Фан клуб: РК Пелистер

Член од
28 септември 2011
Мислења
696
Поени од реакции
908
NE mi smeta zboraj ama najlesno e od strana da se kazva ili tie so ne idat po utakmici tie so pisat po statusi au au vaka taka ova ne cini ona ne cini ...napalkaj sponzor germanec i nike ke gi naprajme dresojte
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Mice zaebi kempa to ne moj problem so od niv se dresojte zborame za boite aj da recis vistina ne ubo so crno ama nema drugi drzi mesto ama vaka ne micka ne biva oti se e isto samo dv9jce go nema se da mu ebam!
A za zb9ranje ke zboram ako sum vo pravo i prethodno zborav i sega ke zboram nema sila so ke mi zqbrani a tebe ako ti smeta ne citaj
Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Набаци некој дрес ( по можност зелен ) од Германија,:icon_lol:
И некој спонзор не би бил на одмет...
mnogu filozofija za nisto, rabotata e takva kakva sto e...
malce za igrata...
razlikata megu prvoto i vtoroto poluvreme bese pet eden odbranata so ja izigra crncheto...
go zadusi napadot na tinex i plus plesna nekolku gola od solo akcii
bravo...
koga vo takva odbrana pozadi nego bi imale igrac kako kjani i so ovie debelkovcite na bokovi bi licelo na nesto...
ovoj so branese e dobar ama za vtor golman, treba nekoj golman so ke napraj razlika...
za napadot sho ni se gushi ocigledno ni fali levak bek so ke sutni od devet metri...
toa se trite tocki koi ni skripat vo ekipata...
za borbenosta ok e sega, ako ne naprajme nekoja glupost na domasen teren ke igrame play off..
a tamu jovo na novo...
jas se mislam ohrid petti ke ispadnat so poraz od pelister vo poslednoto kolo... :)
Шо да се кажи за играта?
Се преку бекој туркаме,крилата не постојат, освен ако има некоја контра да се отвори невидливи се, не учествуват воопшто во играта, ниту пак пикерите се користат.
Акција за пикер нема, се е спонтано, а и Папата го форсира премногу, не можи два правци да турка цела утакмица, му треба одмор...
Не знам вчера од која причина не играше Поповиќ, ? Премногу фалеше во играта.
Арно со Дрогата сега шо добија сега еден нормален шутер, шо знај да извај шут, макар и со слаб процент на реализација, барем нека шутира да не се губат топките без упатен шут кон гол, ако останевме со Зејак на лев вчера лагано 5 губевме, со Маџоски ја извадија на грб утакмицата и вчера и со комшивките во средата.
Треба доста корекции во играта, а за да има такво нешто треба пари, а пари никој не знај дали има, или шо е поважно дали ќе има?
Треба да се презадоволни шо во овие два меча зедоа 2 бода, и то е успех во овај случај..
Јошко успеа да закрпи доста дупки, за краток период, да не напраеја грешка во чекори и да клаеја тренер во летото да си бира екипа по негов терк друг муабет ќе беше, вака чист зијан се напрај...дупли трошок а резултати нема, да се тресиш во ваква лига дали плеј оф ќе фатиш:pos:...:facepalm:
 
П

Пљампач

Гостин
Не е поразително да ќиксниш од Пролет, кој имат 3 пати помал буџет и немат ниеден странец во екипата. Поразително е да донесиш тренер странец шо зема плата колку 5 играчи заедно на Пролет и после натпреварот да изјави дека е задоволен шо не изгубил. :confused:

Убо му имаше еден искоментирано на фб... Фали уште вие самите да се смените од клубот, пошо друго се сменавте.

НЕЗНАЈТЕ КАЈ ТЕРАТЕ!!! :pov:
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
696
Поени од реакции
908
A so da napraj trenerot so ovie igraci so ne gi birase toj ? Da ne sakas liga sampioni da osvoj samo deka zema pogolema plata ?
 
П

Пљампач

Гостин
A so da napraj trenerot so ovie igraci so ne gi birase toj ? Da ne sakas liga sampioni da osvoj samo deka zema pogolema plata ?
Оти овие играчи да не немат квалитет да ги победат децата на Пролет ??
Не глеаш дека проблемот не е само во играчите, туку во луѓето шо го водат клубот ?
Свесен си ти колку пари потрошија досеа ? буџетот замина над 350К и допрва планират да трошат сеа за да ги покријат гомнениците шо ги напраја ова лето. И на крај нема ни плејоф да влезат.

Предходните управи со буџет од 150К го имаја истиот резултат а како тргнале овие можи да испадни Пискачо и Ефто да се поуспешни со 3 пати помал буџет од овие неспособните.
На крај краева кој му го дава нив тој луксуз да се курцат со толку пари и на крај никој да не одговара?
Ако не се кадарни нека се тргнат настрана, други лица нека го водат клубот.
Шо треба сеа, да му аплаудираме во наредните 5 години на Злате и Шамбата дека купиле KEMPA опрема и отвориле профил на Instagram ?
Па то го напраја со наши пари, не зедоја од џепот да дат па сеа да ги толерира јавноста.
Клубот се финансира со пари општински, нешто ЕЛЕМ (читај наши пари) и дел од јавните претпријатија Водовод, Комуналец (пак наши пари).
Ко ќе дојди некој приватник да го земи клубот и инвестира сопствени средства, тогаш ќе можи било какви глупости да прај и да носи какви шо тој сака играчи. А се додека трошат НАШИ пари, ќе одговарат и ќе бидат подложни на јавна критика и ќе треба да се соочат со притисокот од јавноста.

Едноставно е многу... Или имаш резултати или си поднесваш оставка. Трето нема.
 
Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
Izjava na Josko prezadovolen so bodot molam 400 000 potroseni za bod pa neli ovaa uprava SEHA liga napad na Metalurg najdobar izbor na igraci vo poslednive 15 godini 10 pati pojak Pelister od koga bese ili zaboravate na tie izjavi. Kako bese ova nov trener ne se negovi igracite, koga potpisa napisa ovaj znam kade idam i znam so koj igraci ke rabotam. Za po porazot so OH da kazi deka igracite pojma nemale ke ispustel nekolku pa ke donesel novi. Znaci uste 150 000 za 5 meseci ama ako trosat nivni pari uste kolku sakaat mozat a vaka koga se narodni ima da odgovaraat. Koga gi spomnuvam PROCENTITE ne vi se slusa ama za nas samo vaka treba. Treba 4 noemvri nagrada da zemat Prenajadeniot i Zlate dukan napraja rentabilen za niv. Da go donesis sopstveniot sin da mu daj plata 1700 evra da receis deka nemozi da se spusti cenata zaradi toa sho mnogu naprednal e toa e za lubrikant za nas. Nie ke trosime ke delime od vas cekame da se strpite pojke ne se borci se kupi oprema a izjavite za SEHA na presovite zaboravete gi. Narodot pa i toj ne e biten......
 
П

Пљампач

Гостин
Случајно ми текна да проверам дали ја имат средено веб страната... Ама малце потешко. :kuracc:
Ене кае 2019, за еден месец ќе напрај година дена од ко врти вака ова сатчето.:angel:
По то можиш да видиш дека незнат кај терат. Една веб страна не се кадарни да ја напрат во 2018 год.
Било која екипа од 3 лига во Германија да ја одбериме рандом и да провериме на нет, се кладам дека има каква-таква веб страна.
И после сакат некој сериозно да ги сваќа... Е како бе ? Како !? :busi:

upload_2018-11-27_23-21-27.png
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
teska utakmica, odvaj ja izvadivme nekako... 60 minuti nervi kinenje ...
roster kratok, rotacija nula...
nepodvizna 6-0 zona koja pecenkovski i toj drugiot koga sakat ja buseja...
golmani katastrofa, ocajno ni treba shuter desen bek..
timski duh ima, nekoj red e voveden josko dobro ja vodi ekipata...
drogata bese ok arno go zedoja greoj ke bevme...
popovic e nad nivoto na ekipata sekoja cest...
so da kazam na polusezona i dvajca da se donesat ama pravi da bidat...
lani kuzmanoski i pinki cela sezona ja svrtija za komsite...
neka bidi obratno ovoj pat...
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Слабо,слабо и пак СЛАБО.
Аман бре луѓе ќе не умрите онде на трибина готово...
Повторно слаба игра без некоја посебна идеа , без разноврсност во нападите и со слаба одбрана и очајни голмани.
Јошко ме разочара шо си дозволи едно маже од 1.75 како Горан Печенковски да му одржи лекција во ракомет и да ги истури од голој срамота...Пушти му таму фластер бе ко гледаш дека не оди со 6-0 одбрана поќе.
Судите премногу слаби големи грешки и на двете страни стрташна работа...
Сега го чекаме Горанче од Охрид да се јави со статус и да плачи и да кука ама кој го мати и него :P

Имам сознанија дека на полусезона ќе си змаинат Перовиќ и Лековиќ па дајте со нивните плати донесете еден асолен десен бек.Исто така соберетего Филип Ивановски од кај комшите и така не добива минутажа таму со две раце ќе потпиши кај нас.

П.С. КОТЕВСКИ ИГОР :cujte::cool:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Леле, греој.
Не изрешета бековската линија на Бутел, просек 1.80, лекција по ракомет од Печенко, и тој 11ката,не отепаја другарчињата, свеста ни ја зедоја.
Јошко ја еба скроз овде одбраната, со 6-0 килава одбрана против доста подвижна игра во напад на Бутел, каде бе со Папата и Петров на 3 и 4?:eek:
Не бушеа по лева страна, или левиот бек се креваше на шут, Ивица, во Охрид шо беше, шутерски тренинг, или на Мајиќ и на то глувчето му праеја вишоци, не изреметија, на крај малце ја затворија дупката со Стоилевски како лажен фластер, успеаа некако овде да ги изреметат, иначе ќе не бушеа до крај.
Скроз статична одбрана.
Клај го Ѓупако, изремети ги малце
Голманите муви бркаја, додуша појќето шутој од дистанца и тешко се бранеа, дијагонали в ќош, ама барем 3,4 шутој низ раце му поминаја.
Ништо не прајме со овие, скроз нестабилни се, ама не е само кај нив вината, одбраната попара.
Судењето, на наша страна.
Не заебавајте, 10 исклучвања за нив, за нас ниедно.
Во второ најмалку 2,3 топки ни дадоја, еден пенал чист не му свирна, Петров во прво чист престап напрај му го призна голот.
И со домаќинско судење да се тресиш, греој.:facepalm:
3 пенали промашени, 5 чисти зицери, еден куп технички грешки.
На крај се изгубија нашите звезди, рачињата му се секоја,
Борјанчо аматерски му ја поклони топката, без веза шут, Кобетиќ глуми глобротер, наместо мирен финиш тресење до крај, среќа шо Печенко статива мана, ги извај од патики нашите, џабе две глај се над него, ги отепа во последниот напад.
Многу слабо, попара екипата е.
Без десен бек, без голман, без централен блок, без пикер,
Ако не дојдеше Дрогата од последните 4 кола ќе имавме НУЛА БОДОЈ, и ќе се спремавме за плејаут,
Маџоски го отепа Јошко, по 60 минути, одмори го бе, умре детето.
Пола екипа треба бркање овде.
Ништо не прајме вака.
Со Пролет не можиме, со Бутел дома пред 1500 публика се тресиш до крај.
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Мене најголем впечаток ми остај Игор.
Каков човек е оној, то е за секоја почит. Покрај се она што му се случи во животот, уште е во ракометот иако како хоби му доаѓа ова пошто си работи друга работа... И доаѓа во Битола со екипче некое скрпено и ќе ги тепаше за малку нашите мегаѕвезди. Уште ако успеј да ги пикни Бутел во плеј оф, тогаш треба да турнат тој крстот во општината и да му напрат биста него.
Успеа и со Драчево да напрај некоја екипа и да влези во лигата, исто и со Бутел... Печенко кога е главен играч тогаш јасна е работата, мада и тој или баѓи напреднал или голманите наши абер немат.

Во секој случај, жалосно е да луѓе како Ико, Гоксо и компанија се возвишуват дека биле ракометни работници бла бла... Игор е господин човек кој го има ракометот во малиот прст за нив. Се надевам дека еден ден ќе му дадат и некоја репрезентација да води, или барем Пелистер ќе се одважи некогаш па ќе му дај доверба да ја превземи екипата...

П.С Пред неколку недели поминував низ хирургија во Скопје и гледам низ ходниците еден со бела мајца HC PELISTER, Игор Котевски :cool:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.874
Поени од реакции
7.259
Чиста среќа шо последниот напад манаа статива инаку пак нерешено многу слабо арно голманот фати две и на контра кладе голови крилото ама лошо и во напад и во одбрана како мислат понатаму со ваква игра вистина не знам а за сеха ихф купој ќе чекаме да се врати двојче

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Ако и ова ќикснеше Јошко, богами ќе требаше да се спакова заедно со Злате и Шамбата и полека да се простеа од Пелистер. Малце фалеше за уште еден дебакл.
Каков ракомет изиграја денес Бутел, алал вера.:cuc:
На моменти делуваја како некоја бундеслигашка екипа... Какви само акции уиграни имаја во напад, секоја чест. Се глеа дека Игор напрајл од ништо нешто. Можат вода да му носат 90% од тренерите во суперлигата. Затоа и беше на крај испратен од публиката со аплауз и овации.
Ако овај мустакот случајно му текни да го бркат, ич да не се двоумат кој да го контактират. Уште истиот момент нека го носат Игор во Пелистер.
Со оние пари шо ги спичкаја оние нашите телетабиси,чоекот ќе напрај екипа за респект.

За нас шо да се кажи... Самиот резултати кажват се, немора да се коментира веќе за нив. Арно шо го собраја Дрогата, та иначе греојте немаше да ни се глеат.
Туку нека бркат се и ако треба и плејоф нека се ризиква, ама оние играчи не заслужват ни цент да се потроши поќе на нив а не да му се плаќа стан и огромни суми на пари.
Освен онај Црнецот, Кобетич, Попович и детето од Бутел, се останато шо донесе Томе треба да се испрати назад во еден правец.
Лекович, Мекович, Курович и компанија, сите по една клоца во газо и сиктер.
А на онај талибанецот шо глуми менаџер, шо му ги ували овие незналиците на Злате и му ги зеде парињата, треба чоек да му честита со две раце и да му дај признаница. Какви овци си најде за стрижење во Пелистер, секоја чест.
Абе 15 странци му ги тупна како од шала а овие со цел ум зедоја ги регистрираја и еден куп пари фрлија по сертификати за оние телетабисите.:facepalm:

Следно коло мислам дека играме со Вардар Јуниор дома ако не се лажам. Би требало да бидат лесни 3 бода, па да се оди на пауза.
А шо ќе напрајме на паузата, дали ќе се стабилизираме или ќе се до-изрезилиме, ќе кажи времето.:eek:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.874
Поени од реакции
7.259
Goran so zeleni denes igraja
Да видов убај се овие нема збор уствари се исти како белите со црни ракај се пак ама зелени да тие мерак да ги гледаш вака

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom