Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.059
Поени од реакции
5.564
Интервјуто за samorakomet ако не се лажам. Кудуз, Гурбиндо и Чувара дека не биле негови играчи.
 
Член од
24 август 2021
Мислења
93
Поени од реакции
255
Интервјуто за samorakomet ако не се лажам. Кудуз, Гурбиндо и Чувара дека не биле негови играчи.

Точно, фала.

Колку овој ростер е правен по Ваш терк, Њокасите дојдоа подоцна?

Веселин Вујовиќ: Значи играчи кои дојдоа пред мене се Гурбиндо, Чувара и Кудуз. Сите останати дојдоа после мене.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.941
Поени од реакции
10.582
Само Тото, Диало и Моралес биле негови трансфери останатите на менаџери или на претходниците, добро е што бил свесен за среден бек ама Михајло поебал работа така да не може на негова дупа да иде само лошата игра


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873

Точно, фала.

Колку овој ростер е правен по Ваш терк, Њокасите дојдоа подоцна?

Веселин Вујовиќ: Значи играчи кои дојдоа пред мене се Гурбиндо, Чувара и Кудуз. Сите останати дојдоа после мене.
И Ѓукиќ мислам дека е договорен од претходно, имаше една изјава на Балканхендбол:
-Nije bilo nikakve dileme da li želim u Vardar ili ne. Iskreno, ta priča je postojala i ranije, zato sam i potpisao sa Sportingom na samo godinu dana, jer sam znao i pre da ću ovog leta u Vardar. Izbor je bio jednostavan, jer je Liga šampiona za mene najveći izazov, i takmičenje koje želim da igram. Pritom, biću blizu kuće, što je takođe povoljna okolnost.

Сеедно, плус-минус некој играч. По мене изјавата на Вујо е коректна и се надевам дека така ќе заврши оваа негова епизода. Сепак, Вујо е еден од нас.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
396
Поени од реакции
1.202
Ако коментира она говедото од МРТ што навива за сите што играаат против Вардар, поубаво да се гледа на стримот на РФм
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.469
Поени од реакции
68.807
Ако коментира она говедото од МРТ што навива за сите што играаат против Вардар, поубаво да се гледа на стримот на РФм
Сигурно ќе биде он. Видара пијандурата :D
 
Член од
24 август 2021
Мислења
93
Поени од реакции
255
Еве ги составите, без Диало, Кевин Њокас, Анте Кудуз,Чувара и Валчак.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom