Фан клуб: РК Пелистер

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
760
Поени од реакции
888
FB_IMG_1702061707139.jpg Кога сме кај 90тите, само замислете, после онаква изјава на Чупиќ, да тргнеше во ноќен клуб да оди или слободно низ Битола да движи... Ама важно се шо е домашно НЕ ЧИНИ, ама се шо е после Кукиречани ТОП Е.

П.С. Чупиќ го служеше Василев, кој најверојатно си излезе побрзо да го преболи поразот.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.116
Поени од реакции
2.019
Прегледај го приврзокот 400409Кога сме кај 90тите, само замислете, после онаква изјава на Чупиќ, да тргнеше во ноќен клуб да оди или слободно низ Битола да движи... Ама важно се шо е домашно НЕ ЧИНИ, ама се шо е после Кукиречани ТОП Е.

П.С. Чупиќ го служеше Василев, кој најверојатно си излезе побрзо да го преболи поразот.
Imase after vo Rascekor?
 
Член од
14 октомври 2022
Мислења
65
Поени од реакции
383
Imase after vo Rascekor?
Имаше афтер да, чупич, куни, бутинот беа и плус некое обезбедување. Чупич и Куни дури ги качија на бина да пејат, тука имаше фешти шо сакаја си праеа дури и во шанкот влегваја па поќе од пола ноќен дури и се сликаше со него. Ама ако ние "најракометен град сме" и му прајме темане на сите, демек културен град сме, ама на сите му прајме освен на нашите.. поразочарувачки и посрамен народ во целина од нас нема за жал. Не е проблем дека ги испоштоваја во расчекор, проблем е шо си плукаме по нашето а туѓото го поштоваме. Јас немам видено толку гнев, омраза, кон нашата екипа и нашите играчи и не ми е стварно јасно дали поќе се од корист такви навивачи во полза на пелистер или поќе штетат за клубот а и за градот, тие изгледа идат да навиват против пелистер а не за... изнервирани од дома, напиени некоја пијачка или ќе се скара некој со женаму дома и тука идат се празнат карат врнат ако некој играч љуфни една, две па дури и му кажват на тренерот да го мени...па ќе ми речи некој абе дали знат тие за кој дрес играт? Требало крв да се плука за овај дрес.. тој филм помина и никогаш нема да биди поќе.. закочени со размислувањата во 90 те и мислат пак истото ќе биди, абе резил невиден. Кој ќе ти гини бе за дресот ко плукаш, вреѓаш и караш по него? Кој будала ќе ти гини бе? Жими фитиљот ако гини дека е наше дете другите никој. Цело време бараме преку лебот погача, и само притисок си прајме преголем и после курле ни е крив, до некни викавме абе лш не е битно прва година е и ич да не освојме битно да учествуваме вака така, битна е титулата таја да ја земиме, а сега друг муабет. И лани се откорнавме од плукање па титулата се донесе тука, и ова година така ќе биди ама тогаш сите ќе дојдат ќе навиват за со вардар и алкалоид и ќе глумат демек тие верни се. За жал јас искрено се срамам од ваквите анти навивчи кој само штетат за клубот и за градот со никаква култура и простотилок.. ни ракометен град сме поќе ни градот на конзулите..Џабе се лутиме скопјани ко ќе ни велат дека сме назад и дека имаме комплекси, за се се во право. Жално е шо нашиот град има и вистина коректни навивачи, фаној луѓе шо разбират ракомет, и неќат да се мешат и да се објаснуват оти знат дека нема да се разберат и си се тргат настрана и се под сенка ради "стручњаците".
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Имаше афтер да, чупич, куни, бутинот беа и плус некое обезбедување. Чупич и Куни дури ги качија на бина да пејат, тука имаше фешти шо сакаја си праеа дури и во шанкот влегваја па поќе од пола ноќен дури и се сликаше со него. Ама ако ние "најракометен град сме" и му прајме темане на сите, демек културен град сме, ама на сите му прајме освен на нашите.. поразочарувачки и посрамен народ во целина од нас нема за жал. Не е проблем дека ги испоштоваја во расчекор, проблем е шо си плукаме по нашето а туѓото го поштоваме. Јас немам видено толку гнев, омраза, кон нашата екипа и нашите играчи и не ми е стварно јасно дали поќе се од корист такви навивачи во полза на пелистер или поќе штетат за клубот а и за градот, тие изгледа идат да навиват против пелистер а не за... изнервирани од дома, напиени некоја пијачка или ќе се скара некој со женаму дома и тука идат се празнат карат врнат ако некој играч љуфни една, две па дури и му кажват на тренерот да го мени...па ќе ми речи некој абе дали знат тие за кој дрес играт? Требало крв да се плука за овај дрес.. тој филм помина и никогаш нема да биди поќе.. закочени со размислувањата во 90 те и мислат пак истото ќе биди, абе резил невиден. Кој ќе ти гини бе за дресот ко плукаш, вреѓаш и караш по него? Кој будала ќе ти гини бе? Жими фитиљот ако гини дека е наше дете другите никој. Цело време бараме преку лебот погача, и само притисок си прајме преголем и после курле ни е крив, до некни викавме абе лш не е битно прва година е и ич да не освојме битно да учествуваме вака така, битна е титулата таја да ја земиме, а сега друг муабет. И лани се откорнавме од плукање па титулата се донесе тука, и ова година така ќе биди ама тогаш сите ќе дојдат ќе навиват за со вардар и алкалоид и ќе глумат демек тие верни се. За жал јас искрено се срамам од ваквите анти навивчи кој само штетат за клубот и за градот со никаква култура и простотилок.. ни ракометен град сме поќе ни градот на конзулите..Џабе се лутиме скопјани ко ќе ни велат дека сме назад и дека имаме комплекси, за се се во право. Жално е шо нашиот град има и вистина коректни навивачи, фаној луѓе шо разбират ракомет, и неќат да се мешат и да се објаснуват оти знат дека нема да се разберат и си се тргат настрана и се под сенка ради "стручњаците".
Ne me jebi be, do koga publikata, navivacite i hejterite ke bidat krivi za losite rezltati? Namesto da si go klat site prstot na glava vo klubot i okolu nego so nema rezultati sekogas ke se bara krivica oti kurle madle pisele na fb, plukale karale so treba be pijaca da mu dat neka tepaat na ramena ke gi nosat kako lani so grad0t bese na site rakometari i strucen stab tie neka pobedvaat koj ke mu reci zbor e samo za inaet isto vazi za fudbal i kosarka neka pobedvaat kuro neka go toporat a ne vaka nekoj ke si praj zabava a nekoj ke se nervira no pak ke recam ko ne mozat tie od klubot gazdi i uprava da klat red so sekogas nie da odime kurban i da ja ispravame kriva drina ako ne gi boli niv togas ne treba nas ic
Ima za nesto so ne se krivi gledacite i navivacite? Koj e kriv za gresni odbereni igraci, za glupostite na duo trio koj e kriv za dresojte za kartite so se visoki, koj e kirv so nema marketing, koj e kriv so ja ispustija dvojkata koj e kriv so nemase elementarni uslovi do nekni vo salata koj e kriv so ne se praj sala koj e kriv so ne se kazuva za prodolzuvanje na platformata i uste eden ton raboti so go izbrkaja ekonomot si zamina pred toa zarkov si zamina sportskiot direktor pa ako sakas i fizeotarapeftot ne mozi be za se i sesto da bidat krivi navivacite i gledacite ne samo aj ke dajme pari i resen problem ima mnogu raboti no del ne se za na forum no dosta e so toa da se prefrla krivicata samo kaj gledacite sekoj treba da si odgovara za svojot del da ne treba jas da vlezam da igram ili da bidam trener aj ne zaebavaj kako sega so se popustalo i progleduvalo niz prsti nikogas ne bilo za mir vo kukata pa uste na krajot pak navivacite da bidat vinovnici e nece moci ove noci neka zemat tamu da si ja sredat rabotata oti ni klub nitu butur ke se vidi pri kraj e trpenieto na site od avion se gleda deka ne odi rabotata i da povtoram retultatite se drugo e nevazno!
 
Член од
14 октомври 2022
Мислења
65
Поени од реакции
383
Ne me jebi be, do koga publikata, navivacite i hejterite ke bidat krivi za losite rezltati? Namesto da si go klat site prstot na glava vo klubot i okolu nego so nema rezultati sekogas ke se bara krivica oti kurle madle pisele na fb, plukale karale so treba be pijaca da mu dat neka tepaat na ramena ke gi nosat kako lani so grad0t bese na site rakometari i strucen stab tie neka pobedvaat koj ke mu reci zbor e samo za inaet isto vazi za fudbal i kosarka neka pobedvaat kuro neka go toporat a ne vaka nekoj ke si praj zabava a nekoj ke se nervira no pak ke recam ko ne mozat tie od klubot gazdi i uprava da klat red so sekogas nie da odime kurban i da ja ispravame kriva drina ako ne gi boli niv togas ne treba nas ic
Ima za nesto so ne se krivi gledacite i navivacite? Koj e kriv za gresni odbereni igraci, za glupostite na duo trio koj e kriv za dresojte za kartite so se visoki, koj e kirv so nema marketing, koj e kriv so ja ispustija dvojkata koj e kriv so nemase elementarni uslovi do nekni vo salata koj e kriv so ne se praj sala koj e kriv so ne se kazuva za prodolzuvanje na platformata i uste eden ton raboti so go izbrkaja ekonomot si zamina pred toa zarkov si zamina sportskiot direktor pa ako sakas i fizeotarapeftot ne mozi be za se i sesto da bidat krivi navivacite i gledacite ne samo aj ke dajme pari i resen problem ima mnogu raboti no del ne se za na forum no dosta e so toa da se prefrla krivicata samo kaj gledacite sekoj treba da si odgovara za svojot del da ne treba jas da vlezam da igram ili da bidam trener aj ne zaebavaj kako sega so se popustalo i progleduvalo niz prsti nikogas ne bilo za mir vo kukata pa uste na krajot pak navivacite da bidat vinovnici e nece moci ove noci neka zemat tamu da si ja sredat rabotata oti ni klub nitu butur ke se vidi pri kraj e trpenieto na site od avion se gleda deka ne odi rabotata i da povtoram retultatite se drugo e nevazno!
Се сложвам со поголем дел од напишаното и никој не рече дека управата не е крива и дека е професионална. И никој не рече дека се криви навивачите и фанојте за несерозноста во клубот. Муабетот ми беше дека менталитетот наш е катастрофален, неможи да очекуваш брзи резултати секоја година и да притискаш и да се напнуваш и се да биди на дур. Веспрем и псж години играт во лш со огромен буџет и страшни играчи па немат освоено титула, целје и загреб години играт во лш па групите ги немат поминато. Нас ова ни е прва година во лс. Е баш дека на крајот се гледат резултатите, ние ги имаме постигнато сите резултати за почеток, шампиони сме во македонија, конкурентни за титула сме 4 години во првенството и купот, и играме во најголемото натреварување во светот кој се игра меѓу 16 градој од кој е и Битола. Пелистер има најмал буџет шо очекуваш ти шо калибар играчи да имаме тука? Хансен, сагосен? Резултатите се гледат на подолг рок а не од денес за утре.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Се сложвам со поголем дел од напишаното и никој не рече дека управата не е крива и дека е професионална. И никој не рече дека се криви навивачите и фанојте за несерозноста во клубот. Муабетот ми беше дека менталитетот наш е катастрофален, неможи да очекуваш брзи резултати секоја година и да притискаш и да се напнуваш и се да биди на дур. Веспрем и псж години играт во лш со огромен буџет и страшни играчи па немат освоено титула, целје и загреб години играт во лш па групите ги немат поминато. Нас ова ни е прва година во лс. Е баш дека на крајот се гледат резултатите, ние ги имаме постигнато сите резултати за почеток, шампиони сме во македонија, конкурентни за титула сме 4 години во првенството и купот, и играме во најголемото натреварување во светот кој се игра меѓу 16 градој од кој е и Битола. Пелистер има најмал буџет шо очекуваш ти шо калибар играчи да имаме тука? Хансен, сагосен? Резултатите се гледат на подолг рок а не од денес за утре.
So ocekuvam vo sezonata za uzivanje osven silovanje so ni dadoja nisto samo da igraat so srce na teren i da go ispotat dresot nisto poveke samo jas i site drugi da vidat deka sakaat da pobedat i deka mu e krivo ako zagubat deka davaat 100% a ne kako nekoj cupinja da gledaat so pobrzo da zavrsi utakmicata i da odat po kafici da setaat znaci i da gubat nikoj ama bas nikoj nema da mu zameri ako se borat za toa so zemaat plata zanci samo da si gi zavrsat toa so treba isto vazi za strucen stab i uprava a ne vaka site gledaat da ja zemat platata i nikoj ne odgovara i ne se zamara koj zbora za LS tie orikazni najmal budzet pa 16 ekipi abe svesni ste deka vo drugata liga da bevme nemase da pominime grupa no toa ne e najvaznoto tuku samo edno osven retultatot so go nema e da go ispotat dresot i razocaruvanjeto ne e deka gubime vo LS tuku pristapot i ne zalaganjeto pred se stramnite rezltati i porazi od 1961 no ima uste nadez da se spasi sezonata so salam trener barem vo domasnoto prvenstvo a vcera bese sansata za bod vo LS no i taa ja propustivme za zal i cel keif so bese pred samo tri meseci go ubija so site gluposti so gi napraja site vo klubot a za toa ne se krivi gledacite i navivacite ili ako se krivi togas se najmalku krivi
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.401
Поени од реакции
5.770
Имаше афтер да, чупич, куни, бутинот беа и плус некое обезбедување. Чупич и Куни дури ги качија на бина да пејат, тука имаше фешти шо сакаја си праеа дури и во шанкот влегваја па поќе од пола ноќен дури и се сликаше со него.
Чим било така требало и да им се натртат за да ги клецат.
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
713
Поени од реакции
977
Нас ова ни е прва година во лс
I posledna . Izgubeno e mestoto vo ls za sledna . Dali treba da se postavi prasanjeto dali znaeja pred vreme pa zato vakva selekcija na igraci, bitno e da vrvi reklamata vo evropa bez razlika na rezultatite ( i losa reklama e dobra) , pa ko vidoja deka i za mk ne sme zjajni se dojsoja radivojevic i kuzmanovski da se zatvori muckata na hejterite so uste vo juni vidoja so ke se desava . A sega nema potreba ni za sala plus , eden pritisok pomalce
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.187
Поени од реакции
4.149
So ocekuvam vo sezonata za uzivanje osven silovanje so ni dadoja nisto samo da igraat so srce na teren i da go ispotat dresot nisto poveke samo jas i site drugi da vidat deka sakaat da pobedat i deka mu e krivo ako zagubat deka davaat 100% a ne kako nekoj cupinja da gledaat so pobrzo da zavrsi utakmicata i da odat po kafici da setaat
Абе играат колку можат, толку им се можностите. Тоа во Македонија само луѓе се опседнати за играчи да играат со срце. Ко противниците да не играат со срце. Како да ако играш со срце, дека тоа ќе надомести разлика во квалитет. Ја можам да играм со срце колку сакам против Леброн, пак ќе ме уништи. Не е срам да се губи од Загреб со еден разлика. Тоа е тим со 3.2 милиони евра буџет. Од нив треба да се очекува да се губи. Тоа што кај нас луѓе си мислат дека некој од управа ќе направи магија и ќе склопи топ екипа со малку пари, тоа се некои фантазии, желби. Колку е реално тоа се изведе во вистински живот е друга работа. Трансфери во вакви ситуации се надевања дека некој ќе блесна на голема сцена, што покажал нешто на помала. Тоа е непредвидливо. Очекувањата се преголеми големи. Оваа екипа е за тоа, да губи во Европа од врвни противници. Здравје боже, другата година ќе има подобра. А тоа луѓе што се плашат за ЛШ, сигурно уште некоја година вајлд карта ни е гаранатирана. Загреб и Целје со години игра со вајлд карта. Развиен е ракометот кај нас (релативно), нема ЕХФ да не остави така.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Член од
19 април 2023
Мислења
179
Поени од реакции
209
Treba poveke da se pustat no ne smej sega oti ne e Brance trener samo preodno resenie znaci prvo trener pa toj da odluci koj da si odi koj da ostani a vaka e samo teski gluposti

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Играчите имаат валидни договори со одреден рок. Потребна е спогодба од двете страни а не само желбата на клубот.А сегашниот тренер ќе остане и понатаму. Сега многу е тешко да се најде тренер кој би ги познавал играчите и менталитетот на битолската публика.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.159
Поени од реакции
1.401
Никогаш никој не очекуваше дека дега во ЛШ ПЕЛИСТЕР ќе игра значајна улога, нити дека ќе се успеј да се победат неколку утаkмици се знаеше дека шансите ни се со СЕГЕД и загреб да откинеме бод или победа. Од почетокот се гледа дека не функционираме каки екипа. Тренерите не можат да ги пратат играчите од почеток не наметнаја афторитет и сега со Бранко уште помалку се гледа дека играчите билдат сопствена статистика, шутират без врска ако влези влези ако не никому ништо, зато Радивоевич влегува од крило од мртов агол еден гол по сите шпици телевизиски дека после промаши седека уништи неколку напади го заболе истото е и со Цехте, Борзаш, Кисум и ред други, ете то ја избрка публиката од салата. Без тренер нема ни титула да земиме мора да се доводи час поскоро тренер кој знај и можи од играчи да напрај екипа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom