Фан клуб: Работнички

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.656
Поени од реакции
2.865
pa sto ako e cela provincija i tie se makedonci, i ne se praj graganin zs tesko seljaciste od aerdrom si,zatoa ke patime cel zivot zs se delime skopjani i "provincijalci" plus se znae koj na kogo vika provincijalci ti teknuva neli:pos2:!!!!!
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
1
Вчера убава атмосфера во 'Градски Парк'.
Работнички победи но не задоволи со својата игра, особено во одбраната.Знам дека оваа екипа може многу повеќе од тоа што го покажува, особено ако се земе во предвид поединците кои играат во клубот.Сепак мора да се поправи играта во одбрана поради тоа што ако вчера го следевте натпреварот ќе увидевте колку пати екипата на Фени шутираше без играч од одбраната до него.Играта во напад солидна.Се гледа дека има огромен напредок од претходната сезона(нормално после доведувањето на квалитетни играчи).Се гледа дека после враќањето на СРВ мотивот е зголемен а со овие работи доаѓаат резултатите.

СРВ на вчерашниот натпревар околу 100+ со просечно навивање ако се земе во предвид тоа што во првото полувреме се послабо од второто каде што речиси цело полувреме се форсираше една песна...'И нека пее цел ГРАДСКИ ПАРК...' , a таа грмеше во салата особено во последните 5 минути.


Што се однесува до Грне и самите можете да видите што придонесува во тимот.Не верувам дека СРВ би ги смениле односите кон него (кои не се поради тоа што тој потекнува од Аеродром туку поради тоа што го плукаше транспарентот на СРВ во Куманово пред неколку години).

Поздрав и се гледаме следната недела на вечното дерби!!!
Ve broev na utakmicata i vie bevte 70 luge 5-10 gore dole da sum utnal nesto.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Трајковски ви беше man of the match најдобро играше додека ја гледав утакмицата последната четвртина само до пола ја изгледав.
Бтв со закеснение честито победа да ви се множат:).
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
pa sto ako e cela provincija i tie se makedonci, i ne se praj graganin zs tesko seljaciste od aerdrom si,zatoa ke patime cel zivot zs se delime skopjani i "provincijalci" plus se znae koj na kogo vika provincijalci ti teknuva neli:pos2:!!!!!
DOSTA !!! PRIPOR, GORCE DRACEVO !!!!:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Trajkovski=Mihajlovski... moze taka ??? :helou:

Dvajcata se degeni spored mene koi ne znaat kako pravilno da iskoristat toa sto porasnale kako majmuni... Imaat po 2.10 a ne znaat da se zagradat pod kos ili rutinirano da pogodat od horog ili poluhorog... Polno igraci ima kako niv, daleku od toa deka se samo oni dvajca ali eve resivte za niv da zborite...
За МЗТ би било премија да имаат играч како Цобе:smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Кога праиме муабет за провинцијалци.....или сте родени во провинција или сте правени од провинцијалец или па сте родени од провинцијалка затоа ќутете си:wink:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Кога праиме муабет за провинцијалци.....или сте родени во провинција или сте правени од провинцијалец или па сте родени од провинцијалка затоа ќутете си:wink:

A, ako ne e taka so praime ????
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Напишано од zoki_fa
A, ako ne e taka so praime ????


e togas sigurno toaletna voda mocas,ekleri seres,lamborgini vozis,na Vodno zivees,kavijar jades...aj nazad u realnosta,cekaj na red za u WC,ili mozebi imate korito i noksir
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
ajbe daj si avtogol ne zamaraj !!! sam ne mozes da se razberes pa kamoli nekoj drug...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
ovoj atanase e lud definitivno trajkovski i lani igrase super i godinava pocna da igra uste podobro od lani a mihajlovski ne go mesaj takov igrac u feni nema potreba da igra sramota e,nemozes da go sporeduvas trajkovski so trup kako mihajlovski i nemoj mnogu da zboris za trajkovski posto deckoto e zver poz
:pos2::pos2::pos2:Poborben makedonec vo nasava liga ako najdis ja glava secam.On bese pred dve godini najdobar strelec vo ligata,on go najavi presvrtot protiv Strumica.Ocigledno nikoj ovde go nema gledano Slobodan Mihajlovski kako igra.Nema 2.10 tuku 2.02 cm a lani gi natskoknuvase Pupovik i Latovik od 2.10 kako mali deca.A Trajkovski ako e igrac ja sum Muhamed Tachi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom