Фан клуб: РК Пелистер

Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
Najlesno e da se banira nekoj zosto ima sprotiven stav prema ovaa aramiska uprava, a vie sho tolku ja branite se nadevam deka i nekoja banka od narodnite pari kapi kaj vas. Dvojnite arsini se sekogas prisutni jas se boram protiv toa i kriminalot narecen "PROCENTITE KAPAT-PELISTER PROPAJGA" a vie se zamarate so moite stavovi i zatoa ke bide vaka ko vcera 70% posto ke navivaat za Analginite patem i pola nasa uprava poteknuva od tamu. SEHA LIGA DOKUMENTI ZA IGRACOT RADI SO PLATENI 3500 evra kaj ojdoa ili ako taka treba.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Жустро било кај Гоксо на објавата на фејзбук со коментари :D
Остајтего нека се пали ко тинејџерка некоја психопат тежок е тој.
Не го сваќам само Томче Георгиевски шо толку има против Пелистер шо апсолутно на секоја објава дали на спортски портал или клуб или чоек на фб коментира...
Корлето се јавило бе види го ти него мангуп не брани. БРАВО ДИРЕКТОРЕ :aplauz:
Иако пред 2 год плукаше по Пелистер по фезбуци мејзбуци требаше да сликам тогаш ко коментираше ама не знаев дека ќе го водиш клубо еден ден бе :)

Ни следат двете НАЈКЛУЧНИ утакмици ова сезона.Со Пролет и со Бутел.
Едноставно е МОРА да се победи.Секој друг исход е голем чекор назад.
Мислев дека со Камени видов се од лудилото шо можи еден тренер да го достигни ама Јошко дефинитивно го заеба.
Зеде си искара се со публиката мајче,шајче лудила бе :pos:

ОДИМЕ ПОЈАКО ПЛЕЈ ОФ МОРА ДА СЕ ФАТИ !!!
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Ај овој Тексот е дијабола, цел дена фрла статуси само... Цел живот бил таков лигуш, провокатор. Ако го игнорираја имаше да умри од мака, вака му се полни душата него, а и сосема е во право 4 пати не чукна со крпена екипа, има право да си го топори.
Ама шо мајка бара Ќорлето да му реплицира таму да се чатали? Седи бе дечко мадро... Ако си толку јак фраер земи тужи го или на некоја седница на РФМ кажи си ги маките, а не ко стрина некоја му чукаш коментари безвезни... Арно те прај партал шо ти вика ве тепав кој ве еба сега.

Ама ТОМЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ... :eek::eek::eek: Овој легендата е против Пелистер :facepalm:
Џигерот ми го имаше изгризено со тие негови ''додавања'' кон голот, неговото карактеристично трчање на петици и ко ќе ја втераше под семафор одма типична ретардирана фаца, 'шо ми ја дадовте мене бе'. Поголем мекуш од овој немало и нема ни да има, во женската екипа да играше ќе го рушеа од ќотек од шо беше нежен. Сто години го тинтраја, се крстеа во него, го форсираја... И камен беше камен остана арно шо се повлече. Место да речи фала шо го галеа и шо му даваја плата толку време, и да се извини шо беше убедливо најслабиот играч... ТОЈ РАЗБИРАЛ РАКОМЕТ па лај против Пелистер :place::place::place:
Тука до него и Калешо... :icon_lol:
И тој РАЗБИРАЛ, проценти ова она... :нинџ: А прв е за да се пикни во клубот и уште поголема пиздарија да напрај. Кај помина овој човек, после него трева не порасна нигде...

Џабе сите економисти, правници, курци палци во управата кога секој можи да си игра мајтап со нив. Прво се самите криви шо прат глупости за да некој можи да ги заебава. Пример да си напраеа солидна екипа па да ги сомелеа и Тексо и Игор и сите, никој немаше ни А да речи. Второ шо и кога губат место да седнат сите заедно да го јадат ко мажи и да се договорат шо понатаму, тие се кријат... избркаја двајца играчи и 'тое' тие беа кривците. (y)

Друга работа несомнено дека Јошко ја собра некако екипата, ваљда ќе си ја удрат глата од ѕид тие во управата (и техничкото лице) и ќе избркат то шо не чини а ќе донесат некои од играчите шо се спомнуваат. Не е ништо изгубено сеуште, и 4ти да завршат пак во плеј офот се почнува од нула, битно е да погодат некој играч коректен а не да носат трупци ко по обичај...
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
613
Поени од реакции
1.095
Ај овој Тексот е дијабола, цел дена фрла статуси само... Цел живот бил таков лигуш, провокатор. Ако го игнорираја имаше да умри од мака, вака му се полни душата него, а и сосема е во право 4 пати не чукна со крпена екипа, има право да си го топори.
Ама шо мајка бара Ќорлето да му реплицира таму да се чатали? Седи бе дечко мадро... Ако си толку јак фраер земи тужи го или на некоја седница на РФМ кажи си ги маките, а не ко стрина некоја му чукаш коментари безвезни... Арно те прај партал шо ти вика ве тепав кој ве еба сега.

Ама ТОМЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ... :eek::eek::eek: Овој легендата е против Пелистер :facepalm:
Џигерот ми го имаше изгризено со тие негови ''додавања'' кон голот, неговото карактеристично трчање на петици и ко ќе ја втераше под семафор одма типична ретардирана фаца, 'шо ми ја дадовте мене бе'. Поголем мекуш од овој немало и нема ни да има, во женската екипа да играше ќе го рушеа од ќотек од шо беше нежен. Сто години го тинтраја, се крстеа во него, го форсираја... И камен беше камен остана арно шо се повлече. Место да речи фала шо го галеа и шо му даваја плата толку време, и да се извини шо беше убедливо најслабиот играч... ТОЈ РАЗБИРАЛ РАКОМЕТ па лај против Пелистер :place::place::place:
Тука до него и Калешо... :icon_lol:
И тој РАЗБИРАЛ, проценти ова она... :нинџ: А прв е за да се пикни во клубот и уште поголема пиздарија да напрај. Кај помина овој човек, после него трева не порасна нигде...

Џабе сите економисти, правници, курци палци во управата кога секој можи да си игра мајтап со нив. Прво се самите криви шо прат глупости за да некој можи да ги заебава. Пример да си напраеа солидна екипа па да ги сомелеа и Тексо и Игор и сите, никој немаше ни А да речи. Второ шо и кога губат место да седнат сите заедно да го јадат ко мажи и да се договорат шо понатаму, тие се кријат... избркаја двајца играчи и 'тое' тие беа кривците. (y)

Друга работа несомнено дека Јошко ја собра некако екипата, ваљда ќе си ја удрат глата од ѕид тие во управата (и техничкото лице) и ќе избркат то шо не чини а ќе донесат некои од играчите шо се спомнуваат. Не е ништо изгубено сеуште, и 4ти да завршат пак во плеј офот се почнува од нула, битно е да погодат некој играч коректен а не да носат трупци ко по обичај...
abe tomce od na cesma od sred selo jenimale ne e protiv pelister taka od vmro mu rekoja ;)
 
П

Пљампач

Гостин
Во ред се то шо сака Јошко, само прашањето е кој домашни играчи би ги донесол во Пелистер моментално ?
Не глеам некој домашни квалитетни играчи а да можиме на сред сезона да ги донесиме, освен ако планират да плаќат оштета на клубојте па да надминат пола милион со буџетот ова година и пак да завршат 5ти во плејоф. Е то ако се деси, сварно царој се. :D
Највероватно ќе го збрка Лекович и Табанге или ќе летни и еден од голманите...
Ме плаши само да не го собират отпадокот од Еурофарм шо ќе се прај зимава, пошо Чиркович јасно кажа дека ќе избрка 2-3 играчи на зима и ќе донеси странци на нивно место.
Се ми од дека Пинки и онај голманот Ивановски ќе ги летнат од Работник и ние ќе се исилиме да ги земиме кај нас.

Останва да видиме како ќе се одвиват работите, ама нормално утре е најбитно прво да се добие мечот со Пролет пошо ќе биди катастрофа ако ќиксниме и таму.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
АЈДЕ ДЕЦА ДОБИВАМЕ ДЕНЕС ЗА ИНАЕТ НА ДУШМАНИТЕ !!! :cujte:

П.С. Зошто Поповиќ го нема???
 
Последно уредено:

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
17 гола за едно полувреме сркнавНе од РК Тинекс Драгстор, "браво",царој.
Одбрана е, или голман нема на гол.
Ах бе, вечни пациенти...:tapp:
Губете, губете.
Нека мрчи после Јошко,
Плеј оф бил приоритет, составо ваков таков.
Во ваква боса лига, со +300 К џитнати (досега ) пласман во плеј оф бил главна цел, греој.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.891
Поени од реакции
7.287
Нерешено и пак назад во реалноста поарно некни да не земеја бод а денес да тепаа вака се паѓа во вода гледаат дека со црно бели дресој не му оди тие пак инает тераат

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
696
Поени од реакции
908
Beli se na rakavot ima crno ... da ne sakate posebni za nas da naprat deka mn jaka ekipa sme ili deka brend sme pa ima pobaruvacka ... inaku ako izgubevme ke bese loso vaka ako tepame se do kraj sme plej of
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.891
Поени од реакции
7.287
Beli se na rakavot ima crno ... da ne sakate posebni za nas da naprat deka mn jaka ekipa sme ili deka brend sme pa ima pobaruvacka ... inaku ako izgubevme ke bese loso vaka ako tepame se do kraj sme plej of
Абе знам дека ги сакаш овие к8муњарите ама толку да се глупираш немаше да вервам кој ракви бе освен бројката има зелено на дресот? Бетер од пискачот се напрај кој вели посебни или нов дизајн се знај бе зелено бели во гости бели со зелено а не бело со црно втора работа екипа не сме јака ама дека сме бренд сме бренд а и да не сме не значи дека треба да се игра со бело црни дресој шо значи ко ќе одиш на тренинг таму кажи му бројката нека биди црна а на ракавот зелено така треба да биди а не вака како шо е сега!
P. S. Печен си за во управа со постојте уште на фб да го активираш профилот топ ќе бидиш хахаха
P. P. S. Ебиш плеј офф на толкав буџет

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
mnogu filozofija za nisto, rabotata e takva kakva sto e...
malce za igrata...
razlikata megu prvoto i vtoroto poluvreme bese pet eden odbranata so ja izigra crncheto...
go zadusi napadot na tinex i plus plesna nekolku gola od solo akcii
bravo...
koga vo takva odbrana pozadi nego bi imale igrac kako kjani i so ovie debelkovcite na bokovi bi licelo na nesto...
ovoj so branese e dobar ama za vtor golman, treba nekoj golman so ke napraj razlika...
za napadot sho ni se gushi ocigledno ni fali levak bek so ke sutni od devet metri...
toa se trite tocki koi ni skripat vo ekipata...
za borbenosta ok e sega, ako ne naprajme nekoja glupost na domasen teren ke igrame play off..
a tamu jovo na novo...
jas se mislam ohrid petti ke ispadnat so poraz od pelister vo poslednoto kolo... :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.891
Поени од реакции
7.287
Ti od stranstvo samo so zboras otvori na kempa najdi dres belo so zeleno i jas ke go kupam
Mice zaebi kempa to ne moj problem so od niv se dresojte zborame za boite aj da recis vistina ne ubo so crno ama nema drugi drzi mesto ama vaka ne micka ne biva oti se e isto samo dv9jce go nema se da mu ebam!
A za zb9ranje ke zboram ako sum vo pravo i prethodno zborav i sega ke zboram nema sila so ke mi zqbrani a tebe ako ti smeta ne citaj
Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom