Фан клуб: РК Пелистер

Член од
19 јануари 2024
Мислења
119
Поени од реакции
465
Не ја трошете енергијата џабе на дискусии со провкатори членој шо висат тука за да стварат негативна енергија околу Пелистер и да релативизират се шо е позитивно поврзано со Пелистер.

Уживајте среда во добар ракомет, пошо ни гостува најдобрата екипа во Европа и не ја расипвајте енергијата и хемијата во екипата со негативни коментари.
 
Член од
20 септември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
215
Za kur ke mu se fatite slugi albanski
Кажи му фала на оџата од Селото што му плаќате автобуси за гостовање до Скопје,пошто никој неќе да ве вози. Па после јади гомна за слуги Албански мисир еден
 
Член од
25 мај 2023
Мислења
31
Поени од реакции
66
Кажи му фала на оџата од Селото што му плаќате автобуси за гостовање до Скопје,пошто никој неќе да ве вози. Па после јади гомна за слуги Албански мисир еден
Не сме ние куропупачи по партиите па да ни плаќаат превоз ебаногазе
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.036
Поени од реакции
5.760
Т.Г. имаше песна, ПОЛИТИКА К.РВА Е ЖЕНИ ДА ВИ Е.ИМЕ ЖЕНИ ДА ВИ Е.ИМЕ К.РО ДА ГО ПУШИТЕ!
За пусто партиско поенче, за политиканство шо не знам дали се свесни дека поќе им штети него ли шо добиват нешто, и атмосфера ебаја во градот и победа засенија и се....срам да му е на сите, од еден до последен!
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Т.Г. имаше песна, ПОЛИТИКА К.РВА Е ЖЕНИ ДА ВИ Е.ИМЕ ЖЕНИ ДА ВИ Е.ИМЕ К.РО ДА ГО ПУШИТЕ!
За пусто партиско поенче, за политиканство шо не знам дали се свесни дека поќе им штети него ли шо добиват нешто, и атмосфера ебаја во градот и победа засенија и се....срам да му е на сите, од еден до последен!
Uzivaj pak bitolcani eden saat kafe ke pijat 4 saati ke go grickaat laziceto..
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
13
Поени од реакции
21
Кажи му фала на оџата од Селото што му плаќате автобуси за гостовање до Скопје,пошто никој неќе да ве вози. Па после јади гомна за слуги Албански мисир еден
Па неќат да не возат ко сте племе од камено време да ви се измочам на кодексите шо не ги вадите од уста
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.870
Поени од реакции
7.254
Т.Г. имаше песна, ПОЛИТИКА К.РВА Е ЖЕНИ ДА ВИ Е.ИМЕ ЖЕНИ ДА ВИ Е.ИМЕ К.РО ДА ГО ПУШИТЕ!
За пусто партиско поенче, за политиканство шо не знам дали се свесни дека поќе им штети него ли шо добиват нешто, и атмосфера ебаја во градот и победа засенија и се....срам да му е на сите, од еден до последен!
Se frlija vo voda prvo svinjata ja eba rabotata prodolzija vcera so slikite a denes ovie pak da koristat poeni za zal pocna kampanjata sednicata dno dna, ke bidi krvoj do na esen oti nema si velam sega da napraj nikoj vlada samo bog da mu e na pomos na drzvata i pred se na gradot gasete internet i tv ke bidi valkano i gnasno do kraj bas zalosno a mislev deka barem sega ke bidat po razumni nema da mesaat sport no jbg sakale nekjele sme faktor vo gradot pazete se deca ovie nemaat ni stram ni perde ni edni ni drugi oti site se isti pa barajte si go careto oti nema spas vo ovaa vukojebina a fali i atmoska da padni vo Bitola!
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
609
Поени од реакции
1.080
Камо среќа вакви наслови да читавме и за натпреварите од ЛШ годинава ;)

Се ќе се смени, популарноста на Вардар во Битола засекогаш ќе остане на ниво на Касандра на времето. ;)

Не се пецајте без врска, лабаво:)
Нека победи подобриот!
Screenshot_3.png
vo red e sega brat ?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Se frlija vo voda prvo svinjata ja eba rabotata prodolzija vcera so slikite a denes ovie pak da koristat poeni za zal pocna kampanjata sednicata dno dna, ke bidi krvoj do na esen oti nema si velam sega da napraj nikoj vlada samo bog da mu e na pomos na drzvata i pred se na gradot gasete internet i tv ke bidi valkano i gnasno do kraj bas zalosno a mislev deka barem sega ke bidat po razumni nema da mesaat sport no jbg sakale nekjele sme faktor vo gradot pazete se deca ovie nemaat ni stram ni perde ni edni ni drugi oti site se isti pa barajte si go careto oti nema spas vo ovaa vukojebina a fali i atmoska da padni vo Bitola!
Нема потреба од влада за општината да го слечи дресот од вмро и да ја продолжи платформата. Минатиот пат беа воздржани кога се креираше платформата сега барем да имаат лице да ја продолжат. Ако чекаат да тепа вмро и Борко да им одобри кој буџет да го одделат за Пелистер веќе знајме шо ќе се одлучи. Мислам дека е време да се почни да се прај притисок и до општината и до Стерјев да кажат до каде се преговорите и кој ги кочи.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
119
Поени од реакции
465
Нема потреба од влада за општината да го слечи дресот од вмро и да ја продолжи платформата. Минатиот пат беа воздржани кога се креираше платформата сега барем да имаат лице да ја продолжат. Ако чекаат да тепа вмро и Борко да им одобри кој буџет да го одделат за Пелистер веќе знајме шо ќе се одлучи. Мислам дека е време да се почни да се прај притисок и до општината и до Стерјев да кажат до каде се преговорите и кој ги кочи.
Самиот факт шо седнаја на иста маса да се сликат со та свињата дебела а тој не чека прилика да ги моча по портали и социјални мрежи и работи на уништување на Пелистер, многу кажва колку му е битен клубот и градот на дел од навивачите и советниците во Битола. Затоа и избегават средба со Стерјев и ќе ја споебат платформата највероватно.
Поголем срам од тој некни, не памтам во последните 10-15год да се има случено.

Ко ја ставаш партијата пред интересите на твоите сограѓани и пред клубот за кој се декларираш дека навиваш, големи се шансите во блиска иднина да гледаш ракомет на телевизија.
Да нема после цацко ни е крив...

Ние не заслужваме ваков спонзор во било кој спортски колектив.
Да се вратиме во времето на цезар и пискачо, можи толку ни е капацитетот како град.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
140
Поени од реакции
157
Само плачете се некој ви е крив,толку вулгарности на едно место е доказ на немоќ,ете победивте не знам што сакате уште, се некако кај вас сте онеправдани.Какви наслови на порталите и големи пофалби за вашиот тренер.само да не ја расипе петката. со ПСЖ.
Полека смирено ќе бидете шампиони ако не ви ја расипе сметката другите фармацевти.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Нема потреба од влада за општината да го слечи дресот од вмро и да ја продолжи платформата. Минатиот пат беа воздржани кога се креираше платформата сега барем да имаат лице да ја продолжат. Ако чекаат да тепа вмро и Борко да им одобри кој буџет да го одделат за Пелистер веќе знајме шо ќе се одлучи. Мислам дека е време да се почни да се прај притисок и до општината и до Стерјев да кажат до каде се преговорите и кој ги кочи.
А за битни утакмици кој побрзо од партија да се нацрта во "ложата". Мене ми е стварно нејасно при толку фрлени пари во спортски колективи од страна на општината, да се нема желба да ја продолжат платформата во единствениот клуб кој има резултати, па макар да издвојуваат и стотина иљади плус од досегашните. Или па му смета дека немат нивни луѓе на раководни позиции?:cautious:
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Само плачете се некој ви е крив,толку вулгарности на едно место е доказ на немоќ,ете победивте не знам што сакате уште, се некако кај вас сте онеправдани.Какви наслови на порталите и големи пофалби за вашиот тренер.само да не ја расипе петката. со ПСЖ.
Полека смирено ќе бидете шампиони ако не ви ја расипе сметката другите фармацевти.
A tebe dali te prasa nekoj nesto? Na sekoj vtor komentar tvoja replika ajt pali patikite tamu kaj sho ne placat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom