Фан клуб: РК Пелистер

Член од
22 ноември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
557
pak ke recam, se e do pritisokot... ovie taka nonsharlatno se ponasat... cela utakmica si tuka 5-6 gola razlika ... i posledni 7-8 minuti se opustat na 11 razlika odat.
Abe ovie ne znat so e kapitalizam. Ti idi bossot ti veli ova treba da go naprajs. Ako ne se napraj rabotata out... ke ti ja ponistat karticata posle ko ulav ke se kucas na vlezot na fabrikata, vlez nema...
Magdeburg 120 minuti izigra so 100% koncentracija... go zedoja vo Magdeburg Kuzmanovski mu velat vaka igraj ovoj gluposti praj i out...
Vo sekoja rabota koga nekoj frla pari treba profesionalizam, ti da se plasis dali utre ke te viknat da go zarabotis parceto leb ili ne...
a ne nie se zaebavame, najpopularen sport pa sega nevesti ke gi ceslame....
Ama i drzavata ni e takva, kurnazi bez pot cekat nekoj da im daj oti mu dolzi....
bitola e primer i pol za toa...
zatoa na popisot ke izlezime so vikat vo Prilep "kurac ipol"
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
618
Поени од реакции
644
Madzovski da bese tolku dobar vo napadot kako sto igra vo odbrana ke bese pekolen igrac, steta sto ne raspolaga so golem ofanziven potencijal. :(
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
524
Поени од реакции
208
Se okej Madzovski igra ubo odbrana i na momenti napad.. ama neznam zosto izigrava besni glisti so onie sutoj preku raka vrteni i trista cuda. ABE ZEMI UDRI MASKI VKJOSH A NE KO PO. GAZO DA SE MAVAS. i da ti ja fati ne e problem.. pokje boli nekoja vrtena da ti da stopi.

spored mene Tankoski Ojleski Velkoski Stjepanovic da si odat od klubot pod hitno, da se donesat adekvatni zvucni iminja a ne kvazi rakometarcinja. Nekoj pogore rece da se donesi Temo Orjonikidze.. pa toj e mikel hansen za ovie. Treba da podrazmislat upravata za nego. UPRAVA AKO CITAS OVDE, A ZNAM DEKA CITAS ZEMI GO ORJONIKIDZE NA MESTOTO NA TANKOSKI ZITI EDNA MAJKA
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
509
Поени од реакции
386
Se okej Madzovski igra ubo odbrana i na momenti napad.. ama neznam zosto izigrava besni glisti so onie sutoj preku raka vrteni i trista cuda. ABE ZEMI UDRI MASKI VKJOSH A NE KO PO. GAZO DA SE MAVAS. i da ti ja fati ne e problem.. pokje boli nekoja vrtena da ti da stopi.

spored mene Tankoski Ojleski Velkoski Stjepanovic da si odat od klubot pod hitno, da se donesat adekvatni zvucni iminja a ne kvazi rakometarcinja. Nekoj pogore rece da se donesi Temo Orjonikidze.. pa toj e mikel hansen za ovie. Treba da podrazmislat upravata za nego. UPRAVA AKO CITAS OVDE, A ZNAM DEKA CITAS ZEMI GO ORJONIKIDZE NA MESTOTO NA TANKOSKI ZITI EDNA MAJKA
Plus markovski da si zamini na tie so gi nabroj oti gadza mu gi vrza nozete 5 pati nekni na leva finta , i popovic i kobetic gi sakame nazad ne samo temo
 
Член од
11 август 2017
Мислења
97
Поени од реакции
61
Атанасијевиќ :vozbud:
Еурофарм Пелистер 2 баш солидно против Металург
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.975
Поени од реакции
3.811
Gotovo ja renoviraja :aplauz:
Улај се овие во менување дограма можи мислеа за една врата не можи да знајш но шо и да напрат се мислам никогаш нема да биди енергетски ефикасна како шо треба стоплена, а кровот двојче три пати го праеше сега овие еднаш а цел таван можи да падни

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
255
Поени од реакции
196
Ако Паченко го затворат готови се.....не отепаа бразилците
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
868
Поени од реакции
1.196
Hendavi za so tinex go cuvale oti 5 1 ke ni igrale odbrana :свиркам:
Пак проблеми со визата, не знам како од управата си дозволија ваков кикс, ваљда требаше да бидат свесни за ова... или КОЈ МУ ЈАВИ?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.975
Поени од реакции
3.811
Потоп како шо врви времето наместо тој ванчо поарно пак кире од форумот да му бара играчи или најубо ако се прашувам јас томасино нека го ангажираат без пари поќе ќе му најди играчи барем шо ќе го потат дресот ова не е за шамари туку за ластици мавање кур ги боли играчите и оправдање тренерот се чинам некоја клетва карма не фати нека го сменат името нека биди Пелистер Е можи ќе ни тргни си ја зедоја бељата газдите на толку пари ефект ист како лани оломнани барем во инфратсруктура да ги даеја ќе останеше нешто или нека земат да спремаат училишна лига со децата да почнат да ги селектираат барем некој аир таму да видиме или по градој тука не прошетаат Прилеп, Охрид, Струга нека земат деца оти гледам Лазаров отворил школа да не ги залажат

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom