Фан клуб: РК Пелистер

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.101
Поени од реакции
6.193
Досега, КОШМАРНА СЕЗОНА. Идиме на 1 разлика, дојдовме и до нерешено, публиката не беше запалена. Ни навивачите верват на овај состав, ни па играчите верват сами на себе. Жива депресија е се околу клубот, не ми се верва која енергија владеј.
Околу копот... ајде полусезона иди, и клубот и копот имат шанса во клучниот дел да се сменат на подобро, ако почнат да прифаќат замерки. Денес кореото воопшто не личеше лошо, фалеа луѓе, али од то шо беше не испадна лошо.
Неофицијално фото
received_703905358502637.jpeg
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.187
Поени од реакции
4.149
a so ke ti smeni tebe dali bese polna ili ne ?
Имавме муабет на оваа тема пред недела-две, па ме интересираше на кое ниво е интересот за овој меч, зошто шансите за победа беа пореални тука, па во такво сценарио ме интересираше која поддршка луѓето во градот ќе ја дадат.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.289
Поени од реакции
1.749
Требаше да го добијат овај меч, јас само тука се разочарав, Радивојевич се кара со публиката 10 минути и се замара кој шо рекол кој на кој му опцул, после 5 промашвања на Цехте шо да прај публиката? И затоа и пеналот го промаши и зицерите оти не му беше тука паметот туку да се кара се публиката.

Не се разбирам многу во ракомет и нема да коментирам многу ама само за оваа утакмица остана разочарување што се изгуби на ваков начин.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
678
Поени од реакции
1.288
Имавме муабет на оваа тема пред недела-две, па ме интересираше на кое ниво е интересот за овој меч, зошто шансите за победа беа пореални тука, па во такво сценарио ме интересираше која поддршка луѓето во градот ќе ја дадат.
imavme i kazani se stavojte na ligeto i koj kako razmisluva to e nemame evropski mentalitet ko vas graganite od glavniot grad vie stalno podrska davate a vakvi ironi i skopski shemi kako ne gledav dali salata bese polna na pod forum na vardar negotino ke brkas ne ovde
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.187
Поени од реакции
4.149
imavme i kazani se stavojte na ligeto i koj kako razmisluva to e nemame evropski mentalitet ko vas graganite od glavniot grad vie stalno podrska davate a vakvi ironi i skopski shemi kako ne gledav dali salata bese polna na pod forum na vardar negotino ke brkas ne ovde
Не знам што се палиш џабе. Очигледно нешто си проектираш зошто прашањето немаше никаква негативна конотација, само ме интересираше на кое ниво е интересот сега за ЛШ во Битола после лошите резултати, дали навивачите уште се со клубот.

Ако ти е толку за Вардар, Вардар и во најдобрите денови, скоро никогаш не го полнел Јане со послаби клубови во ЛШ.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
678
Поени од реакции
1.288
Не знам што се палиш џабе. Очигледно нешто си проектираш зошто прашањето немаше никаква негативна конотација, само ме интересираше на кое ниво е интересот сега за ЛШ во Битола после лошите резултати, дали навивачите уште се со клубот.

Ако ти е толку за Вардар, Вардар и во најдобрите денови, скоро никогаш не го полнел Јане со послаби клубови во ЛШ.
pak ke ti recam takvi ironi na drugo mesto ne ovde dali navivacite se uste so klubo … kako racunas navivac? eve jas na 2ta kluba vkupno 3 utakmici nemam ljufnato ? kako ke gi definirame tie navivaci dali se uste so klubo ? kaj se tie navivaci so ja polneja jane pa sega vo 3 godini nema tolku posetenos ajde odmori sea ne mislam so tebe cela vecer da se objasnuvam
p.s me boli stojko za vardar iskreno
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
713
Поени од реакции
977
Мала ни беше сала од 6000 , баравме од 10 000. :angel:
публиката не беше запалена.
Niedna pobedena vo 2 sezoni vo evropskote natprevaruvanja na domasen , i medicinsko dosta mu e so vakva postavenost i organizacija . A publikata so ne e zapalena , uspeaja kako i klubot i publikata da ja naprat evropska , da sedat na stolcina , po reden broj , da ne se frli nisto itn, a porano znajme kako se praese pritisok
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.101
Поени од реакции
6.193
da sedat na stolcina , po reden broj , da ne se frli nisto itn, a porano znajme kako se praese pritisok
А шо требаше, тој шо платил 6500 за напред да седи цела сезона да не можи да си седни на место за шо си платил? Во 2023 во лш треба да функционираме по системот "прв дојден прв услужен"? Ако фрламе чакмак ќе го уплашиме стојко? Или и цигари веќе шо не се пуши всала и то е лошо? Ако не да се вратиме 95-та? А за прекршувањата за погоре наведените работи воопшто да не спомнувам за казните од ехф, оти и така се "под конец" нашата сала висеше за организација на лш утакмици и секој натпревар е под мониторинг.
Убо си кажа, 2 години немаме европска победа, а се изиграле над 10-тина утакмици, и ред други фалинки шо ги спомнуваме нон стоп. Ептен down не паднаја
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
713
Поени од реакции
977
Jas kazav so pridonesva da e kako sho e , ni dali da se vratime 95 ni piskaco ni evto spomnav, a za 95ta navivanjeto tie godini e zakoceno negde , a za publikata uste lani se desi da se obrakat so sedni jas si plativ karta da gledam rakomet , koj pritisoci koj pekol se ljubiteli na rakomet
 
Член од
19 април 2023
Мислења
179
Поени од реакции
209
За разлика од Карачиќ тројцата поранешни Вардарци се однесуваа доста посмирено и мислам немаше провокации од нивна страна. Изгледа дојдоа подготвени да не подлегнат на провокации.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.116
Поени од реакции
2.019
За разлика од Карачиќ тројцата поранешни Вардарци се однесуваа доста посмирено и мислам немаше провокации од нивна страна. Изгледа дојдоа подготвени да не подлегнат на провокации.
Tocno taka. Nesto sitno od Dibirov samo nisto znacajno korektni bea. Za razlika od niv isforsiranata zvezda Radivojevic pcuese i gestikulirase kon bitolcani mislam deka treba uste ednas da go kacime na ograda i da go velicime mnogu ima napraeno za klubO !
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Не одбрана Мандиќ толку колку што незнаат играчите на Пелистер да шутнат на пати. Она што го очекував од вас се остварува а се виде после првиот натпревар со Колстад кај дуват ветрот. Премногу лошо граден концепт и селекција на играчи,менаџмент итн и тоа се повторува што е најтрагично. Солиден потег само го сметам Кузманоски и она што треба сега Пелистер да го превземе е да гради тим околу него. Незнам колкав буџет има на располагање ама тука има и куп вишок играчи кои мораат да се ослободат од обврските само се терет на буџетот. Мора и тренер со визија и посветен на ракометот не овие паразити што ги клаваат еден по друг. Амбициозни и професионални играчи пред се не платеници шо само чекаат плата да земат и дремат по кафичи,кафани. Премногу проблеми имате функционирате како клуб во 90тите а и стручниот штаб е таков и во време на технологија ми се чини немате никакви аналитичари да скаутираат противник од глава до пети со сите маани и јаки страни. Навивачите нема да ги коментирам многу ама ако дозволат да се расправаат со играчите то е лошо Навивачите треба да се ветер во грб а не в гради.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom