Фан клуб - РК Металург

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Добро бе, клубов нема ли некаков си простор сопствен каде што ги снимаат пресовите, се сликаат со нови играчи и слично? Многу ми е смешно ова потпишувањево на нови играчи и сликање со истите на маса на сред терен. Минчо толку ли не најде за сходно да инвестира во нешто такво низ годиниве? За клуб кој играл запазена улога во Европа ми е малце несериозно.
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.077
Добро бе, клубов нема ли некаков си простор сопствен каде што ги снимаат пресовите, се сликаат со нови играчи и слично? Многу ми е смешно ова потпишувањево на нови играчи и сликање со истите на маса на сред терен. Минчо толку ли не најде за сходно да инвестира во нешто такво низ годиниве? За клуб кој играл сезони запазена улога во Европа ми е малце несериозно.
Заборавил Кире да ја спомне с(шт)алата кога го убедувал едниот брат кој игра во Нант.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Мене баш ме интересира што друго ќе донесат овие. Иако делува дека се фокусираат на квалитетни ракометари со поминат рок и на не толку надежни балканци.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
Што значи или во Вардар или во Еурофарм, но кај и да појди ќе биде втора опција(n)
Ako odi vo ovie dva kluba ke bide treta opcija, stranstvo mu e najdobro, go povrzuvaa so Hamburg.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
a ako odi stranstvo prva ke bidi ?
Hamburg ne e nekoj ambiciozen klub koj se bori za visoki dostreli, ne igra vo evropski ligi, fokusot ke im bide samo Bundes, sigurno ke dobiva minutaza vo takov klub odkolku primer Vardar i Pelister koi zemaat golem zamav i veke imaat igraci na raspolaganje za site pozicii.
 
Член од
23 април 2012
Мислења
420
Поени од реакции
585
Hamburg ne e nekoj ambiciozen klub koj se bori za visoki dostreli, ne igra vo evropski ligi, fokusot ke im bide samo Bundes, sigurno ke dobiva minutaza vo takov klub odkolku primer Vardar i Pelister koi zemaat golem zamav i veke imaat igraci na raspolaganje za site pozicii.
koja sakas germanska ekipa zemija fokusot mue pojke na Germansko da osvojat nego evropski kup toe fakt ...
a deka ke igra ili ke podava krpi kako i ostanatite so zaminaja ke pokazi vremeto.
daj boze da gresam ama mislam deka prerano mue za germanija
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Не е спремен Серафимов за Германија во моментов. Лигата е многу физичка, без премногу тактика, а неговата јака страна како играч е токму таа. Интелегентен е, има осет каде треба да биде и да даде топка, ја разбира играта што би се рекло, ама физички е лимитиран.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
koja sakas germanska ekipa zemija fokusot mue pojke na Germansko da osvojat nego evropski kup toe fakt ...
a deka ke igra ili ke podava krpi kako i ostanatite so zaminaja ke pokazi vremeto.
daj boze da gresam ama mislam deka prerano mue za germanija
Ama problemot e sto i vo Vardar i vo Eurofarm ke bide treta opcija t.e gledac od publikata, nitu moze pokraj Gurbindo a nitu protiv Maras...
APSOLUTNO se soglasuvam deka nema fizicki predispozicii za vo Bundes, ama i so transfer vo Vardar ili Eurofarm ke bide zakovan na tribini, nema nekoja razlika...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Ништо чудно да чека да види дали Металург ќе игра во европа или не, па од тоа да зависи потписот, инаку ако Металург останат само во Суперлига а Вардар вгодина ќе игра во Сеха, Суперлига и Лига на Шампиони би имало смисла трансфер во Вардар, голема е веројатноста да има минутажа посебно во домашно првенство и Сеха лига, + во Вардар има одлични услови за развој од гледна точка на инфраструктура, какви што ретко кој друг клуб во европа ги има.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
@Vardarecc
Jas ne bi rekol deka Hamburg mu e pogresna opcija, ne e klub od rangot na Rhein Neckar, Flensburg, Magdeburg kaj sto realno mora da si sovrsen igrac za da mozes da se izboris za minutaza, ete gledame Pesevski, Kuzmanovski, Tomovski dobro se snaogaat vo klubovi od rangot na Hamburg.
Ama ke vidime, Metalurg sepak mu e najdobra opcija dokolku izborat mesto vo Evropa.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Значи Серафимов во Вардар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom