Фан клуб - РК Металург

R

Rigel Kent

Гостин
Не се нервирајте. :pos:

Сега со дедо Лацковиќ и Горбок партали ќе ги правите сите. Во екипа останаа Фичо легендата кој ќе биде замена на дедо Блаженко и Мите Стоилов. :D

Металург крадел играчи ахам , е сега се виде дека сами си одат .[DOUBLEPOST=1406370459][/DOUBLEPOST]Уште Столе да ви го земеме и јас ќе бидам задоволен. :icon_mrgr:
 
Последно уредено од модератор:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.325
Поени од реакции
36.234
Не се нервирајте. :pos:

Сега со дедо Лацковиќ и Горбок партали ќе ги правите сите. Во екипа останаа Фичо легендата кој ќе биде замена на дедо Блаженко и Мите Стоилов. :D

Металург крадел играчи ахам , е сега се виде дека сами си одат .
Изгледа у право биле тие шо ти пукаа сеир цело лето во подфорумот Светско првенство Бразил 2014.

Ако Кукоски како трета класа дефанзивец со 27 години ти е релевантно засилување ондак со среќа нека им/ти е. Давам целосна подршка.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Тотално бескорисно засилување. Наместо да ги учат младите во екипата на одбрана (Талевски, Нелоски, Борозан и Липовина, евентуално Марсениќ ако го земат), тие го зеле Кукоски....

Тотално не ми е јасно каде ќе добива минутажа кога и на Ацо и Велко одбројани им се деновите....

Ова засилување мене ме потсеќа на она минатата година кога Вардар го зеде Мите Стоилов...
Има место и за Кукоски,пред се зошто е далеку помлад од Ацо...а и со добро делкање би бил и тоа како добра замена за било кој од овие двајца....ќе можи да игра во Сеха или да замени некој ако се повреди....
Доста подвижен е Кукоски,спретен,идеална висина,ниту премногу висок ни низок за таа позиција,ако работи сериозно Лино со него би можел да го изделка во супер дефанзивец...
Велко почна да паѓа во форма(посебно има проблеми со нервозата):icon_mrgr:,Ацо сеуште се држи но и тој не е млад како некогаш,го стигнаа годините,требаше малку да се освежи таа дефанзива....
Ако се има во предвид дека Ацо и Велко играат стриктно одбрана,исто како и Кукоски,па ќе можи Лино да ротира....
Во секој случај подобро да игра Кукоски во Металург отколку во МРК Вардар....:icon_mrgr:
Липовина,Борозан,и младите можат да играат на двојка или четворка,да не игра со Миркуловски и Атман на тие позиции,но сепак ќе мора,но во средина на одбрана секогаш Лино си имал исклучиво касапи,тоа му беше стилот и во Хрватска со Шпољариќ,Доминиковиќ,па потоа го извади и Гојун...
Тоа му е стилот на Лино,можеби е еден од ретките тренери кои играат вака(со толку играчи кои играат само одбрана),но овај стил му дава резултати....
Направи добра ротација Лино,со Липовина и Борозан се освежи бековската линија и тоа како...
Ако го земат Марсениќ,плус крилото Гуќич од Раднички ќе завршат одлична работа во преодниот рок...можеби не се помпезни засилувања како оние на Вардар,но дека се квалитетни се,плус ја задржаа целата прва постава од лани,ќе бидат доста сериозна екипа во ЛШ....(y)
 
C

Castiel

Гостин
Не се нервирајте. :pos:

Сега со дедо Лацковиќ и Горбок партали ќе ги правите сите. Во екипа останаа Фичо легендата кој ќе биде замена на дедо Блаженко и Мите Стоилов. :D

Металург крадел играчи ахам , е сега се виде дека сами си одат .
и Лацкович и Горбок на една нога да играат па ќе се подобри од Куковски и компанија...Куковски прв тим може да игра само во Зонимак и Пелистер....добро и во металург...и да среќа Вугринец е во цутот на младоста па он не е дедо..нема везе што без него сте 0
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Se raduvash ko kojznae koj da go sobrale a ustvari sobraa decko so bese prebacen u vtoriot tim.
 
R

Rigel Kent

Гостин
и Лацкович и Горбок на една нога да играат па ќе се подобри од Куковски и компанија...
Кукоски е одбранбен играч , што го споредуваш со Лацковиќ и Горбок? Кажи која ќе биде минутажата на капитенот Фичо во екипата?[DOUBLEPOST=1406370801][/DOUBLEPOST]
Ретко глупи луѓе се симпатизериве на Металург
Провоцираш во фан клуб Металург ?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Кукоски е одбранбен играч , што го споредуваш со Лацковиќ и Горбок? Кажи која ќе биде минутажата на капитенот Фичо во екипата?[DOUBLEPOST=1406370801][/DOUBLEPOST]

Провоцираш во фан клуб Металург ?
Што има везе минутажата на Фичо со другиве работи? o_O
 
C

Castiel

Гостин
Кукоски е одбранбен играч , што го споредуваш со Лацковиќ и Горбок? Кажи која ќе биде минутажата на капитенот Фичо во екипата?[DOUBLEPOST=1406370801][/DOUBLEPOST]

Провоцираш во фан клуб Металург ?
и Лацкович и Гробок имаа подобра дефанзива од куковски нема везе што не се класини одбранбени играчи...


Башка ја да те прашам се смееш они дедовци биле? кажи ми вугринец што е?
 
R

Rigel Kent

Гостин
и Лацкович и Гробок имаа подобра дефанзива од куковски нема везе што не се класини одбранбени играчи...


Башка ја да те прашам се смееш они дедовци биле? кажи ми вугринец што е?
Вугринец е супер дедо , а сега дојде и Липовина .
 
C

Castiel

Гостин
:facepalm::facepalm::facepalm:

се понашаш ко да сте ги земале Палмарсон и дувњак ...
 
R

Rigel Kent

Гостин
:facepalm::facepalm::facepalm:

се понашаш ко да сте ги земале Палмарсон и дувњак ...
Палмарсон и Дувњак никогаш нема да дојдат во Македонија , во Македонија идат дедовци на залез на кариера , толку се можностите . Е тоа што влеговте во филм дека може да дојде Палмарсон , Канељас во Македонија , треба да ви стане јасно дека нема ни да дојдат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom