Фан клуб: РК Пелистер

Член од
23 март 2017
Мислења
380
Поени од реакции
684
i so deka ne ve pobedivme doma ? eve vie ne pobedvate doma pa pak sampioni sme ne te svkasm so sakas da mi kazis
Автоматски споено мислење:


tomi boj i tankovski masini se so strasen udar ke go turnat golo ti se cini
Според моето мислење сме појаки од вас и во одбрана и во напад и то ќе го видиме на терен,ете да речеме дека имате подобра бековска постава од нас,која според мене е со минимална разлика а на терен нема да функционирате како тим пак….
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
295
Поени од реакции
651
Па незнам кажи ти дали има поголема пожртвуваност на терен (освен 2-3ца).
Се врајќаме од утакмици каде губиме со 5-6 разлика. Против Мечките во петокот со 2ца исклучени на 3 мин до крај ја свртивме утакмицата.
Треба уште многу да се работи за во одбрана и мислам ќе си наредат коцките.
Турнирот го изигравме без двајца носители Тајник и Фитиљо.
Ето се виде која е пораздвиженоста која ја носи Тајник кога е во тимот, да спор е но не мора секој среден бек да биде атомска мравка, баш со ваков тип на проигрувач се добиваат повеќе блокови.
Фали друг вид на среден кој ќе има поразлични движења и со кој би имал друг терк на движење на другите бекови и пикер.

Бранче не е за да го води тимот, но Бранче може многу да придонесе кон тимскиот дух кој нам ни фалеше последните 4-5 години, идеален е дека има подршка од Фитиљо, Николче и Жарко, а тука се помладите кој се надоврзуват кон сето тоа.
Бранче сам ќе се тргне од клупата (но не и од клубот) кога ќе свати дека треба, оти ако чека отказ да добие ќе си стави крај на ракометната кариера.
I jas se slozvam so tebe,pristapot e mnogu podobar od prethodnite godini,se gini za topka ,Sega imame mangupi I gladiatori vo ekipata I igraci so znat da isprovocirat protivnik I da se sbrti igrata na nasa strana.Veke nikoj ne go spori toa preocigledno e deka se igra so srce,samo uste piker I sreden I ke se prosetame vo ligata
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
285
Поени од реакции
666
Ke bidat joma zeleno beli
Ovie se lanskite od fudbalot 36 evra

Ovaj e noviot na rakomet so ke bidi

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Bravo Goran za infoto,
Ako e ova tocno...ova ke bidi najdobriot izbor od siromasniot izbor na JOMA za dres na RK Pelister za ovaa godina...i mislam najdobar dosega
Автоматски споено мислење:

Според моето мислење сме појаки од вас и во одбрана и во напад и то ќе го видиме на терен,ете да речеме дека имате подобра бековска постава од нас,која според мене е со минимална разлика а на терен нема да функционирате како тим пак….
Vo nisto ne ste pojaki od nas....nitu ke bidite...se mozi da se sluci, ama titulata mislam pak ke bidi nasa
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom