Фан клуб: Работнички

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Во второ пукаше!
Штета за поразот но тое е тоа.Одиме понатаму.
Угриновски дрво!
Јас мислам дека не е фер да се збори така,детето е добро и полно со самодоверба а тоа многу ми се допаѓа:pipi:Зима одговорност,а има многу постари играчи од него,можеби се прецени,но.....
Ако остане во Работнички за 1-2 години со помош на Марин ќе биде екстра играч.:helou:
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
177
Поени од реакции
0
Јас мислам дека не е фер да се збори така,детето е добро и полно со самодоверба а тоа многу ми се допаѓа:pipi:Зима одговорност,а има многу постари играчи од него,можеби се прецени,но.....
Ако остане во Работнички за 1-2 години со помош на Марин ќе биде екстра играч.:helou:
Tocno,ali dosta ja zaeba ovoj pat.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Во второ пукаше!
Штета за поразот но тое е тоа.Одиме понатаму.
Угриновски дрво!
Tocno,ali dosta ja zaeba ovoj pat.
Знам и јас видов дека ја заеба,ама не може да му се суди на детето после 1 утакмица.Има суперталент ќе го докаже тоа !
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Новото можно засилување е некој отпадок од Дарушафака,таму играл од позајмица на Ефес.210 ЦМ висок,игра на позиција 5 ќе видиме како ќе се покаже.
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Феномен бато вака сеа...не дека работнички е нај нај али после овој преоден рок стварно незнам што ке биде понатака искрено не дека нешто почнувам да провоцирам ама сега стварно ни е добар составот може во кавадарци да изгубиме не викам не во секој случај работнички фени ке играат финале македонска лига за БИБЛ не праам муабет има многу појаки тимови, значи сакав да кажам никад не се знае вака можам да кажам дека со овој состав за процент сме подобри од фени али ако дојде Мираковски сигурно титулата ке оди во наши раце , за амак немам што да кажам ми се свиѓа нивната игра ама им фалат мали измени нормално дека минатите две утакмици они не тепаа и дома и во гости не се за потценување а и нешто прееска слушнав за дечкото од ефес, солиден играч не е којзнае што али за нашава лига е топ
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Денес во 19.00 во Градски Парк нова утакмица против Мега Хипо Лизинг.
Очекувам победа иако кошаркарите се презаморени од поеследнава недела сепак играат на домашен терен и тоа треба да се искористи.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Уф за малце помислив ќе играме со вас ама за жал не ми се исполни желбат некако заморот ве престигна 2 напревари во 4 дена па така за малце од готово вересија ќе си направевте бтв Пачун е добар играч според тоа што го видов од него само му треба малце време да прилагоди на средината и ќе биде еден од подобрите играќи во тимот според мене:helou:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Победа!
Напната утакмица на крајот и во продолжението.Посебно пред оној последен шут на Мега Хипо.Мислам дека можевме да победиме и многу полесно но многу почетнички грешки кои не смеат да се повторат доведоа до неизвесен финиш.Стигна и заморот од последниве натпревари и се си го направи своето.На крај сепак ние се радувавме.Во Работнички најдобри Стојановски,Симиќ и Тасовски.Димитровски се повеќе ме убедува дека е големо промашување.
Турчинот изигра солидно.Се гледа дека треба да извади некое килце зошто има стомак и пол. :)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Турчинот е одличен играч,моментално е малце дебел ама ќе биде топ,ако остане во Работнички,утакмицата за малце ќе ја прокоцкаа разликата од 14-15 разлика Работнички ама среќа на крај Катниќ што не ја даде тројката,сега мислам дека у среда е Черно Море-Работнички.
ТАКА?
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Турчинот е одличен играч,моментално е малце дебел ама ќе биде топ,ако остане во Работнички,утакмицата за малце ќе ја прокоцкаа разликата од 14-15 разлика Работнички ама среќа на крај Катниќ што не ја даде тројката,сега мислам дека у среда е Черно Море-Работнички.
ТАКА?
Така.И првата ја играме таму.Ќе биде интересен натпревар.
Би замолил некој од кавадарчани да ни го опише на кратко нивниот состав бидејќи веќе играа со нив во Кавадарци.јас знам само дека тој Мекинтош им е убедливо најдобар поединец.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Така.И првата ја играме таму.Ќе биде интересен натпревар.
Би замолил некој од кавадарчани да ни го опише на кратко нивниот состав бидејќи веќе играа со нив во Кавадарци.јас знам само дека тој Мекинтош им е убедливо најдобар поединец.
Не се сеќавам многу добро на нив ама ајде...
Како шо кажа и ти Кори Мекинтош им е најдобар поедниец, против нас имаше над 30 поени, не се сеќавам точно колку ама не уби.
Ама тежок индивидуалец е типот, тогаш никој не го знаеше и не изненади, со добра тимска одбрана мислам дека може да биде задржан.
Исто имат и добар центaр, Атила мислам се викаше, Бразилец е.

Од едно видување стварно не можем повеќе да се сетам, ама мислам дека сте подобри и би требало да ги елиминирате. :smir:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
леле тој бугарот судијата прееска ме накурчи сакав да го мавам со упаљач ама си викам беееј таму имаше џандари поише од гледачи а на балканска...не ми се верува дека ке ми простат само со станица...треба малце и ќутек да се јаде ...али у случај извлековме жива глава...лоша игра али се надевам нема да продолжи таа негативна серија мислам дека во домашното првенство повеќе од максимум ке извадиме
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Наредната ли Недела е 1/4 во БИБЛ?И кога се ревамшите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom