Фан клуб: РК Пелистер

Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.016
Од останатите трансфери се збора :

- Ќизич изглеа нема Алкалоид, наводно во Шпанија ќе одел.
- Танковски во Охрид/Вардар.
- Емилијан имал понуда од Алкалоид.

То е она шо се збора низ град (чаршиски муабети). Колку се точни ќе се знај за недела до две.
На Кизич му требит минутажа ,најдобра варијанта му беше Вардар ем дома ем прв голман вака.....
Танковски во Охрид.....Охрид требит чистка да најпрајт ,итие аздисани само купват многу изнакупија а никаква игра освен со пелистер во битола и тиквеш во гости ,на другите утакмици едвај победија во гости.
Емилијан ако одит кај кирката немат да згрешит,,,,кирката имат лошо понашање ама сите играчи шо ги донесе му се десетка,не е чудо и догодина да се шампиони.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
132
Поени од реакции
270
Член од
25 август 2019
Мислења
303
Поени од реакции
414

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.050
Поени од реакции
7.813
ocigledno nema nis oficijalno, ostanva da pocekame
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.065
Поени од реакции
1.721
Ponedelnik ili vtornik oficijalniot raspored go vadat za koj koga ke igra.
Среда (три дена пред колото) се официјализираат сатниците и делегираат судии/делегати.

@DupiMandalo не го гибај симчо на муте е клаен, ги има воспалено крајниците и повредено гласните жици.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
20
Поени од реакции
37
Хосни потпишал, пред поптис и Марино Марич хрватот од бундеслига и репрезентативец на Хрватска.

Дали ќе ја повторат глупоста од лани и ќе го остат Пурино уште една сезона да сњ бламира на клупата ? o_O Се надевам, НЕ!
Lesson learned треба да му биди од грешките со Јович оваа сезона. Ако ги повторат истите грешки, тогаш не вреди да се дискутира поќе на та тема.
Jas znam deka Hosni e dogovoren za uslovi so klubot a deka ne e potpisano posto ima dogovor vo Al Arabi
 
Член од
25 август 2019
Мислења
303
Поени од реакции
414
Sreda 18:00h eve oficijalno koga ke se igra!
p.s. mukaetov ne idi oti neznael kaj da odi :masa::masa::masa:
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
722
Поени од реакции
1.283
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.265
Поени од реакции
5.086
Битолчаните се судии, нека оди некое соопштение во етар дека не ни чини нешто :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.006
Поени од реакции
7.580
Битолчаните се судии, нека оди некое соопштение во етар дека не ни чини нешто :)
Поарни од едните а по лоши од другите титулата е наша

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom