Фан клуб: РК Пелистер

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.093
Поени од реакции
6.149
Како некој кој е запознат со некои детали ќе кажам дека управата си има свои грешки во односот и комуникацијата со јавноста и навивачите. Во интерес на сите сме преќутвале некои работи за ајде, да не биди после навивачите се криви за се. Да упростам, вчера требаше да има Чкембари всала, но, поради х причини не дадовме поддршка.

Не паѓајте во замката вистинскиот/лажниот Пелистер, ако има некој СЕУШТЕ таква двојба, ич нека неиди всала како шо 0,001% од градот и неиди. Овде се работи за вториот и развојниот тим и ништо поќе.

Болен е начинот на кој го губиме суперлигашкиот статус. НИКОЈ ЖИВ нема да ме убеди дека Радовиш можи то да го напрај на терен то вчера шо се деси. Има некоја позадина, гарант!!!! Кавадарци беше првиот терен кај шо требаше да се игра баражот, радовишани не прифстија. Втора опција, автокоманда. Зошто нашите прифатија???

И уште нешто, само поради ЕУРОФАРМ компанијата клубот е вратен на мапата. Кој сака нека збора и шо сака нека збора. Камо да имаше уште некој таков ентузијаст и за фудбало да се најди. Фалинки и мани до утре ќе им редиме, НО, тие се тие кој не враќаат еве веќе две години на пиедесталот на мак ракометот. ДАЈ БОЖЕ, не на 2.5 години како шо се шпекулира, на 25 години да им го дадат клубот.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
228
Поени од реакции
834
Ништо џабе, одма нека се растури проектот... Нека не се потпишва ова недела, ќе чекаме нов газда да најди локалната која во овај состав пред 5 години не јангласаше платформата на совет, под изговор дека е штетен договор.
За да неколку години потоа се сликат со трофеите и газдите на трибини.
Абе која лакрдика и кое лицемерије од партиски амеби.
Имаше пред некој ден видео како се гласат директори во советот... Тој шо го воде видеото ќе свати колку се кадарни да најдат подобро решение за спортот во Битола.
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
713
Поени од реакции
977
Zosto site od klubot posle osvoenata titula ojdoja v opstina na baciraka kaj nekoj so glasase protiv ? Dali radi nagradata od opstinata ? Dali radi golemite pari so gi dava opstinata ? Dali deka ja dava salata na koristenje bez nadomestok ? Dali deka go renovira parkingot ? Dvete strani se dobri za licemerie
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
228
Поени од реакции
834
@Simev - Партиските извори шо кажват ? Спрема кивата прес да ги најави спонзорите или да помини жешкото па после ќе ги објави ?
Ќе најди барем паричка за јапонецо или ќе атакувате со Танкоски на сите титули годинава ?
Кажи нешто сурат еден, шотуку се ќезиш како нездрав...
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
681
Поени од реакции
2.827
Zosto site od klubot posle osvoenata titula ojdoja v opstina na baciraka kaj nekoj so glasase protiv ? Dali radi nagradata od opstinata ? Dali radi golemite pari so gi dava opstinata ? Dali deka ja dava salata na koristenje bez nadomestok ? Dali deka go renovira parkingot ? Dvete strani se dobri za licemerie
А шо е битно во целата ситуација ? Не ти ја сваќам поентата ? Мене како граѓанин пред се на Битола а потоа и навивач на Пелистер не ми е битно дали дали се плаќало на општината за салата и зошти побогу да се плаќа ко за возврат имаме шампионски клуб 2 години по ред !? Ако имаш некој инсајдерски информации сподели вака речено недоречено. Искрено воопшто не ме засега а и не треба да не засега дали имало лицемерие. Формулата за успех е очигледна општината и најаката фирма финансиери за европски Пелистер, и пред се претседател што е искрен навивач на Пелистер од дете.Па пред 15 год сами ние баравме клубот го превземат баш тие… Грешки има имало и ќе има но да го доведиш во прашање работењето на управата е пукање сам внога.
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
19
Поени од реакции
54
Fam sterjevi se najzasluzni i treba da bidime site zadovolni so vlozvat vo sportot i so go krenaja na visoko nivo, a isto taka i da se kritikuvat so e normalno deka se za kritikuvanje za nacinot na vodenje na klub i menadziranjeto. Ama vie so go sporedvate rakometot so kosarkata i fudbalot ste smesni, i so gi pravdate demek kosarkata zosto ne bile prvi ili fusbalot so tolku budzet, nekjam da komentiram nema sporedba samo gluposti da se tropa dambeter od simev ste
Автоматски споено мислење:

А шо е битно во целата ситуација ? Не ти ја сваќам поентата ? Мене како граѓанин пред се на Битола а потоа и навивач на Пелистер не ми е битно дали дали се плаќало на општината за салата и зошти побогу да се плаќа ко за возврат имаме шампионски клуб 2 години по ред !? Ако имаш некој инсајдерски информации сподели вака речено недоречено. Искрено воопшто не ме засега а и не треба да не засега дали имало лицемерие. Формулата за успех е очигледна општината и најаката фирма финансиери за европски Пелистер, и пред се претседател што е искрен навивач на Пелистер од дете.Па пред 15 год сами ние баравме клубот го превземат баш тие… Грешки има имало и ќе има но да го доведиш во прашање работењето на управата е пукање сам внога.
Na koj mu objasnuvas? Nemoj samo na ovaj i na goran bt
 
Последно уредено:

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
7.819
ona sho go kaza favorito e klucnoto ednash da se sfati i da se objasni deka ima samo eden klub, drugo ne e bitno, od to poteknuva se, inace nikogash nemashe da se sfati tolku ozbilno vtora ekipa za koja ocigledno sfakjat deka mu e samo pari frlanje i ne nosi rezultat, se na se ova e zaradi nedovolnata transparentnost i postavenost na rabotite od pocetok, steta sho se jadime megju sebe, ako beshe kazano od pocetok chisto da e se nemashe da e biten ovaj nastan ich
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
68
Поени од реакции
162
Ајде нема поќе критики да даваме кон управата. Сите ќе пишиме каква добра сезона имавме двете екипи изиграја одлично цела сезона, браво управа само така продолжете. Тренерите се најдобрите на балканот можи и подалеку, одлично ги организираја екипите посебно 2ката одлично беше цела сезона. Засилувањата сите погодени браво браво. Сите трофеи кај нас се успешна сезона.


Само не очекувајте со лигаење и со мижење на реалноста да напрајме напредок и успех. Оти секој шо пиши тука критики шо дава сигурно не е некој шо не му менва дали играл Пелистер или се распаднал.

Спортски поздрав
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.289
Поени од реакции
1.749
Само не очекувајте со лигаење и со мижење на реалноста да напрајме напредок и успех. Оти секој шо пиши тука критики шо дава сигурно не е некој шо не му менва дали играл Пелистер или се распаднал.
Па нема ќе пишиш две критики одма се лутат ти пуштат луѓе ти вртат, ќе кажиш некој збор во еуфорија на утакмица на трибина ако те видат одма се лутат и ти идат на тепање. Резил е шо се ќути на сите шо си гледат личен профит, не се Стерјеви за карање туку тие околу нив шо гледат само личен интерес. Јас се откажав од критики нека си терат секако сите директори пијајци се собрани во сите спортови и цицат другите ќутат. Секоја чест посебно во КК шо го збогатија господинот дури и него не му се верва како успеа цел град да го сврти.
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
19
Поени од реакции
54
Ајде нема поќе критики да даваме кон управата. Сите ќе пишиме каква добра сезона имавме двете екипи изиграја одлично цела сезона, браво управа само така продолжете. Тренерите се најдобрите на балканот можи и подалеку, одлично ги организираја екипите посебно 2ката одлично беше цела сезона. Засилувањата сите погодени браво браво. Сите трофеи кај нас се успешна сезона.


Само не очекувајте со лигаење и со мижење на реалноста да напрајме напредок и успех. Оти секој шо пиши тука критики шо дава сигурно не е некој шо не му менва дали играл Пелистер или се распаднал.

Спортски поздрав
Ima razlika da kritikuvas i da odis do krajnost, taka da ne e se crno i belonima i nesto sivo
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
713
Поени од реакции
977
Искрено воопшто не ме засега а и не треба да не засега дали имало лицемерие
za licemerie nekoj nad mene go pocna muabetot kako tie sega so se vo opstinata bile licemerni , istata ta opstina so napraj so nabroj podolu
Na koj mu objasnuvas? Nemoj samo na ovaj i na goran bt
ve molam objasnete mi oti neznam nisto, od ko e "proektot" pocnav da odam na utakmici i da pratam sport , pred to nisto neznaev , vcera za ls rakometot dvocekorot na hoxer dobar ? Ili ne e dvocekor vo rakomet ?

To e ko se pali gradot na uspeh i na derbi utakmici , ve ogladnija za uspeh i sega i na to so treba i na to so ne treba ke se mizi i kjuti , ako samata uprava rece dvojna titula , ne ni tekna ovde na forumo nas , ako se kladoja na slika kako najbitno da se za titulata , ako gi nema nigde posle neuspeh , ama gi ima da gi vregat navivacite , ete i za vcera krivi bile navivacite itn itn .

E sega aj neka si rabotat do na esen ko lani , pa posle ke kritikuvame ili falime , ili neka zavrsi slednata sezona pa da vidime so ke naprat pa togas da falike ili kritikuvame osven ako ne treba pak oti mozi naucile od greskite pa da vidime .
Logout
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.079
Поени од реакции
2.040
Едно Прашање....дали ако Пелистер добиет вајлд карта за ЛШ ке можит да играт во Битола,дали имат некои нови EHF правила за спортските објекти за ЛШ ?
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.380
Поени од реакции
5.735
Значи не мислев да ја начкам темата подолу ама по она вчера ќе ја начнам.

Значи МИЗЕРИЈА е сликани цела фамилија на тие стикерите кај шо се шампиони цела фамилија и тоа во крупен кадар први .
На шо личи ова бе .

Нека ми најди еве некој овде еден таков стикер од некој сериозен клуб кај шо се акнале над играчите цела фамилија .
Добро знајме дека вие финансирање , ама не мора и од фрижидери да ни излегвате.

Ова ко некој неиживеани искомплексирани деца кога ќе видат некое евро , па и општината таму колку дава 25% нека ги наредат и сите советници од општината шо гласале да му се дат пари .

И сега ќе се најди некој ќе ми објаснува Ефто и Пискачот да ги вратиме ако не , па кај бевме пред 5 години .... Дрн дрн дрн истите муабети .

Значи немам ништо лично против нив и никој овде ама кога читам какви работи овде се оправдуваат , не ми се верва .

Не 1.5 милиони евра буџет , и 15 милиони буџет да има клубот дури не почни да си работи управата професионално , а не ојле дојле да се на функции во клубот ништо нема да биди.

Само во Македонија има вакви дно , и незнајш кое е поголемо дали онај во 61 шо даваше пари едно време тренер му беше или овие нашите шо дека дават пари ми изиграват кралска лоза и се позаслужни за шампионска титула ваква таква од оние кои вакви/такви крв плукат на терен.

И уште нешто имат од Циле не за една за 20 сали да напрат , ама не чекат на општината , абе златен Путин за овде кај нас не само тие има и стотина други како нив со змија во џеб за народот нешто да се напрај .

п.с. Само уште еднаш да сме начисто , да едни се од малкуте се шо се зафатија да лупат пари во спорт како ракомет , а можеа да не се замараат и да си терат животот и за тоа збор нема , ама дај бе не ме ебете во мозок треба професионализам во клубот , а не еве 5 -та година истите глупости и да ,не сте глупи 100% знајте кој ви се киксовите ама ништо нема подобрување.

За тоа со стикерите не знам со кој си ги мерите , ама дај намалете доживјај, статусот во општество се докажува поинаку , а не да бидите во прв план и сликани на шампионските слики.
Ова можи да го има само во Северна Кореја со Ким Јонг Унг и кај нас , а можи и во Белорусија.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
276
Поени од реакции
594
Едно Прашање....дали ако Пелистер добиет вајлд карта за ЛШ ке можит да играт во Битола,дали имат некои нови EHF правила за спортските објекти за ЛШ ?
Da ako se dobie taa vajld karta ke se igra LS vo Bitola.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.380
Поени од реакции
5.735
Ете се разбуди и онај недокваканиот @kano во темата за 1961 и сега се сити а не си гледа мизеријата се надеват дека сега власта пак ќе го напрај 1961 перална за пари, а виде како поминаја прошлиот пат. Но што можеш да очекуваш од навивачи кои се палат на изјавата на Борко дека ако 1961 биде шампион ќе му дадат место во ЛШ а тие кутрите уште борчот го немат платено за кој ги избркаја од ЛШ, или најавите за тим во ЛШ со преспанецот тренер е тоа е најако.
Нормално е да пишуваме критикуваме за работи кој според нас мислиме се грешни, на управата е дали ќе ни ги прифати забелешките или не, сепак таа носи најголема одговорност.
Абе шо се замараш со нив , нека си гледат таму дворот клубојте му се партиски дувла , не гледаш дека истата пропаганда партиска сегде ја терат имат објективност амеба
 

Kajgana Shop

На врв Bottom