Фан клуб: РК Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Bi se slozil da ne se finasiraat klubovite so opstinski pari ili da bidi toa simbolicno no prvo mora da se sozdadat normalni uslovi da funkcioniraat klubovite da se vlozi vo infrastruktura da se donesi salam zakon za sport pa posle da ne se davaat pari a vaka kako sega e ubitacno za site klubovi kolku da se spasat gi davaat posto zosto na nekoj sumlivi privatnici i posle propagaat klubovite odnosno sportot vo sekoj grad
Znaci vo segasniot slucaj ne smee ni pod razno da se oslobodat od klubovite duri nema garancii deka privatnikot ke raboti kako sto treba so klubot

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Bez volja i motivacija za igra... Totalno salbajzerski pristap, koj duri na momenti izggledase kako edvaj da cekat da zavrssi mecot.
Neznam so se desava i kakvi igri se igraat vo pozadina,ama ova ekipa siguren sum deka mozi mnogu podovri izdanija da prikazi od ova so se desava vo poslednite 3 kola. Golemi se sansite da se vo prasanje neiplateni plati, pricinata za ova so se desava na teren.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Jas kolku sto znam se mu e plateno i na treneri i na igraci e sega koj gi plaka dali mu se podeleni ili se e pod opstina ne znam ama najubo da se prasaat igracite pa toj so lazi po mucki da jadi

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
Se e plateno, imaja zaednicka vecera vo Vila Vista so nekoi mladinci se potpisaja dogovori vo KAFANATA, drugite ne prifatile. D.H pataloska sizofrenija mu rekol deka se e potpisano za fuzija se ceka samo pres da objavat. Opstinata za 5 godini treba da mu daj 2 milioni evra na Rabotnik a simbolot na gradot dusata na Bitolcani Pelister da bidi razvoen klub. Na Rabotnik da mu dodajs Pelistet toj ne e nasiot i do kraj ke se naviva za Pelister.
SAMO EDNO IME ZNAM PELISTER BITOLA. Cile kako i sekogas ke si bidi vo prednost, ama go e....me ke si ja polnime salata za Pelister i nikoj drug.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Dodeka Pelister tapka vo mesto...

Opstina so buget od 25 M evra...
Ne mozi da odeli 250K za rakomet

I grad so privaten sektor koj ima 400 M evra prihodi
Ne mozi da obezbedi 750 K za rakomet

E zato za k.r ne ne biva..
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Ако е ретардиран да се врати после она шо му го напраја. Не се заебавајте.
 
Член од
1 август 2019
Мислења
27
Поени од реакции
101
Утре ќе биде завршена сагатата наречена платформа.... Иако за едно коло ќе заврши епизодата на работник во ЛШ а во меѓувреме има доволно време да се направи безболна размена на играчи и целата оваа приказна да се води преку ПЕЛИСТЕР....
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
89
Поени од реакции
171
Да се надеваме дека конечно ова е добро решение за клубот. Во непрофитабилен спорт и непопуларен, реално само во неколку држави се игра и се прати ракомет, ретко има фирми шо се одлучват да спонзорират. Единствен чоек и фирма шо можи да го финансира Пелистер е циле, друг нема. А вие шо пишите погреб ова она, поубо ви е да продолжи клубот како 20 години шо работи?
 
Член од
25 август 2019
Мислења
290
Поени од реакции
380
Да се надеваме дека конечно ова е добро решение за клубот. Во непрофитабилен спорт и непопуларен, реално само во неколку држави се игра и се прати ракомет, ретко има фирми шо се одлучват да спонзорират. Единствен чоек и фирма шо можи да го финансира Пелистер е циле, друг нема. А вие шо пишите погреб ова она, поубо ви е да продолжи клубот како 20 години шо работи?
Ete primer jas sum siromav 20godini da zemam na mojte fuzija da mu napram so nekoj od komsiite oti samo tie se bogati vo okolinata mozi taka? Ke se prekrstam se so sakat da mu dam i gazo ako treba ama bitno nekolku godini ke imam "pari" ;);)
p.s. mozat sega site niz mk da ni se mocat na kabadajlukot sega so ke go nemame poke od utre pa natamu ;) Prodolzete i natamu da si go davate gazeto eden den ko ke vi tekni prekasno ke bidi.
Pozdrav
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
89
Поени од реакции
171
Не знам шо споредба е ова и шо сакаш да ми кажиш.. за која сиромаштија збораме? за 400к народни пари спичкани за ќирии провизии и швалерки во 1 година само, а не пак 20, а резултати нема... Јас прашвам дали е поарно да се продолжи така или да вложва приватник? не заборавај дека ракометот е маргинален спорт, многу малку луѓе го следат и биди среќен барем 1 чоек се најде во 20 години шо ќе фрли некоја банка... дали ќе биди ова добро решение или поарно ќе беше да се откажи општината од клубот и да работат ентузијасти, да се снаоѓат како знат за пари ќе кажи времето...
п.с. не знам за името шо се нервираш кога веспрем киелце и ред други пред нив го имат спонзорот.. шо е нормално кога веќе ги фрлат парите во ракомет кај шо нема никогаш да имат повраток...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom