Фан клуб: РК Пелистер

Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Ме интересира кој ќе биди трет голман наредна сезона, дали ќе префрлат некој од двојката или ќе се бара некое ново дете.
Во разговор со Пинки (не лично) кажа дека Печурица не му го гибат дека ќе остане во 2ка, не кажа ништо за Бели.
Реално и Христијан Митревски има солиден напредок оваа сезона само да не го изгорат ко шо ги горат Павле и Емко.
Во пионери 2008ма има едно дете со солидна висина и има голем потенцијал за голман Александар Тасуров се вика треба да се обрне многу внимание и има брат близнак исто но тој е лев бек.
@Vardarecc го имаш фатено на радар?
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
12
Поени од реакции
19
Настрана од резултатите...
https://24rakomet.mk/mitrevski-spushti-roletna-porto-ja-nadigra-benfika-na-taleski/

Никучо во топ форма се враќа во Битола и очекувам наредна сезона да биди адутот во дерби натпреварите од домашното првенство и да биди уште помотивиран во дресот на Пелистер.

Исто и Ивич со Шамбери е константен и има голем импакт во екипата, мислам дека се моментално 5ти на табелата ако не се лажам.
Ме интересира кој ќе биди трет голман наредна сезона, дали ќе префрлат некој од двојката или ќе се бара некое ново дете.

Некако стишаја и калкулират со нови имиња на другите позиции, десен бек, пикер, среден бек.

Се збора дека наводно имало преговори со Зорман за негов ангажман од наредна сезона. Изглеа ќе бегал од Тримо и веќе постоеле првични контакти. Дали ќе има нешто поконкретно, ќе видиме.
Spekulacija za desen bek deka Hosni se vraka kolku e tocno me vidime sledniot period
Автоматски споено мислење:

Настрана од резултатите...
https://24rakomet.mk/mitrevski-spushti-roletna-porto-ja-nadigra-benfika-na-taleski/

Никучо во топ форма се враќа во Битола и очекувам наредна сезона да биди адутот во дерби натпреварите од домашното првенство и да биди уште помотивиран во дресот на Пелистер.

Исто и Ивич со Шамбери е константен и има голем импакт во екипата, мислам дека се моментално 5ти на табелата ако не се лажам.
Ме интересира кој ќе биди трет голман наредна сезона, дали ќе префрлат некој од двојката или ќе се бара некое ново дете.

Некако стишаја и калкулират со нови имиња на другите позиции, десен бек, пикер, среден бек.

Се збора дека наводно имало преговори со Зорман за негов ангажман од наредна сезона. Изглеа ќе бегал од Тримо и веќе постоеле првични контакти. Дали ќе има нешто поконкретно, ќе видиме.
Spekulacija za desen bek deka Hosni se vraka kolku e tocno me vidime sledniot period
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
125
Поени од реакции
501
Spekulacija za desen bek deka Hosni se vraka kolku e tocno me vidime sledniot period
Автоматски споено мислење:


Spekulacija za desen bek deka Hosni se vraka kolku e tocno me vidime sledniot period
Лош потег.
Според мене треба да се задржи Цехте, Петрович П. аут а да се донеси еден екстеа десен бек. Сите пари да сњ вложат во некое позвучно име на десен бек.
На лев сме ОК, со то шо можи да се донеси уште еден лев бек евентуално како замена за Сери.
На среден пошо бега Танковски, покрај Тајник уште еден среден бек.
Десен и среден бек се MUST.
На останатите позиции сме коректни.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.778
Лош потег.
Според мене треба да се задржи Цехте, Петрович П. аут а да се донеси еден екстеа десен бек. Сите пари да сњ вложат во некое позвучно име на десен бек.
На лев сме ОК, со то шо можи да се донеси уште еден лев бек евентуално како замена за Сери.
На среден пошо бега Танковски, покрај Тајник уште еден среден бек.
Десен и среден бек се MUST.
На останатите позиции сме коректни.
И пикер е MUST, појљако катастрофа е.
 
Член од
1 август 2019
Мислења
27
Поени од реакции
101
Во разговор со Пинки (не лично) кажа дека Печурица не му го гибат дека ќе остане во 2ка, не кажа ништо за Бели.
Реално и Христијан Митревски има солиден напредок оваа сезона само да не го изгорат ко шо ги горат Павле и Емко.
Во пионери 2008ма има едно дете со солидна висина и има голем потенцијал за голман Александар Тасуров се вика треба да се обрне многу внимание и има брат близнак исто но тој е лев бек.
@Vardarecc го имаш фатено на радар?
Архангел и Атанасиј Трсунов се децата. Екстра талентирани
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
103
Поени од реакции
399
Tankovski, petrovic i ostanata bagra znaci ne se za vo sampionski tim, tie mozat vo Ohrid, vo Tikves vo tie kluboj da igrat. Ako sakame sampionski tim, i za vgodina tim vo Evropa znaci ne mozime so vakvi igraci. Mora da se zemat kvalitetni igraci, da sum za Makedonski igraci da igraat ama ne mozi sekogas, demek aj makedonski igraci sme klajtegi, pa taka prajme 4 godini. I vistina nerva ke te fati pa da se tresime do kraj site ovie godini neznam, abe nerva ke me fati sega sabota ke mu go dupnam golo na Ohrid, da znat pokazete malce mokj, ego malce ne mozi taka. Ednas da osvojme titula vistinski, ni podarena ni so kalkulaci so nisto, ko na vremeto vardar. Vlegvaja site ne tolceja i osvojvaja se. Godinava po moe ako ne zemime dupla kruna rezil ke bidime.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.719
Mislam deka toa podarena titula ne e bas prav izbor. Imas.14 utakmici treba konstantnost I toa se slucuva kaj vas. E sega toa sto Vardar kiksna e del od taa konstantnost. Dlabocina na roster mora da se ima taka da premnogu opteretuvanje ne bi trebalo.
E sega okolu celite, da, so toj buget so tie igraci mora dvojna titula. Se drugo e greska na trener I po hierarhija greska na toj sto go postavil.
Kupot ke bide mislam dosta interesen daj boze finale da igrame ke bidenubava atmosfera pa so dve grupi da se napravi napori( mora razgovor so dvete grupi da se garantira utakmica bez incidenti) pa dogodina da se vratat gostovanjata. Vaka dzabe e se
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.965
ОД МАКЕДОНИСКИОТ ЕРУСАЛИМ НАЈАВУВАМЕ МАСОВНА ПОДДРШКА ЗА ШАМПИОНОТ ВО НЕДЕЛА ВО ОХРИД!

Саботата одлична шанса за загревање пред големата утакмица следниот ден на гости покрај езерото.

Сабота 16ч. ФК. ПЕЛИСТЕР - Фк. Охрид

Другиот ден од викендот го имаме екстра дербито на гости овај пат против ракометниот колектив на Охриѓани.

ПЕЛИСТЕР е на чекор до 2 последователни титули, но тука СМЕ ПОТРЕБНИ И НИЕ!
За недела е потребна мобилизација на сите битолски ракометни фанатици!

ДА ГО ОДНЕСИМЕ БИТОЛСКИОТ ПЕКОЛ ВО ОХРИД!

Собир на бутки, недела во 16:30ч. (организиран превоз)

РК. Е. ПЕЛИСТЕР - Рк. Охрид 19ч.

МОБИЛИЗАЦИЈА! СИТЕ ДО ЕДЕН ВО ОХРИД!
☘

Топ видео како најава, уште појако во текот на неделата !!!

Наше е да си се собериме и за 6 дена сите во Охрид !
 
Член од
25 август 2019
Мислења
292
Поени од реакции
385
Top najava odime site nedela vo Ohrid!!!

Se nadevam petok ili sabota ke ja klat Pelister-negotino odlucuvacka za opstanok ke e mislam...
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.476
Поени од реакции
6.677
Се напрај одлична најава.
Одлична идеа и реализија.
На вас е ред да ги испочитувате тие шо се трудат да напрат мобилизација.
Нека одмори форумот недела, собирајте екипа, пивото в раце и одиме Охрид.

Очигледно најавата го постигнува ефектот, горат социјалните мрежи.
Се очекува ГОЛЕМО гостување :cool:
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
250
Поени од реакции
522
Cekajre malku neli ima zabrana za gostinski navivaci na rakomet,ili toa e samo na derbito?
Da ne izvisime da ostane pred sala ,e duri togas ke ima sigurno okrsaj so murieto.
Inace odlicna najava,se oseka euforija,kako so pisav pred nekoj den da ne gi okupirame dvete tribini vo Biljanini Izvori
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.476
Поени од реакции
6.677
Cekajre malku neli ima zabrana za gostinski navivaci na rakomet,ili toa e samo na derbito?
Da ne izvisime da ostane pred sala ,e duri togas ke ima sigurno okrsaj so murieto.
Inace odlicna najava,se oseka euforija,kako so pisav pred nekoj den da ne gi okupirame dvete tribini vo Biljanini Izvori
Уживајте за то, на вас е само да тргните за Охрид.
Влегваме сите :pijani:
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
267
Поени од реакции
621
Me plasi cela ova euforija so Ohrid.....i princezite nasi koi ne se kadarni da izdrzat vakov pritisok i faktot sto relativno lesno gi dobivme za kupot....
Sega treba da se pokazi dali sme sampionska ekipa, po toa sto go vidov dosega nemam nekoj golem optimizam i mislam deka se mozi da se sluci, ne sum ubeden vo apsoluten triumf...osven vo nasiot na tribinite
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
125
Поени од реакции
501
Me plasi cela ova euforija so Ohrid.....i princezite nasi koi ne se kadarni da izdrzat vakov pritisok i faktot sto relativno lesno gi dobivme za kupot....
Sega treba da se pokazi dali sme sampionska ekipa, po toa sto go vidov dosega nemam nekoj golem optimizam i mislam deka se mozi da se sluci, ne sum ubeden vo apsoluten triumf...osven vo nasiot na tribinite
Точно така.
Ова екипа не покажа карактер и ги изгуби сите клучни натпревари досега ова сезона.
Некако луѓето ептен сигурно си ја земат победата па и титулата до до крај.
И да победиме во Охрид не е ништо ГОТОВО!
Имаме уште 4 кола до крајот од кои 3 се незгодни противници, во гости со Пролет ( овие ме плашат најмногу) и дома со Тиквеш и Алкалоид. И со Тиквеш и со Алкалоид не смејат да се опуштат и да ги земат здраво за готово а поготово мечот со Охрид во недела.
Чекор по чекор и до последно коло нема опуштање. Да победеја во Скопје сега ќе можевме да разговараме за титула, вака не смеј да се слави пред време да не ни се деси сценарио Војводина од пред некој ден во купот.
Цела држава од портали, спортски коментстори до федерација водат хајка против Битола и Пелистер и то треба да не држи будни до крај на сезона.
Нема портал ни медиум шо не пропушта шанса да ни го омаловажи секој успех и цел проект уште од самиот почеток.
Зато нема славење и опуштање до последно коло и памет во глата, оти лошо ни се пиши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom