Фан клуб: РК Пелистер

Член од
23 март 2017
Мислења
387
Поени од реакции
702
i so deka ne ve pobedivme doma ? eve vie ne pobedvate doma pa pak sampioni sme ne te svkasm so sakas da mi kazis
Автоматски споено мислење:


tomi boj i tankovski masini se so strasen udar ke go turnat golo ti se cini
Според моето мислење сме појаки од вас и во одбрана и во напад и то ќе го видиме на терен,ете да речеме дека имате подобра бековска постава од нас,која според мене е со минимална разлика а на терен нема да функционирате како тим пак….
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
319
Поени од реакции
730
Па незнам кажи ти дали има поголема пожртвуваност на терен (освен 2-3ца).
Се врајќаме од утакмици каде губиме со 5-6 разлика. Против Мечките во петокот со 2ца исклучени на 3 мин до крај ја свртивме утакмицата.
Треба уште многу да се работи за во одбрана и мислам ќе си наредат коцките.
Турнирот го изигравме без двајца носители Тајник и Фитиљо.
Ето се виде која е пораздвиженоста која ја носи Тајник кога е во тимот, да спор е но не мора секој среден бек да биде атомска мравка, баш со ваков тип на проигрувач се добиваат повеќе блокови.
Фали друг вид на среден кој ќе има поразлични движења и со кој би имал друг терк на движење на другите бекови и пикер.

Бранче не е за да го води тимот, но Бранче може многу да придонесе кон тимскиот дух кој нам ни фалеше последните 4-5 години, идеален е дека има подршка од Фитиљо, Николче и Жарко, а тука се помладите кој се надоврзуват кон сето тоа.
Бранче сам ќе се тргне од клупата (но не и од клубот) кога ќе свати дека треба, оти ако чека отказ да добие ќе си стави крај на ракометната кариера.
I jas se slozvam so tebe,pristapot e mnogu podobar od prethodnite godini,se gini za topka ,Sega imame mangupi I gladiatori vo ekipata I igraci so znat da isprovocirat protivnik I da se sbrti igrata na nasa strana.Veke nikoj ne go spori toa preocigledno e deka se igra so srce,samo uste piker I sreden I ke se prosetame vo ligata
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
300
Поени од реакции
703
Ke bidat joma zeleno beli
Ovie se lanskite od fudbalot 36 evra

Ovaj e noviot na rakomet so ke bidi

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Bravo Goran za infoto,
Ako e ova tocno...ova ke bidi najdobriot izbor od siromasniot izbor na JOMA za dres na RK Pelister za ovaa godina...i mislam najdobar dosega
Автоматски споено мислење:

Според моето мислење сме појаки од вас и во одбрана и во напад и то ќе го видиме на терен,ете да речеме дека имате подобра бековска постава од нас,која според мене е со минимална разлика а на терен нема да функционирате како тим пак….
Vo nisto ne ste pojaki od nas....nitu ke bidite...se mozi da se sluci, ama titulata mislam pak ke bidi nasa
 
Последно уредено:
Член од
28 септември 2011
Мислења
729
Поени од реакции
1.024
Pa po muabetite taka lici
Jadenje lajna e kazvanje na laga i/ ili izvrtvanje na vistinata . Znaci ti si toj so jadi lajna oti velis deka sum piel kafina ili neznam so , politicki poeni nekakvi bez da znajs , ili znajs samo probvas da izvrtis za da ispadnis vo pravo
 
Член од
12 октомври 2021
Мислења
41
Поени од реакции
93
Bravo Goran za infoto,
Ako e ova tocno...ova ke bidi najdobriot izbor od siromasniot izbor na JOMA za dres na RK Pelister za ovaa godina...i mislam najdobar dosega
Автоматски споено мислење:


Vo nisto ne ste pojaki od nas....nitu ke bidite...se mozi da se sluci, ama titulata mislam pak ke bidi nasa
Toj e, gore na televozorot ko gi pretstavuvaja igracite bea sliki so novite dresoj, najverojatno so se slikaja za EHF 20240825_215028.jpg
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
387
Поени од реакции
1.198
Па овај дизајн мене ми е поубав од сегашниот. Можеа како на фк Пелистер да го земат истиот дизајн, тој уште поубав е...
Тој е изборот со ЈОМА. Евтин бренд се и не нудат некој дизајн интересен.
Можеа да склучат соработка со Hummel или некој друг спортски бренд, ама некој за то треба да оди и да склучи соработка а кај нас то е во моментот мисловна именка.
Нека излезат на еден пред барем, нека ги претстават дресојте, нека кажат збор-два за наредна сезона, за платформата итн... Толку е тешко бе мајкому стара да го напрат то, луѓето имат милион прашалници поврзани околу иднината на клубот.
Излези кажи, платформата се или не се продолжва, дресој нови ќе има или не, сезонските карти ќе почнат да се продават или не, играчи нови ќе има допрва или ростерот е затворен...
Незнам шо да речам сварно. Толку затворен тип на комуникација со јавноста, немат ни екипи од втора лига.
Тој шупелкото Шундо зошто е клаен таму, то му е работа да ги пази овие детали. Извршен или шотизнам каков директор е да го мочам, нема капацитет да свика еден прес и да одговори на неколку прашања.

Ако ова недела не излезат во јавност и да кажат шо се дешава со договорот и зошто не е потпишан сеуште, тогаш гласините шо се вртат последните неколку недели се точни.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
766
Поени од реакции
3.186
Мене топ ми е дресот поубав од фк. За фк многу лежи да се marcon , најубај дизајни имат а за ракомет Hummel.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
869
Поени од реакции
1.050
Jadenje lajna e kazvanje na laga i/ ili izvrtvanje na vistinata . Znaci ti si toj so jadi lajna oti velis deka sum piel kafina ili neznam so , politicki poeni nekakvi bez da znajs , ili znajs samo probvas da izvrtis za da ispadnis vo pravo
Не му обрнувај внимание, едноставно е. Кој шо сака си кажва, секој ден нови акаунти излегват и се некој само поединци му се таргети, ти на овај, јас на презимето без презиме, некој друг на некој друг, се знај кој сме и тука по 12--15 години на форумот и в сала исто и то е то, нека јадат лајна само то му остана, можи ќе му дат па на крај нешто незнајме.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.134
Поени од реакции
1.888
Screenshot_2024-08-25-23-41-37-69_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Сега свати си го како сакаш муабетот.

Ако толку многу ти значи кој е Prezimeto кажи не е никаков проблем ти имам и др пат кажано.
Не се кријам, нема ни потреба да се кријам од некого па посебно од тебе кој и да си пошто најискрено не те знам и несакам да знам лигав чоек ко тебе, а и шо е најтрагично и да ти кажам кој сум нема да ти смене апсолутно ништо.

Уште 12-13 години да си на форумот овие новите појќе од тебе покажаа љубов према клубот за кој ти велиш дека навиваш.
(не) Официјално сам си ја пикаш глата кај шо не те бери. Нурни ја глата и гледај си го клубо на stream. Оти самио кажа
Цените за сезонските в небо, мислев ќе ја научат лекцијата од лани и ќе прифатат критика ама слабо, па зато наместо три можи ни една да не купам искрено.
Мангуп на батерии си, ако ти се потрошени кажи ќе ти донирам, само шо користиш кажи А, АА, ААА или од оние за часовници?
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
766
Поени од реакции
3.186
Си играв малце ама топ испаднаја со амблемче Чкембари назад. Отварашфан шоп вклучваш договор со Marcon исто онлајн порачки за низ мк и надвор. Прајш јак маркетинг и пари ќе влезат во клубот. А вака со една слика од резултатот на фб толкууууу. IMG_5872.png IMG_5871.png
Автоматски споено мислење:

А овај е најак :icon_mrgr: :drk: Ај можи еден ден.
IMG_5874.png IMG_5875.png IMG_5876.png
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
11 мај 2024
Мислења
59
Поени од реакции
197
Ќе земат бе, како не. Од оние расштрафените на делој шо се продават, ко кола од Струга на отпад ко ќе земаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom