Фан клуб: РК Пелистер

Член од
28 ноември 2021
Мислења
68
Поени од реакции
162
@Bitola_85
Кажи кој беа спонзори на Пелистер од 2006-2020та година и какви успеси бележеше клубот во тој период ?
Општински беше клубот во тој период и колку шо можи да напрај еден клуб под општинска капа толку успеси имаше. Сега е под капата на мултимилионерска корпорација шо вложва 500 мил во годината и има успешни сезони кај шо освојва титули во сите напреварувања. Треба да размислиш малце пред да прокоментираш и да ја браниш управата оти нема ништо научено од критиките. Оти како шо реков едно е управата шо кажва за да видите ти и сите како тебе друга е реалноста шо не е тука за да напишам и објаснам "најблагородната ти управа" на тие навивачите шо ги кривите дека не биле присутни на најбитната утакмица.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.116
Поени од реакции
2.019
Поразот беше срамен посебно тоа шо имавме 5 разлика на полуврме и 2 разлика 58 мин. Незнам како се дозволи дури да заводат 1 разлика. Се виде во текот на сезоната дека нешто не штима со екипата. Одењето ранг подолу ќе има финанскиски ефект ваучерот и натпреварувачки слаби утакмици и потешко враќање супер лига.Сепак некако многу трагично и еуфорично да не речам лично ги сваќаме неуспесите, па се фрла со дрва и камења, имам чуство како цело време да се чека некој неуспех па да се распали неосновано по клубот. Искрено не ја разбирам тензијата шо виси над клубот. Јас гла клавам дека и двојна титула да се освоеше и 2та да останеше супер лига и валјд карта да се добиеше за ЛШ пак ќе се фатевме за салата за играчите сигурно сум во то па исти муабети ќе се вртеа. Еднаш реков пак ќе речам нас не ни требат непријатели самите на себе сме непријатели. Најмалце сакам да изигравам дрвен адвокат на некој. Поразите се дел од спортот. Очекувам наредна година експресно враќање супер лига и посетени утакмици , оти вака испаѓа поќе коментари на фб а жив чоек всала.
A za kosarkata i fudbalo nikoj zbor ne rece a parite sho se frlija i neuspesite sho se napraja tamu bogami i ne se za zanemarvanje :)
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.067
Поени од реакции
740
na ovaj narod i pehar od liga na sampioni dajmu pak ke ti najdat maana oti se frlile tolku pari ne bilo potrebno, poarno sala da se napraelo so tie pari ... more lugje da ne bea Sterjevi ke gledavte liga na sampioni i psg na tv .. daj olabajte be malce samo da se plukalo po fk kk rk.. poarno vo liga na sampioni ili derbi so multi esens .. abe samo bomba atomska za nas
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
713
Поени од реакции
977
A za kosarkata i fudbalo nikoj zbor ne rece a parite sho se frlija i neuspesite sho se napraja tamu bogami i ne se za zanemarvanje :)
kosarkata neuspeh ? 3 godini po red finale , ova i vo kupot . Nemat najgolem budzet vo ligata tamu i ne barat krivica vo nekoj drug
ke gledavte liga na sampioni i psg na tv
a ova godina kaj ke gledame ? I oti mora da e ls za da se saka klubot i da se odi na utakmici ? So dukla vo neznam kako se vikase natprevaruvanjeto ne se disese v sala, so ademar isto , so sporting isto
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.067
Поени од реакции
740
kosarkata neuspeh ? 3 godini po red finale , ova i vo kupot . Nemat najgolem budzet vo ligata tamu i ne barat krivica vo nekoj drug
a ova godina kaj ke gledame ? I oti mora da e ls za da se saka klubot i da se odi na utakmici ? So dukla vo neznam kako se vikase natprevaruvanjeto ne se disese v sala, so ademar isto , so sporting isto
ne velam deka mora ls za da se saka klubot klubot go sakame i ko ke e posleden i prv , a vo minatoto cesto bevme dolu.. muabeto mie eve sampioni dva pati vo red pak ne cini promaseni igraci treneri.. razbiram ama toe del od sportot .. eve fk vleze prva liga i pak necini oti ovaj bil vo uprava oti onaj .. more lugje se raboti trpenie spasenie, ako od posle ima kiks plukaj ama vaka uste so se veli ne vlezeni prva liga so drva i kamenja..
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.116
Поени од реакции
2.019
kosarkata neuspeh ? 3 godini po red finale , ova i vo kupot . Nemat najgolem budzet vo ligata tamu i ne barat krivica vo nekoj drug
a ova godina kaj ke gledame ? I oti mora da e ls za da se saka klubot i da se odi na utakmici ? So dukla vo neznam kako se vikase natprevaruvanjeto ne se disese v sala, so ademar isto , so sporting isto
Znaci uspeh e kosarkata nad 10 stranci ljufnati vo edna sezona 3 finalinja izgubeni metla vo poslednoto kup izguben doma itn itn...
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.390
Да олабајме малку со темата оти има душмани читат и се ситат. Управата каква таква, мора да му се признај едно од бездна го извлече РК ПЕЛИСТЕР до врвот во македонскиот спорт по 18 години стагнација. Грешат што е нормално, грешат со тренери, грешат со играчи, грешат со избрзани изјави но сето тоа се детски болести што мора да се надминат.
Ете се разбуди и онај недокваканиот @kano во темата за 1961 и сега се сити а не си гледа мизеријата се надеват дека сега власта пак ќе го напрај 1961 перална за пари, а виде како поминаја прошлиот пат. Но што можеш да очекуваш од навивачи кои се палат на изјавата на Борко дека ако 1961 биде шампион ќе му дадат место во ЛШ а тие кутрите уште борчот го немат платено за кој ги избркаја од ЛШ, или најавите за тим во ЛШ со преспанецот тренер е тоа е најако.
Нормално е да пишуваме критикуваме за работи кој според нас мислиме се грешни, на управата е дали ќе ни ги прифати забелешките или не, сепак таа носи најголема одговорност.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
759
Поени од реакции
887
ne velam deka mora ls za da se saka klubot klubot go sakame i ko ke e posleden i prv , a vo minatoto cesto bevme dolu.. muabeto mie eve sampioni dva pati vo red pak ne cini promaseni igraci treneri.. razbiram ama toe del od sportot .. eve fk vleze prva liga i pak necini oti ovaj bil vo uprava oti onaj .. more lugje se raboti trpenie spasenie, ako od posle ima kiks plukaj ama vaka uste so se veli ne vlezeni prva liga so drva i kamenja..
Не ми се верва навистина шо читам од тебе, со секој еден коментар сум по запрепастен. За кое време збораш дека треба? Време можи да му треба само на некој шо не ја знај лигата, не ги знај играчите оти бил години надвор од спортот (во случајот фудбалот) па му треба време да се запознај со се то, па итн итн. За кое време ми збораш? За кое трпение? Знајш дека во случајот Фк Пелситер има исто или појќе потрошено од Фк Тиквеш? Знајш кај е Тиквеш каде ние? Треба да почнам приватни разговори да видиш како барат и договарат играчи, пошто 2 играчи не знаеа? Сезоната во фудбалот на толку пари фрлени, на толку шеми праење, на толку тресење со Детонит до крај, 3/10 сезоната.

ЗА моменталниот буџет и екипа, сезоната за Рк Е. Пелситер како колектив е НЕУСПЕШНА, Супер Купот во 1961, купот во Алкалоид, ќе нагласам ЗА моменталниот буџет, екипа и амбиции.
5/10 сезоната за Рк Е.Пелистер.

За КК Пелистер 3 години тапкаме в место, а секоја година се поголем буџет. Втори сме да, ама не е за мене изненадување пошто приближно ист буџет имаме со МЗТ, три години три комплетно различни екипи, за кое трпение и спасение ми збораш? За то шо имаа други шеми? За то шо не научија дека не е битен регуларниот дел дали ќе се 1ви или 4ти, туку битни се Март/Април/Мај и тогашниот ростер, за то трпение спасение? Во Кошарката 3/10 му ја отценвам сезоната. Купот се играше во Битола и не се освој.

За трпение и спасение ќе збораме ко ќе се работи системски и со план.

П.С. Со извинување шо сум малце надвор од темата, ама морав да ти одговорам оти мешаш баби и жаби.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
68
Поени од реакции
162
Znaci uspeh e kosarkata nad 10 stranci ljufnati vo edna sezona 3 finalinja izgubeni metla vo poslednoto kup izguben doma itn itn...
А ракометот кое финале последно го има добиено кажи ми ко знајш многу и си многу информиран? Колку странци се љуфнати со плати над 10 000 евра месечно? Оти то го рачунате како успех.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.116
Поени од реакции
2.019
А ракометот кое финале последно го има добиено кажи ми ко знајш многу и си многу информиран? Колку странци се љуфнати со плати над 10 000 евра месечно? Оти то го рачунате како успех.
Koj rece deka go racuname kako uspeh? Kaj pisav takvo nesto?? Poentata bese samo deka na drugi mesta kaj sho e beter situacijata se kjuti a tuka nekako praksa stana na se i sesto so kamenja da se frla!
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Оргиналниот Пелистер го отпаднаја. Стерјеви аут.

Како беше она, како му пеевте, Пинки комуналец о о о оооо, Пинки комуналец.

Ефто за спонзор, сега со казината и Пискачо ортак ете ист број на пехари има и неговиот клуб и ракометниот.

:vozbud:
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
713
Поени од реакции
977
Koj rece deka go racuname kako uspeh? Kaj pisav takvo nesto?? Poentata bese samo deka na drugi mesta kaj sho e beter situacijata se kjuti a tuka nekako praksa stana na se i sesto so kamenja da se frla!
Koja poenta ja baras , razlika na budzeti , kosarkata bese samo opstinska i se stigna od play out do borba za pehar 3 godini , a vo rakometot sme "poznato" evropsko ime , po site dosega se frlase so kamenja posebno fudbalot , a rakometot se najtintreni do sega i duri mu se peese sampioni vo strumica na izguben super kup samo za da ne se praela losa atmosfera. Imam uste mnogu da kazvam ama ke prekinam oti nekoj rozevi naocari nosite
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.022
Поени од реакции
7.616
Aj jas da prasam nesto golot vcera vo 60 minuta bese regularen ?
Oti neli treba ednata noga da bidi na zemja a so drugata da pagja I sutira da ne se odlepi od zemja ednata noga udar od mesto go gledam golot nekolku pati ne mi odi kako da e regularen potpskoknuva ili gresam a nikoj ne se zbuni da se vidi na snimka za vakov vazen natprevar site si legnaa na brasnoto ne deka ne zasluzivme da izgubime so site gluposti no se mislam deka" nikoj" ne ocekuvase pa ne se prevzede nisto barem edno javno izvinuvanje I ostavka na Pinki koj ako ne mu e rodnina na direktorot Goran nema deca nekoj da mu daj da vodi na ne na Pelister da bidi trener da se razberime ne velam deka Pinki ne e dobar covek no deka e mnogu slab trener e Fakt I toa go pokazaa rezultatite pa Sam od moralni pricini treba da si daj ostavka neka go klaj Goran nesto see tamu vo gradeznoto ili vo klubot nekoja druga funkcija ako mora da gi drzi a ne vaka da ne sakati I da povtoram so site ja relativizirate rabotata I vcerasniot nesupeh deka katastrofa oti se prajte ulaj ej za prv pat Pelister ke igra von 2liga na tolku "uslovi" e stramota a I toa e mal zbor a Pinki ako ne si odi sam aram da mu e ne znam so da recam I so pomin ako e vistina ona so rekoja deka ne bil aren no toa ne go menuva faktot deka treba I mora da si daj ostavka so znaci da se zemi normalen trener a ne da bidi Pelister poligon za vezbanje I ucenje na zanaetot sakame da recam neka si odi vo normalen tek od skola prvo da bidis trener pa posle do prv tim a ne vaka privatna zabava na eden klubot drug da bidi direktor a tret trener ne sme 1961 kako samsonenko da sedi na klupa se znaj kako treba da ima red !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.116
Поени од реакции
2.019
Koja poenta ja baras , razlika na budzeti , kosarkata bese samo opstinska i se stigna od play out do borba za pehar 3 godini , a vo rakometot sme "poznato" evropsko ime , po site dosega se frlase so kamenja posebno fudbalot , a rakometot se najtintreni do sega i duri mu se peese sampioni vo strumica na izguben super kup samo za da ne se praela losa atmosfera. Imam uste mnogu da kazvam ama ke prekinam oti nekoj rozevi naocari nosite
Dobro ete da recime da zaminat Sterjevi
Ima nekoj na povidok zainteresiran? Ima takov? Poarno ke bidi? Ili ke cekame famozen turcin kako vo fudbalo i tuka?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom