Фан клуб: РК Пелистер

Член од
25 август 2019
Мислења
291
Поени од реакции
385
Ednite kradele drugite imale svalerki taka tocen si! Ama zato svinjata debela ni kradela ni svelarki imala ;)
p.s. epten go sakal Rk Pelister zatoa formira klub da go upropasti Pelister pa sega demek mu pomaga so fuzija a ustvari unisti dva kluba za da formira nov klub. Koj spored nekoi ke mu ja pocituvale istorijata na Pelister i ke mu stegnele amblemot na dresot i site uraaaaaaaa toa e vistinskiot Pelister sekako..............:popce:
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
89
Поени од реакции
171
Ednite kradele drugite imale svalerki taka tocen si! Ama zato svinjata debela ni kradela ni svelarki imala ;)
p.s. epten go sakal Rk Pelister zatoa formira klub da go upropasti Pelister pa sega demek mu pomaga so fuzija a ustvari unisti dva kluba za da formira nov klub. Koj spored nekoi ke mu ja pocituvale istorijata na Pelister i ke mu stegnele amblemot na dresot i site uraaaaaaaa toa e vistinskiot Pelister sekako..............:popce:
Како уништи 2 клуба кога чоекот си купва бренд? никој не е будала да уништи бренд... отвори фирма и пробај да создаваш бренд да видиш како е... 2020 година иди, комунизмот одамна е умрен.. се можно треба да биди приватно, ако ме прашваш мене под хитно општината и од фудбалот да се тргни.. ти кажав времето ќе кажи дали ова фирма ќе знај да го работи клубот, а потенцијал за да се изрекламират преку Пелистер има огромен со оглед на то шо ракомет се гледа многу во земјите од бившата република и плус по некоја друга држава. јас уште не добив одговор како сакате да функционира клубот? како општински? друг некој да го купи? од љубов да играт за без пари играчи? како?

п.с. кој е тој вистински Пелистер шо неколкумина тука го барате? мислите дека светот и времето стојат в место.. дека уште се ќе биди здружение на граѓани? дека фирмите државни треба да бидат? ај со боној да плаќаме :icon_lol:
 
Член од
25 август 2019
Мислења
291
Поени од реакции
385
Како уништи 2 клуба кога чоекот си купва бренд? никој не е будала да уништи бренд... отвори фирма и пробај да создаваш бренд да видиш како е... 2020 година иди, комунизмот одамна е умрен.. се можно треба да биди приватно, ако ме прашваш мене под хитно општината и од фудбалот да се тргни.. ти кажав времето ќе кажи дали ова фирма ќе знај да го работи клубот, а потенцијал за да се изрекламират преку Пелистер има огромен со оглед на то шо ракомет се гледа многу во земјите од бившата република и плус по некоја друга држава. јас уште не добив одговор како сакате да функционира клубот? како општински? друг некој да го купи? од љубов да играт за без пари играчи? како?

п.с. кој е тој вистински Пелистер шо неколкумина тука го барате? мислите дека светот и времето стојат в место.. дека уште се ќе биди здружение на граѓани? дека фирмите државни треба да бидат? ај со боној да плаќаме :icon_lol:
Taka si go kupi Pelister i go krsti eurofarm pelister 2 toj vistinskiot Pelister ete pojasno tuka e bolkata ama koj da sfati ;) Drugoto mozi samo iluzija da vi bidi deka ke e Pelister onaj prviot koj go prekrsti od eurofarm rabotnik vo eurofarm pelister.
p.s. kupuva brend vikas, a 25% opstinata pari dava :tapp:
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
89
Поени од реакции
171
Taka si go kupi Pelister i go krsti eurofarm pelister 2 toj vistinskiot Pelister ete pojasno tuka e bolkata ama koj da sfati ;) Drugoto mozi samo iluzija da vi bidi deka ke e Pelister onaj prviot koj go prekrsti od eurofarm rabotnik vo eurofarm pelister.
p.s. kupuva brend vikas, a 25% opstinata pari dava :tapp:
уште овај пат ти одговарам... ракометот го пратат само 5-6 држави, биди среќен шо ќе имаме клуб кај шо пари ќе фрла приватник и ќе си знај кај му одат парите, сигурно не по софри, ќирии, провизии за менаџерчиња.. овде на форумот сите сакаме јак клуб, да се надеваме дека ова ќе биди добро решение оти се шо беше предходно беше мизерија.

п.с. клубот е купен нема тука фузии глупости шо пишите.. дозволвате да ви се ситат душманите.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.302
Поени од реакции
5.507
Мене уште не ми е јасно зошто сите спортски успеси на СССР ги превзема Русија, зошто со фузијата на Источна и Западна Германија се се припишува на Германија и на бивша Југославија се на Србија.
А овие здруженија на граѓани клубови што 100 пати се пререгистрираа под нови друштва на кој се успесите или со секое ново се бриши све?
 
Член од
1 август 2019
Мислења
27
Поени од реакции
101
Со среќа во иднина на ЕУРОФАРМ Пелистер... Одлуката е конечна и секоја дебата од овој момент натаму ќе е залудна.... Она што од срце го посакувам е вториот клуб кој ќе се води под името Еурофарм ПЕЛИСТЕР 2 е да креира млади таленти, без притоа да се гледа некој резултатски успех (вклучително и да испадни во втора лига)..... Само ќе е малку незгодно ако токму тогаш "мецената" се откажи од спонзорство.....
Поздрав и нека е среќно!!!
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Eurofarm pelister 2 nitu kje napraj talent nitu nishto, toj klub ne treba da postoi.
Sho i da se smeta fuzija, kupuvanje, treba da se se vodi samo eden esinatven klub koj ke bide zelen vo idnina i ke ja ima istorijata od Pelister. Mene kako navivsc ne mi e cisto kako da se osekjam i ponasham, sekoj sho ke se obidi da mi se siti i da mi jadi gomna sve mu ebam, a to vo bliska idnina sleduva na primer ushte na prolet ko ke se igra so Vardar.
 
П

Пљампач

Гостин
Вчера во просториите на Општина Битола имаше еден погреб, на кој присуствуваа едни луѓе...Сосема небитни за покојниот клуб.

За неколку месеци ќе почнат дупашлаците уште во плејоф.
Навивачите(ако уште такви има во градот) на трибина обоени во зелено со ударниот транспарент зелен а на терен некој циркузанти во плаво.
Ајде во лш и сеха ги прелажавте граѓаните дека неможите да пријавите зелен дрес (шо е чиста лага), ама дек неможите во супер лига да настапите со друга опрема тие приказни можи во штабот на сдс да му ги кажвате.

Шоуто штотуку започна. Ќе кулминира во летниот период.
 
Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
Definitivno pogreb so lica natazeni, ako bese dobar dogovorot ke se slavese ke imase zaednicka vecera. Vaka ostana so vpecatok deka zgasnuvas nesto koe e vecno, za da kupis i dodades imenka pridavka na privaten klub za da imas navivaci. Ona kako bese:
NEMATE SLAVA IMATE PARI, NEMATE SRCE PICKI STE PRAVI!!!
Zа zal ke mora pesnata da se proneni
KUPIVME SLAVA, IMAME PARI, KUPIVME SRCE HEROI SME VASI!!!!
Eh Pelister drugite da te znaat sam sa ne se znaes.....
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Кој е ставот на НГ Чкембари за спојувањето на клубојте?
Во вторник ќе се навива или ќе се чека полусезона или пак завршување на оваа сезона и навивање од наредна?
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Сакам гласно да размислувам на темата Еурофарм Пелистер.Тоа и ми го овозможува денешното време иако моето мислење е апсолутно небитно.
Според мене ова што се случи е приватизација на РК Пелистер. Клубот не е повеќе на граѓаните на Битола, туку има газда.
Прашањето на континуитетот е илузорно. Што е тоа што го определува семејството (клубот)? Куќата (спортската сала), таткото на семејството (сопственикот на клубот) и членовите на семејството (спортските работници).
Што нема да биди Пелистер во Еурофарм Пелистер?
Куќата е иста, спортска сала Младост.
Новиот газда е воедно и најдолгодишниот претседател на РК Пелистер 1983 - 1999
Силјан Мицевски се што основал е Пелистер, градежното претпријатие му се вика така, па тој има кафана во најстрогиот центар на Скопје што се вика Пелистер.
Сите спортски работници во клубот се бивши легенди на РК Пелистер.
Никола Митревски не е Пелистер? Алушевски не е Пелистер? Па тие научиле да одат во Пелистер.
За мене прашањето на идентитетот е апсолвирано.
Е сега доаѓаме до најважниот елемент публиката. Публиката на легендарниот Пелистер беше 5 до 6 илјади разулавени навивачи во сала за 3 илјади луѓе, во која противникот доаѓаше да изигра и да спаси жива глава. Таа публика веќе ја нема. 70 % од тие луѓе веќе не се во Македонија.
Со текот на времето и сите непогоди што му се случија на клубот таа публика се сведе на 500 до 1000 хард кор публика задоена од на времето, и стотина навивачи кој кога ги имаше, кога ги немаше.
Работник со настапите во лига на шампиони успеа да инволвира уште одреден број на неутралци, кои сакаат дешавки, ама тоа е минимално.
Во превод Еурофарм Пелистер во моментот публика нема. Но тоа не треба да загрижува никого. Тој новиот прецедател, прв пат го гледам, кажа убаво, времето не ни беше фактор, работиме на долги патеки.
Публиката е награда за сработеното, и ке си дојди самата ако се работи добро.
Има различни начини како да се инволвираат различните слоеви на битолското општество.
Не треба на никого да се удвараат, или да прават популистчки потези, треба само професионална работа, со акцент на Битолскиот и Македонскиот карактер на клубот.
И нека му ја мисли Циле за нова сала, инфраструктурата е основен елемент за јак клуб.
Еурофарм Пелистер за брзо ке атакува на титула во македонското првенство.
 
П

Пљампач

Гостин
Рк Пелистер - Рк Металург 2

mak-rakomet-pelister-metalurg2-03122019.jpg

По само еден час од настапот на еурофарм работник против загреб во сеха лига и таа театарска атмосфера во салата, се појавија една група на деца кои 60 минути непрестано приредија атмосфера како да се игра натпревар против некој сериозен противник во некое сериозно европско натпреварување. Нити беше сеха лига, нити пак лш, него само обичен натпревар во супер лиг помеѓу две аматерски екипи.
Резултатот беше сосема небитен, уште понебитен фактот дека оваа сезона ќе бидиме закопани на дното од табелата, ама децата си напраја забава на трибина и му дадоја поддршка на клубот со име Рк. Пелистер.

Колку сакат пари нека инвестират и колку сакат нека манипулират со партиските испрани мозоци, битолчани не чуствуваат припадност кон тој клуб кој насилно сака д аго заземи местото и славата на Пелистер.
Времето еќ покажи дека таа таканарелена платформа нема да го добие посакуваниот ефект.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.056
Поени од реакции
6.663
оние кои навиваат Пелистер да (о)стане маалско аматерско клуПче, наместо да му се даде шанса да се издигне и стабилизира, всушност не ни биле за силен, јак , стабилизиран миленик

посериозните нека кажат колку пати клубот доживеа пререгистрација заради долговите и несовесното работење на управите години наназад и до каде е можно истото сценарио да се повторува, сегашниот нов(стар) управител не сакаше ни да го превземи доколку заостанатите ДОЛГОВИ не ги отплати општината како досегашен управител
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Ќе си легнат на брашно сите. Реално, тоа е и најдобро за сите.
 
Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
Kako ke si legnime na brasnoto ke ne kupat so pari kako sho sakat da go kupat imeto a ne klubot? Vo Bitola se malcinstvo onie koi go odobruvaat ovaj proekt na vakov mizeren nacin patot bese ednostaven kupuvanje klubot i tolku ni dodavki ni pridavki pa dres plav zelen i kuznaj uste kolku gluposti. Gordosta i inaetot na bitolcani ne se kupuva.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom