Фан клуб - РК Металург

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
И мене ме нервира тоа што се форсира „Излези момче“ на секој можен спортски настан, без разлика дали на клупско или репрезентативно ниво, ама се додека Металург си ги газе противниците, тоа ќе е најмал проблем што се прави на трибини. Битна работа е тоа како играат играчите на терен.
Убаво е тоа да се води публиката според навивачите на тимот и тоа што песни тие пеат, ама реално мала група се „Пирати“ и толку им се можностите да ја анимираат публиката.
Пак ќе спомнам, не ми е битно тоа на мене толку, пак се прави атмосфера..
..штета што Кометал како колектив не ја дочека оваа спортска сала.
Абе и 50 души е доволно за у сала! А и реков, сега им е шансата да го зголемат членството тие дремат во најдобрите години на клубот.

И не ми е и мене проблем да нема атмосфера у сала, но страшно, значи страшно ме иритираат со тоа што прават дека има „велелепна“ атмосфера, а реално атмосферата се сведува на „Излези момче“ и на скандирања „Дарко Станиќ“. :)

И ај нека ги анимира некој со микрофон ама да стават некој асален, а не овој што е сега е еден од најголемите шутраци шо сум ги затекол на натпревар. Мислев дека во живо е најиритантен али вака од ТВ е уште побетер. :facepalm:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Абе и 50 души е доволно за у сала! А и реков, сега им е шансата да го зголемат членството тие дремат во најдобрите години на клубот.

:facepalm:
Тоа ти кажува колку е стварно сакан клубот,а колку се луѓето за Металург само затоа што е македонски клуб што солидно игра во Европа на највисоко ниво.

Башка имиџот на маалска група со дечки само од Автокоманда уште толку им одмага....
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Јас искрено не можам да ги гледам поради „јаката атмосфера“, затоа гостинските натпревари ми се посимпатични. За силината на Металург, или Станиќ, нема потреба да се збори.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Najdobar klub, 8000 publika + najselskata naselba avtokomanda.:confused:

So avtobusi od JSP idat, a vidovte kako go nisaa posle na parkingot, seljacana teska, N od navivanje nemaat, ima odli4en rakomet pa publikata sama si naviva nema potreba od ovie mizeriive.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.839
Поени од реакции
15.990
Океј, ние/вие сме/сте научени на натпреварите на Кометал, а после тоа и на Вардар Про коа играше во Европа на таква атмосфера, реално само Комити можат таква атмосфера да направат, и нормално дека сеа ни е шубе ова што го глеаме, но тимот и раководството на Металург повеќе се огледува на атмосферата на натпреварите кои ги организираат поголемите тимови во Европа и се води според нив, како што е разгласот во салата, пуштање песни после секој постигнат гол и тн, што можеби е и подобро, реално ние и со таква атмосфера, можеби е и најдобра во Европа, после унгарците, на кои им нема рамни, барем за ракометот..

Но не треба влакно во јајцето да наоѓаме, убаво е додека трае ова, барем за неутралните гледачи, а и тие што реално гледаат на работите, без разлика дали се фанови на Вардар или Пелистер.
 
F

fantomX

Гостин
Значи морам да ги исхејтам за „навивањето“.
Особено овие Пирати толку ли се утепани бе!? Да имаш ваква машинерија од клуб и да не го искористиш тоа за придобивање нови членови, wtf !? Денеска не се ни слушнаа упм... катастрофа. :facepalm:

Друго, препрепремногу го тупат коментаториве со тоа како имало „невидена“ атмосфера. Која атмосфера бре!? Излези момче ја форсира тој со иритантниот глас на микрофон и скандирања на имињата на играчите. Па ни „Металург“ не се скандира... :tapp:

Не дека низ другиве сали низ Европа има појака атмосфера, ама ептен преувеличуваат. Разбирам и еднаш-двапати „Излези момче“ али овие нон-стоп ја форсираат.

Пирати сеа имаат шанса да ја подигнат групата за едно ниво погоре со нови членови, кореографии, песни тие се ужас.

За играта нема шо да се коментира, ги прегазија. :cuc:
Бев на дуелите лани, бев и на годинашниве - и ова е најдобра изведба на Пирати според мене. Не е невидено нешто, но не е ни катастрофално. А за првиов дел се согласувам, сега ако не придобијат нови членови, не знам кога. Само едно не ги разбрав, „Косово е Скопје“ ??? Знам де факто оти има смисла, ама не ја разбрав поентата на скандирањето.

За „Излези момче“, викаш еднаш-двапати разбираш, ама денеска беше три пати - 1 во прво и 2 во второ. Лани беше далеку пофорсирана. Денеска појќе пушташе фрагменти од химната на Металург.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.630
Поени од реакции
70.379
Само едно не ги разбрав, „Косово е Скопје“ ??? Знам де факто оти има смисла, ама не ја разбрав поентата на скандирањето.
.
А што е смислата во ова?

Грешно си разбрал сигурно, незнам ни јас што скандираат ама мислам викаат Само Скопје, Автокоманда или нешто така :)
--- надополнето: 20 октомври 2012 во 21:12 ---
Па што не дојдете вие од комити да направите "атмосфера" и онака вашиот тим е светлосни години назад од натпреварување во Л.Ш. па бар ќе бидете од некоја корист. ;)
:unsure:
Ние ако дојдеме нема да се знае дали Металург е домаќин или гостин :icon_mrgr:
 
F

fantomX

Гостин
А што е смислата во ова?

Грешно си разбрал сигурно, незнам ни јас што скандираат ама мислам викаат Само Скопје, Автокоманда или нешто така :)
--- надополнето: 20 октомври 2012 во 21:12 ---

:unsure:
Ние ако дојдеме нема да се знае дали Металург е домаќин или гостин :icon_mrgr:
На почеток на дуелов беше ко да заслушав такво нешто, а релативно блиску бев, Б3 на средина, тие се Б1.
Само Скопје или Цело Скопје - Автокоманда, то викаа понатаму, и то неколку пати.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.630
Поени од реакции
70.379
На почеток на дуелов беше ко да заслушав такво нешто, а релативно блиску бев, Б3 на средина, тие се Б1.
Само Скопје Автокоманда, то викаа понатаму, и то неколку пати.
Тоа е единственото и што го викаат, не е тешко да се погоди :icon_mrgr:
Незнам ондак, да не имале некоја кореографија осмислено, не ги покажуваа на ТВ па неможам да зборам, мада во секој случај Косово е Скопје звучи тотално бесмислено и не би можел да го поврзам со ниту една дигната коеографија или парола :icon_mrgr:
 
P

PewDiePie

Гостин
:unsure:
Ние ако дојдеме нема да се знае дали Металург е домаќин или гостин :icon_mrgr:
Нема што да доаѓате Металург си ја полни Б.Т. секоја утакмица,благо кажано никој не го боли кур дали вие сте за или против металург цела Македонија е за Метлург :D .....вие глејте таму татран матран ако можете нерешено да извадите. :icon_lol:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.630
Поени од реакции
70.379
Нема што да доаѓате Металург си ја полни Б.Т. секоја утакмица,благо кажано никој не го боли кур дали вие сте за или против металург цела Македонија е за Метлург :D .....вие глејте таму татран матран ако можете нерешено да извадите. :icon_lol:
Ти не побара колку што се сеќавам :icon_mrgr:
И вие истотака го совладавте Татран годинава. А и со Нексе за малку нерешено :свиркам:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не се напнувајте со навивањето, поубо излези момче отколку тропаталки. Едноставно Металург не се нашите ракометни репрезентации да зависат од навивачите. Металург е европски клуб, газат дома и на гости. :) Мило ми е што се полни салата, и треба цело Скопје да се гордее со таков европски клуб. Кога ќе почне нокаут фазата ќе има навивање. :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Бев на дуелите лани, бев и на годинашниве - и ова е најдобра изведба на Пирати според мене. Не е невидено нешто, но не е ни катастрофално. А за првиов дел се согласувам, сега ако не придобијат нови членови, не знам кога. Само едно не ги разбрав, „Косово е Скопје“ ??? Знам де факто оти има смисла, ама не ја разбрав поентата на скандирањето.

За „Излези момче“, викаш еднаш-двапати разбираш, ама денеска беше три пати - 1 во прво и 2 во второ. Лани беше далеку пофорсирана. Денеска појќе пушташе фрагменти од химната на Металург.
Лани бев на 3 натпревари, на тие (а и на тие шо ги глеав на тв) немав некои замерки за атмосферата пошто си навиваа коректно Пирати. Ај као прва година со такво искуство, во подем па ќе се поправат понатака. Но овие сезонава ми се полоши од лани, никаква организираност никаков концепт на навивање. За „Излези момче“ могуЌе, не ги броев денеска колку пати беа, али поучен од лани коа ептен се форсираше мислев дека и денеска претераа.

Значи да се разбереме за тие погоре шо пишуваат дека хејтаме неосновано. Секоја чест за Металург и играта која ја покажува сезонава, секоја чест за исполнетоста на салата но тоа мора да се искористи подобро, мора навивачката група да го искористи тоа, па еве макар и спикер асален да стават за аниматор.

Финтата е дека атмосферата не е таква каква што коментаториве ни ја преставуваат дека е! Значи едноставно е, ако не се поправат, барем нека не го тупат цел натпревар со тоа како „атмосферата е пеколна“, особено па ова денеска каде што и никој не очекуваше да има атмосфера поради огромната предност која ја имаше Металург, овие дрват како „слушнете го овој пекол“ а тоа беше штама. :)
 
F

fantomX

Гостин
Лани бев на 3 натпревари, на тие (а и на тие шо ги глеав на тв) немав некои замерки за атмосферата пошто си навиваа коректно Пирати. Ај као прва година со такво искуство, во подем па ќе се поправат понатака. Но овие сезонава ми се полоши од лани, никаква организираност никаков концепт на навивање. За „Излези момче“ могуЌе, не ги броев денеска колку пати беа, али поучен од лани коа ептен се форсираше мислев дека и денеска претераа.

Значи да се разбереме за тие погоре шо пишуваат дека хејтаме неосновано. Секоја чест за Металург и играта која ја покажува сезонава, секоја чест за исполнетоста на салата но тоа мора да се искористи подобро, мора навивачката група да го искористи тоа, па еве макар и спикер асален да стават за аниматор.

Финтата е дека атмосферата не е таква каква што коментаториве ни ја преставуваат дека е!
Не знам коментаторите што викаат, ако велат дека е некоја страшна атмосфера - то е точно само на моменти, т.е. ко ќе има некој атрактивен потег ко цепелинот на Вугринец-Георгиевски(мислам?) денеска и ако Станич зареди одбрани. Инаку нормална врева во гужва, ништо појќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom