Фан клуб: РК Пелистер

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
693
Поени од реакции
1.187
Pa vas sto ne ve stavija?
Па оваа финта со ЕХФ ви е по втор пат. Не пијат таму мастило. Еднаш ги зафркниш толку....Не е ова кај нас со финти и пријатели Михајло стално да се вади.
Плус одамна ни го имат фрлено пикот, и плус Романците, Хрватите и Словенците си лобират и гледат момент како да не тргнат. Никој не ги сака Македонците.Сами ако не се држиме кој ќе не држи.
Ако Михајло беше фер и знаеше за ова и ако е толку "ракометен фан", барем една година ќе не остаеше, изгоревме и град и управа и се,15 години да те кочи некој и таман глава креваш да те докусурат....И сега за сите ќе беше ок - пишав погоре, а не Македонското ако треба сите вдупка само комшијата да не оди....Зато ќе бидиме проклети и како народ оти сами си сечиме гранки од љубомора и проклетие. Дури се свестиме ќе не снема и од спортот и од светот.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Ај решете се сега еднаш, судиите беа криви? Или како ги викавте "Чупињата и Принцезите" од играчи кој ги имате..
site ni se nas krivi koj ve eba site sami sme :D a najmnogu nekjime se sho e so skopje povrzano :D
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
623
Поени од реакции
2.540
За нивна жалост дојде денот да се израмнат сметките и да оди се у курац, јас ‘15 ‘16 зборав дека рк и фк миравци се чист партиски клуб на дпне и дека богатите си играт клуб со ДРЖАВНИ пари ,каков русин какви бакрачи се беше шминка преку миравци за некој глас плус. Требаше да паднат уште пред некое време само на добра воља на диносаурусо опстанаја. Кога ги зборавме овие работи пред некоја година самобендисаните од Скопје беа крајно дрски вообразени и неќеа да видат од носот подалеку така да колку брзо со наши ДРЖАВНИ пари се кренавте уште побрзо ќе падните. Со среќа нека му е , како шо ми беше сеедно ко освојуваа титули сеедно ми е и сега , т.е КУР ме боли за миравци.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Pa vas sto ne ve stavija?
А кој рече дека ние сакаме ЛШ, ние нити аплициравме нити имаме буџет за ЛШ, не ќе се брукаме таму како вас земи играчи обеќај плата ненормална дајму една рата другото на вересија (што би рекле комшиите прилепчани пари од тутунот). И па уште ќе му врзуваат очите на ЕХФ демек сега ад вардар го нема поќе сега ад вардар 1961 демек ко го презеде клубот стариот борчот беше 2,5 М и толку сега нахнадно што тужат го тужат ад вардар (а тој не постот) и завршена работа е арно ама ЕХФ не пие мастило и депозитот ви го врати и сиктер. А како ве дупи стариот со изјавите како дебили да сте. Ко го презел клубот 2,5 М борч вратил 2,3 М од борчот имал депозит во ЕХФ 300 К плус понудил банкарска гаранција по бројки излегва дека играчите треба некое евро да му вратат на 1961 пошто 2,3М + 300К идат 2,6 М а борчот 2,5М на што нуди сега банкарска гаранција?
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
536
Поени од реакции
1.821
А бе педерчиња едни, вас колку години ве спонзорираше општината, вие на кого сте да ви ебам ропаците. Ама ако ќе се распаднете и вие пак, само што успехот на Вардар нема да го имате, ебаве тоа името Еурофарм. Криво ми е што нема никогаш да има вистинско дерби во нашава вукојебина, ама кога ќе ви ги прочитам муабетиве како се ситите на нас ви посакувам се најлошо.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
995
Поени од реакции
1.506
Не ми е јасно шо се замарате и искажувате некакви емпатии према тие мршојадци, дај смирете страсти кој ги тркала нека им кисни, дај коментирајте за нас овде ... Ова со состојбата во Македонија и распадот на некој кој биле на државна цицка од една страна е ОК за нас дека во тимот кај нас има тежок егзодус на дури 9 играчи од кој дури таа бројка би се зголемила за 3ца евентуално 4ца потенцијални за заминување (Радониќ, Маџоски, Танковски) ова се играчи кои стварно не вршат некоја функција во тимот и ќе ни треба период на прилагодување на новите играчи, од друга страна ова е многу лоша состојба за македонскиот ракомет оти од потенцијалните 2 тима кои билдаат EHF рејтинг остануваме само ние останатите 2 тима се топовско месо и одат таму само на екскурзија и недобиваме ама баш никакви поволности од нив кога е прашање клубскиот рејтинг во EHF.

Абе шо тропам и јас тука абе НЕКА ИМ КИСНИ ЗА ВЕК И ВЕКОВИ. Светло да не видат во таа темница кај шо ќе одат.
Освојуваат титула на европа и ко некој искомплексирани селандури на плоштад излегуваат и скандираат против Пелистер ееееј која мизерија се тркала неиживеани.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
395
Поени од реакции
1.199
Десет животи да живеете никогаш нема да ја доживеете радоста и гордоста како ние кога СКОПСКИ ВАРДАР стана ЕВРОПСКИ ПРВАК !!! ДВА ПАТИ ⭐⭐
Ќе умрете во таа ваша заостанатост , простаклук , духовна бедотија , во тие приказни од минатиот век и сонувањата дека некогаш во иднина нешто ќе значите , барем приближно ко она што е ВАРДАР во ракометниот свет !!! Живеете во приказни од минатото дека сте нешто , а сте пропаднати како што е пропадната вашата мочана битола која само за вас е “градот на конзулите и клавирите” !!!
Конзули веќе нема со децении кај вас , клавирите го исцепивте со секирчиња за огрев во ладните зимски денови !!!
Само едно што секогаш ве плаши
потсвесно , а знаете дека е вистина :
ВАРДАР
НЕМОЖЕШ ДА УНИШТИШ НЕШТО
ШТО МЕ УМИРА
Поздрав стоко
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
693
Поени од реакции
1.187
Десет животи да живеете никогаш нема да ја доживеете радоста и гордоста како ние кога СКОПСКИ ВАРДАР стана ЕВРОПСКИ ПРВАК !!! ДВА ПАТИ ⭐⭐
Ќе умрете во таа ваша заостанатост , простаклук , духовна бедотија , во тие приказни од минатиот век и сонувањата дека некогаш во иднина нешто ќе значите , барем приближно ко она што е ВАРДАР во ракометниот свет !!! Живеете во приказни од минатото дека сте нешто , а сте пропаднати како што е пропадната вашата мочана битола која само за вас е “градот на конзулите и клавирите” !!!
Конзули веќе нема со децении кај вас , клавирите го исцепивте со секирчиња за огрев во ладните зимски денови !!!
Само едно што секогаш ве плаши
потсвесно , а знаете дека е вистина :
ВАРДАР
НЕМОЖЕШ ДА УНИШТИШ НЕШТО
ШТО МЕ УМИРА
Поздрав стоко
Не вреди да ти се реплицира, али по ова шо пишиш, ти ако си од скопје јас глата ја сечам,можи си таму роден али којзнај од која вукојебина влечиш корени.
Арно кај нас беа клавирите то време, а кај тебе овците и козите.
Искомлексиран чоек само како тебе можи вака да пиши.
Така да олабај и сркај си.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
А бе педерчиња едни, вас колку години ве спонзорираше општината, вие на кого сте да ви ебам ропаците. Ама ако ќе се распаднете и вие пак, само што успехот на Вардар нема да го имате, ебаве тоа името Еурофарм. Криво ми е што нема никогаш да има вистинско дерби во нашава вукојебина, ама кога ќе ви ги прочитам муабетиве како се ситите на нас ви посакувам се најлошо.
druze opstinata e finansirana od pari na gragjanite na opstinata, da pominish da prashash bitola sto nasto go sakat pelister..
vardar beshe finansiran od drzavni vladini pari od grujce, sho kur mojot del da odi vo vardar primer
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
536
Поени од реакции
1.821
druze opstinata e finansirana od pari na gragjanite na opstinata, da pominish da prashash bitola sto nasto go sakat pelister..
vardar beshe finansiran od drzavni vladini pari od grujce, sho kur mojot del da odi vo vardar primer
Грешка си, ФК Вардар беше финансиран од град Скопје, а РК Вардар од Михајло, па подоцна дојде Самсоненко, за сега пак да биде Михајло. Истото го имаше и во Пелистер, го имаш и сега во ФК Пелистер.Мене лично ме нервира што не можеш да најдеш човек и нормално да разговараш. Ќе бидам искрен и ќе кажам дека ве сметам за ривали и не ве сакам ама знам дека јак Пелистер, јак Вардар и Победа може само добро да донесат во спортот и во навивањето кај нас. Тоа е вистината, се друго за мене е детски муабети.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
395
Поени од реакции
1.199
Не вреди да ти се реплицира, али по ова шо пишиш, ти ако си од скопје јас глата ја сечам,можи си таму роден али којзнај од која вукојебина влечиш корени.
Арно кај нас беа клавирите то време, а кај тебе овците и козите.
Искомлексиран чоек само како тебе можи вака да пиши.
Така да олабај и сркај си.
Малку правопис :
Шо - што
Пишиш - пишуваш
Глата - главата
Можи - може
Којзнај - кој знае
Чоек - човек
Пиши - пишува
Олабај - олабави

Значи дефинитивно ти не си од оние умрените со клавир , ти од штала дирекно си се симнал у факинг битола
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
А бе педерчиња едни, вас колку години ве спонзорираше општината, вие на кого сте да ви ебам ропаците. Ама ако ќе се распаднете и вие пак, само што успехот на Вардар нема да го имате, ебаве тоа името Еурофарм. Криво ми е што нема никогаш да има вистинско дерби во нашава вукојебина, ама кога ќе ви ги прочитам муабетиве како се ситите на нас ви посакувам се најлошо.
Дали се ситиме дефинитивно НЕ, но дека го заслуживте тоа што го добивте сигурно ДА. Нас да не спонзорирала и ќе не спонзорира општината оти ПЕЛИСТЕР пред се е општински клуб. А вашиот е клуб копиле мајкаму го неќи, маќеата не го прифаќа. А за педерчиња не ти личи муабетот впрочем утре ви е денот не го пропуштајте SKOPJE PRIDE оти тој ќе ви биди единствениот посериозен настан на кој ќе можите организирона да учествувате. Цело време се коментирате овај онај да ве спасел ЕХФ мафија и тн а еден коментар не прочитав сами да си го спасите клубот се чекате некој да ви поможи. До сега да вршевте притисок цело време се ќе исплатеше и борч и се.
Автоматски споено мислење:

ВАРДАР
НЕМОЖЕШ ДА УНИШТИШ НЕШТО
ШТО МЕ УМИРА
Абе ова на ЕХФ треба да му го напишиш тука бате џабе тие за нас вардар е умрен пред 10 год. Пробај на info@eurohandball.com ние немаме ништо со то што ЕХФ не знај колку е голем вардар па ве шутна и резил ве стори пред цела ракометна европа.
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
693
Поени од реакции
1.187
Малку правопис :
Шо - што
Пишиш - пишуваш
Глата - главата
Можи - може
Којзнај - кој знае
Чоек - човек
Пиши - пишува
Олабај - олабави

Значи дефинитивно ти не си од оние умрените со клавир , ти од штала дирекно си се симнал у факинг битола
Дечко ни ми кажувај бре за правопис, јас сум за тебе академик во образование...Во Рк Пелистер секогаш ќе пишувам по Битолски и ако те дразни тоа не знам што влегуваш тука освен ради комплекси....
Немој да ми отвараш уста за вашите сленгови, пак барем нашево е македонско, а не вашите кованици од србизми и од селата од каде се доселивте у вашето скопје.

Не се шлај, у ствари пеер ти си тој што се брука овде,знаеш пеер глеј си бавчата за викендче или празниче и што помалку у оваа тема.....Така да не се рчкај со мене, многу знаам појше за вас од колку вие за нас.....
Ајт таму!
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Грешка си, ФК Вардар беше финансиран од град Скопје, а РК Вардар од Михајло, па подоцна дојде Самсоненко, за сега пак да биде Михајло. Истото го имаше и во Пелистер, го имаш и сега во ФК Пелистер.Мене лично ме нервира што не можеш да најдеш човек и нормално да разговараш. Ќе бидам искрен и ќе кажам дека ве сметам за ривали и не ве сакам ама знам дека јак Пелистер, јак Вардар и Победа може само добро да донесат во спортот и во навивањето кај нас. Тоа е вистината, се друго за мене е детски муабети.
И јас да бидам искрен не да не ве сакам ама ич ве неќам, и за ривали ве сметав ама сега ми страм да пишам со талогот од европскиот ракомет кој не го сакаат поради проневери го бркаат од европското друштви да бидеш ривал, РЕЗИЛИ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom