Фан клуб - РК Вардар

Член од
13 август 2019
Мислења
428
Поени од реакции
2.188
toa e toa, njokasi imaat use sezona dve da izigraat na visoko nivo pogotovo ako se fokusiraat samo na ls. posledna sansa im e vardar. stole i dibirov isto pa i goce. tomovski, dzukic i kuduz imaat prilika da se dokazat... fali eden sreden, nekoj anonimus da izvadat od nekade plus imame cel kup igraci sto mozat da se nezgodni ako im se pogodi denot pocni od borko pa cuvara, volcek eve i toto...

so publika i malku sreka keln ne e daleku.
Нашиве пред да почне сезона имале договорено 2 сериозно квалитетни средни бекови, ама не им се ризикувало да ги донесат пошто не ги исполнувале условите за да играат во домашно првенство, ради правилото на РФМ за ограничување на странци што немаат доволно настапи за репрезентација и странци чија репрезентација не е во топ 15 од последните првенства. Пример, Њокаси пошто имаат доволен број на настапи за Франција, ќе можат без проблем да настапуваат во домашно првенство... Ни треба среден што ќе може да игра и ЛШ и во домашно а да не го оптеретува бројот на странци...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.323
Поени од реакции
22.619
Нашиве пред да почне сезона имале договорено 2 сериозно квалитетни средни бекови, ама не им се ризикувало да ги донесат пошто не ги исполнувале условите за да играат во домашно првенство, ради правилото на РФМ за ограничување на странци што немаат доволно настапи за репрезентација и странци чија репрезентација не е во топ 15 од последните првенства. Пример, Њокаси пошто имаат доволен број на настапи за Франција, ќе можат без проблем да настапуваат во домашно првенство... Ни треба среден што ќе може да игра и ЛШ и во домашно а да не го оптеретува бројот на странци...

kakvi idioti go vodat rfm... sto pobrzo se vrati stariot sistem bez zamarenje u domasnoto prvenstvo toa podobro
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ретко се уклучувам на темава со коментари (пред се' сум ориентиран на ФК), ама не може човек да не изреагира на неоснованиот хејт према Вујо и делумно према Михајло, кој провејуваше изминативе 10 дена само ради една дунда како Гурбиндо, а истиот за волја на вистината уште кога настапот во ЛШ на Вардар беше условен со оној депозит, почнал да шурува со Романците. И сега ради новинарски измислици за еден сосем минорен лик за Вардар, си дозволивте куп грдни навреди да упатите према луѓе што никогаш не го изневериле клубот. Па ќе го уназадел тимот 10 години, па немал појма, па ниеден посериозен играч немал веќе да дојде во Вардар, па тоа било стилот на работа на Михајло и Вујо и така до недоглед. Глупост до глупост, али за среќа Вујо си го покажува квалитетот од клупа, а играчите засега добро го следат на терен...
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Eduardo Gurbindo - Best Skills&Goals HC Vardar 2021/22


Шала на страна, бев малку скептик и јас ради дешавката со Гурбиндо, пред се ради шпекулациите дека ја спукале мислев дека ќе има негативен одраз врз екипата и слично, ама она вчера што го видов е Вардар што го знаеме и сакаме, борбеност и пожртвуваност за секоја топка, амтосферата во екипата делува дека е на високо ниво. Браќата Њокас страшно изненадија, добивме одлични засилувања, а сеуште не заиграл Кудуз во форма, оваа сезона бековската линија дефинитивно е подобра од лани, а истото важи и за одбраната, Томовски е страшно добра инвестиција и класа над Кизиќ, иако ми е криво што го испуштивме затоа што мислам дека ќе беа добар пар за наредните неколку години, а одлични во одбраната беа и Диало и Тото. Да не се залетуваме, затоа што Мешков беше ослабен за неколку првотимци вчера, ама сезонава ми се чини ќе бидеме тврд орев за сите, поготово во Скопје. Ако успеат уште среден бек да договорат ќе имаме тим далеку подобар од очекуваниот. Мило ми е што се враќа ракометот во мода, после лошата сезона и празните трибини лани :)
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Потпиша и игра за Охрид тој.
Плус што мислам дека во моментов не е доволно добар за ЛШ. Мое мислење е дека ако се зема среден бек треба да е подобар од Гаџа. И дополнително што е странец.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
На барање на повеќемина навивачи кои побараа повторно да можат да купат сезонски билети за сите натпревари на Вардар им излегуваме во пресрет и истото ќе може да го сторат и следните денови. Потоа ќе продолжи повторно продажбата на поединечни билети за следните два домашни натпревари во ЕХФ лигата на шампионите.

Продажбата на билетите ќе се врши:
Онлајн на www.kupikartizase.com
и на сите продажни места на ККЗС низ Македонија (https://www.kupikartizase.com/Home/SalesLocations).

Цени на сезонските билети:
Блокови 1, 2 и 9:
Цена - 2.150 денари

Блокови 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14 и 15:
Цена - 2.600 денари

Блокови А2, А3, А5 и А6:
Цена - 3.050 денари

За натпреварите на домашен терен, салата во СЦ „Јане Сандански" ќе може да биде исполнет со максимално 30 отсто од капацитетот.

Повеќе информации за распоредот на натпревари можете да најдете на следниот линк
- https://rkvardar.mk/news/poznati-terminite-i-saatnicite-na-prvite-10-kola-od-lsh

По завршување на овој рок доколку има слободни билети ќе има и индивидуална продажба за секој поединечен меч од ЛШ и СЕХА лигата, за што дополнително ќе има известување.

Ќе бидат пуштени во продажба поединечни билети за следните два домашни натпревари против Алборг и Монпелје кои се на програмата на 29 септември и 13 октомври.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.212
Поени од реакции
4.081
И јас вчера во сала бев зачуден од квалитетиве на црнциве , поготово Њокас дечкото на 35 години квалитет и технички шут , игра со леснотија без промашен шут ..

Црнциве се гледа дека лесно се палат на атмосфера и тоа со 30 % капацитет ..па кога ке биде пуна и кога ке грми цела сала тогаш кај ке ни биде крајот ..

Плус и Кудуз кога ке се врати , овде и на појаките екипи ке им биде тешко ...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.183
Нашиве пред да почне сезона имале договорено 2 сериозно квалитетни средни бекови, ама не им се ризикувало да ги донесат пошто не ги исполнувале условите за да играат во домашно првенство, ради правилото на РФМ за ограничување на странци што немаат доволно настапи за репрезентација и странци чија репрезентација не е во топ 15 од последните првенства. Пример, Њокаси пошто имаат доволен број на настапи за Франција, ќе можат без проблем да настапуваат во домашно првенство... Ни треба среден што ќе може да игра и ЛШ и во домашно а да не го оптеретува бројот на странци...
Значи сеа за да донесеме среден бек кој ќе може да игра во ЛШ и Македонско првенсто ќе треба да биде баш некој квалитетен поради условот да биде од топ 15 репки во светот и да има доста репрезентативни настапи. У превод треба да се фокусираме на некоја подзаборавена ѕвезда (бивши репрезентативец) кој игра во клуб кој не настапува во ЛШ.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Одличен натпревар, не ја гледав против Елверум али конечно после толку време да видам Вардар одбрана да игра. Ко ќе ми текне прошлите 2 сезони каква промаја дуваше...
Солидно тимче имаме, реално голманите на Мешков топка не фатија, што многу помогна да имаме контрола на цел натпревар.
Се на се убаво беше повторно у сала да се биде.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.323
Поени од реакции
22.619
bi bilo interesno da se donese nekoj skandinavec sto ne ja tupi mnogu... totalno sprotivno na se do sega sto sme imale.

ako donesat nekoj jas mislam ke bide ili eks ju ili eventualno rusin
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Ако носат некој ќе биде некој при крај на кариера заборавен, или некој не од Европа играч. Според мене. Ама прашање и дали ќе донесат некој. Него, тие Никел, нов спонзор се некој? Не ги памтам, а ептен беа истакнати на дресот и на терен.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Ако носат некој ќе биде некој при крај на кариера заборавен, или некој не од Европа играч. Според мене. Ама прашање и дали ќе донесат некој. Него, тие Никел, нов спонзор се некој? Не ги памтам, а ептен беа истакнати на дресот и на терен.
Беа и прошлата сезона, само што ја немаа позицијата на дресот која сега ја имаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom