај како Соколов каков Самрџиев
 
V

Viktoranius

Гостин
Сигурно дека го знаеш најмногу . . играше во КК Куманово , па отиде во ЦСКА , пред да дојде во фершпед тренираше заедно со мене во АБА , таков играч во мак . лига не имало одамна.
И што сега, се испофали демек дека го знаеш Мираковски. Од такви ми се сере.
 
V

Viktoranius

Гостин
Neli gledas oti fintata e da kaze oti treniral so nego :):)
Хаха, абе знам, такви дрнгалаци од 10 километра ги познавам, демек саа тренирах со Мираковски ОЈТ !

И јас серах во исто веце со Бритни спирс.:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom