Фан клуб: РК Пелистер

Член од
10 мај 2022
Мислења
368
Поени од реакции
1.186
Za kur ke mu se fatite slugi albanski
Другар немам ништо против тебе,не ти е коментарот на место,заради вакви коментари и непочитување си патиме како народ и тие што ги спомна си ја тераат агендата и ја оставруваат целта.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
540
Поени од реакции
1.839
Za kur ke mu se fatite slugi albanski
Е за ова ќе мора да го искористам муабетот на Кано иако не сакам, ама заедно јадевте бе со шипурките, да ти ебам тоа сељакот гаден.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
@TaftaCrew @Комити Лисиче
Ко деца мали сте... "мајка ми окара" и шо сеа треба да плачите тука да ви се смее цел форум.
Зато ве викат мекичи биљашки, ој одморете малку цела недела лупате глупости утре на работа сте од рани зори треба да излезите 3 автобуси да смените да дојдите на работа. Одморете душа Недела е.
 
Последно уредено:
Член од
19 април 2023
Мислења
140
Поени од реакции
157
Кога ќе се сетам на Хулиганите од Битола влегоа во Јане а комитите влегоа на терен плачете ко мали деца со денови демек требало да се прекини натпреварот итн.Како навивачите на Е.Пелистер не навредуваат не понижуваат сетете на Столе а сега и на Борко .Битола е убав град со убава архитектура но Скопје е метропола ,убави се секој на свој начин.Зошто омаловажување без она ММЕ кој прв почна.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
540
Поени од реакции
1.839
@TaftaCrew @Комити Лисиче
Ко деца мали сте... "мајка ми окара" и шо сеа треба да плачите тука да ви се смее цел форум.
Зато ве викат мекичи биљашки, ој одморете малку цела недела лупате глупости утре на работа сте од рани зори треба да излезите 3 автобуси да смените да дојдите на работа. Одморете душа Недела е.
Брат ми нит сум мекич ниту било што друго негативно, верувај ми, и на работа со точак одам, здрав живот водам, јебига што да се прави, туку муабетот ми беше дека нема еден разумен човек со кој што можеш да дебатираш ама онака нормално, искрено ме боли курот што вие мислите за нас и за Вардар, си го тераме ние филмот, правиме се што можеме да опстане Вардар, овде само си тепам одвишок време. Ајт сега остани со здравје и имај убава работна недела. П.С не сум јас гнаса како некој тука да не го именувам, Спасителот де.
 
Член од
25 мај 2023
Мислења
31
Поени од реакции
66
Е за ова ќе мора да го искористам муабетот на Кано иако не сакам, ама заедно јадевте бе со шипурките, да ти ебам тоа сељакот гаден.
Ни сум седел ни ќе седам ама ти му го пушип курот низ скопје јак си само на тастатура кираџија во сопствен град
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
540
Поени од реакции
1.839
Ни сум седел ни ќе седам ама ти му го пушип курот низ скопје јак си само на тастатура кираџија во сопствен град
Курот можеш да го пушиш само ти и сите жени од твоја фамилија да ти ебам сељакот гаден. Ајт одјеби сега и отиди кај браќата нека те почастат по некој донер, смрдеж еден
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Кога ќе се сетам на Хулиганите од Битола влегоа во Јане а комитите влегоа на терен плачете ко мали деца со денови демек требало да се прекини натпреварот итн.Како навивачите на Е.Пелистер не навредуваат не понижуваат сетете на Столе а сега и на Борко .Битола е убав град со убава архитектура но Скопје е метропола ,убави се секој на свој начин.Зошто омаловажување без она ММЕ кој прв почна.
Ајде лепи сега збор по збор буква по буква да го прочиташ тоа шо го напиша, ако си паметен ќе пишам петка на раче ко ќе дојдеш Битола да го гледаш ПСЖ.

Шо има врска мајка шо му окараа на @TaftaCrew и на @Комити Лисиче со влегувањето. Едното е прекршок и загрозување на јавен ред а другото е "да ти ебам мајката" шо е фиктивна работа освен ако мајка им ако го несака тоа.
Одморете бе тркала одморете отрувте цела недела, кренете рачна. Ако го примивте некапен сега треба ко деца мали од земја да се дрецкате.
Има втор дел во Април то шо мислите да го правите направете го.
Али како шо добро се сеќавам Зоки наш е џентлмен никогаш нема пцуено против миравци и зато не е тркалан ко магара за разлика од тркалото борко кој од уста три години го нема извадено битолскио. Зато јаде лани вгла а богами и овој пат јаде некоја.
Со кој памет низ публика се испика и да се турка, шо велиш има мозок или шупелка е?
И уште нешто кажи ми ти лепи да те умаловажувам јас тебе секој ден и да ти дојдам вдвор кај тебе (упссс извини немаш заборајв кираџија си, немаш свое) ќе ме остајш да те серам уште или маж си ќе покажиш мадиња?
Уживајте бе бидете мажи еднаш не само да цимолите па тригодишни деца да бевте досега ќе се уморевте.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
540
Поени од реакции
1.839
Ајде лепи сега збор по збор буква по буква да го прочиташ тоа шо го напиша, ако си паметен ќе пишам петка на раче ко ќе дојдеш Битола да го гледаш ПСЖ.

Шо има врска мајка шо му окараа на @TaftaCrew и на @Комити Лисиче со влегувањето. Едното е прекршок и загрозување на јавен ред а другото е "да ти ебам мајката" шо е фиктивна работа освен ако мајка им ако го несака тоа.
Одморете бе тркала одморете отрувте цела недела, кренете рачна. Ако го примивте некапен сега треба ко деца мали од земја да се дрецкате.
Има втор дел во Април то шо мислите да го правите направете го.
Али како шо добро се сеќавам Зоки наш е џентлмен никогаш нема пцуено против миравци и зато не е тркалан ко магара за разлика од тркалото борко кој од уста три години го нема извадено битолскио. Зато јаде лани вгла а богами и овој пат јаде некоја.
Со кој памет низ публика се испика и да се турка, шо велиш има мозок или шупелка е?
И уште нешто кажи ми ти лепи да те умаловажувам јас тебе секој ден и да ти дојдам вдвор кај тебе (упссс извини немаш заборајв кираџија си, немаш свое) ќе ме остајш да те серам уште или маж си ќе покажиш мадиња?
Уживајте бе бидете мажи еднаш не само да цимолите па тригодишни деца да бевте досега ќе се уморевте.
Јас прифаќам пораз и немам проблем со тоа, јас исто така можам и нормален муабет да правам ама со нормални луѓе, факт е дека имате подобар тим/состав посебно во делот за ротација и тука нема што да се коментира, и пак ќе повторам прифаќам се што е реално/разумно, ама кога ќе прочитам мислења од типот на батица, спасителот, па еве и наш Кано за некои работи едноставно ми се сере и не ми се прави ништо друго освен да си играм курот. Како и да е остани ми со здравје и во право си има втор дел па што биде нека биде. И на крајот само уште едно нешто што го имам кажано по милион пати, за мене право дерби е Вардар, Пелистер и Победа, во било кој спорт, се друго е вештачки.
 
Член од
25 мај 2023
Мислења
31
Поени од реакции
66
Курот можеш да го пушиш само ти и сите жени од твоја фамилија да ти ебам сељакот гаден. Ајт одјеби сега и отиди кај браќата нека те почастат по некој донер, смрдеж еден
Да ти ја ебам цела фамилија вуста педерче едно скопско искомплексирано
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.495
Дај бе баталете со глупи препуквања :busi:

Него од аспект на тоа како ќе се одвива плеј оф натаму, лично јас очекувам да биди калакурница, ама не од аспект кој ќе биди шампион него од шо ќе има инциденти .
За титула мислам ќе биди клучна Алкалоид - Пелистер , оти од она што гледав Вардар вчера мислам уште 2 кикса ќе имат сигурно минимум , без разлика како ќе заврши со нив во Скопје.

Ама од аспект на тензија е овде ќе биди циркузи , Бранче не живеј со Киро , Киро се фати со кавадарчани и со Борко , а Борко не живеј ни со сам себе. Така да циркузи од утакмици очекувам :
Пелистер со Алкалоид посебно таа во Скопје .
Вардар - Алкалоид двете.
Тиквеш - Охрид двете.
Тиквеш -дома со Вардар и Алкалоид.
И се разбира Вардар - Пелистер ... А исто така не чекат и куп натпревари , а во меѓувреме имаме и кампања и избори и калакурница со документи пасоши итн , кај шо на народот му е пукнат филмот скроз , Господ да ни е на помош , овај ќе биди мислам најкрвав плеј офф од осамостојување кај шо нема да се знае кој јади кој пие.

Е сега за утакмицата вчера , абе не е ова 95-та да беше уште пред три години Орката и Торко Влечката ќе беа на носилки изнесени од сала.
Ама сега во 2024-та значи таленти сме кретени да направиме звезди , абе кој ги еба не знам шо му се обрнува внимание , ако никој не ги рецка нема да бидат битни ама кај нас за интересни се занимават со пола играчи некој да му еба мајката и жената.

Научија дека само со тензија откако му се распадна проектот на Русинот , дека можат да свртат утакмица и на 3-4 пати така не добија во последно .

И вчера сакаа истото знат се послаби се влечат на терен , па кога почнавме да се одлепваме почнаа провокации и се напрај чорба , само сега цела среќа шо Фитиљот ни е во тимот , да не беше тој ништо чудно и вчера да не тепавме , оти ваков бил таков бил , знае шо е како , кој против кој игра и се наметна како прав лидер на екипата вчера, а со него многу полесно игра и Тајник ,кој и вчера покрај добрата игра, ни треба нас многу подобар среден , дечкото нема да биди ништо посебно.

Мислам дека со Манасков во екипа и тој пикерот ние ќе бидиме уште појаки и на лето треба само 2-3 добри потези и ќе имаме наредна година многу појак тим од оваа и така треба да се напрај без разлика дали ќе бидиме шампиони или не .
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Најбитната разлика сезонава е Фитиљо, тој е то шо беше Орката кај нив минатите сезони. Домашен играч кој ја разбира ситуацијата и нема да падни екипата како шо падна лани во Јане после инциденот. А кога има некој да преземи полесно ќе е и на дојденците ко Тајник, Борзаш и другите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom