Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.569
Поени од реакции
8.201
Комплекси чуда праат.. Не е само Червар со вакви изјави:)) На многу низ регионов, па и во Македонија успехов на Вардар им стана најголем кошмар. Нека патат!
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
13
Shto mu trebala izjavava na Igor ne mi e jasno... Kako so edna rechenica i bez da se razmisli chovek mozhe da zezne mn raboti... Bi menuval tituli osvoeni so klubot za medal so reprezentacija.... Kako lugje zaboravaat..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Shto mu trebala izjavava na Igor ne mi e jasno... Kako so edna rechenica i bez da se razmisli chovek mozhe da zezne mn raboti... Bi menuval tituli osvoeni so klubot za medal so reprezentacija.... Kako lugje zaboravaat..
Аман еј, Меси истото го има кажано гледам го запалија
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
13
Аман еј, Меси истото го има кажано гледам го запалија
Pa ne lichi. Kako i da vrtish ne lichi. A i praime muabet za Igor ne za Mesi. Nikoj ne vika za palenje tuku ne ide. Chovekov tuka stana toa shto e denes. Mozhel na bilo koj dr nachin da si dade izjava za reprezentacijata.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Pa ne lichi. Kako i da vrtish ne lichi. A i praime muabet za Igor ne za Mesi. Nikoj ne vika za palenje tuku ne ide. Chovekov tuka stana toa shto e denes. Mozhel na bilo koj dr nachin da si dade izjava za reprezentacijata.
Абе ич не личи. Дај не заебавајте. :facepalm: Нема спортист кој клубот би го ставил пред земјата.

Што требаше да му направат на Киро кога викаше, парафразирано, се би мењал од кариерата за едни ЛОИ со Македонија? Клубови како Веспрем, Загреб, да го заборават дека постоел и се искалил кај нив?
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
13
Абе ич не личи. Дај не заебавајте. :facepalm: Нема спортист кој клубот би го ставил пред земјата.

Што требаше да му направат на Киро кога викаше, парафразирано, се би мењал од кариерата за едни ЛОИ со Македонија? Клубови како Веспрем, Загреб, да го заборават дека постоел и се искалил кај нив?
Znachi nikoj ne vika deka treba da e isvirkan ili pak nekoj go navredi Igor. I Kire da igral za Vardar i istoto da go izjavel pak kje beshe bez vrska. Sekako deka reprezentacija e svetost za mnogu igrachi no treba da se misli nekogash shto se zboruva. Barem moj lichen stav e toa. Vo sluchajov se raboti za Vardar.
Автоматски споено мислење:

Sledno gostuvanje ajde ke go svirkame i Igor.

Hk, pu.
Daleku od toa.Nikogash ne bi bila za toa. No nemoj da mi kazhesh deka bash mu e ok izjavata i na mesto.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.178
Поени од реакции
16.007
Znachi nikoj ne vika deka treba da e isvirkan ili pak nekoj go navredi Igor. I Kire da igral za Vardar i istoto da go izjavel pak kje beshe bez vrska. Sekako deka reprezentacija e svetost za mnogu igrachi no treba da se misli nekogash shto se zboruva. Barem moj lichen stav e toa. Vo sluchajov se raboti za Vardar.
Автоматски споено мислење:


Daleku od toa.Nikogash ne bi bila za toa. No nemoj da mi kazhesh deka bash mu e ok izjavata i na mesto.
Од кај никна сеа па ти.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Znachi nikoj ne vika deka treba da e isvirkan ili pak nekoj go navredi Igor. I Kire da igral za Vardar i istoto da go izjavel pak kje beshe bez vrska. Sekako deka reprezentacija e svetost za mnogu igrachi no treba da se misli nekogash shto se zboruva. Barem moj lichen stav e toa. Vo sluchajov se raboti za Vardar.
Автоматски споено мислење:


Daleku od toa.Nikogash ne bi bila za toa. No nemoj da mi kazhesh deka bash mu e ok izjavata i na mesto.
Не ме сфаќај погрешно ама изјавава им смета или само на новокомпонирани навивачи или на луѓе што никогаш не се занимавале со спорт и не знаат дека многу поинакво е чувството кога си со државните бои.

Не само што е изјавата на место според мене, туку и се согласувам со тоа и истото би го рекла да бев Игор.
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
13
Од кај никна сеа па ти.
Vekje podolgo vreme sum tuka i poleka. Bez navredi. So godini navivach na Vardar Poleka.
Не ме сфаќај погрешно ама изјавава им смета или само на новокомпонирани навивачи или на луѓе што никогаш не се занимавале со спорт и не знаат дека многу поинакво е чувството кога си со државните бои.

Не само што е изјавата на место според мене, туку и се согласувам со тоа и истото би го рекла да бев Игор.
Zboruvas so navivach koj nema propushteno natprevar ushte od Kale. So navivach koj trga pari na strana za odi na gostinski natprevari nadvor od Mk. Koj odi i na sekoj Seha natprevar ili igranje vo Kumanovo za kupot. Tochno, za povekjeto reprezentativci uspehot od reprezentacija e vrvot da. Jas samo kazhav za nepromislena izjava. Shto moral da mesha uspeh na klubot koj go napravi ova shto e. Bidejki sepak za Vardar se raboti. Ni spomnav navreda kon chovekot ili bilo shto. Daleku od toa. Za mene kje bide sekogash eden od 5 te igrachi koi kje imaat traen beleg vo klubot.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.569
Поени од реакции
8.201
Според мене со оваа изјава Игор нигде не го навредува Вардар како клуб. Едноставно желбата да се освои репрезентативен медал е поголема од се, што е нормално. Со кој и клуб да освоел европска клупска титула (доколку освоел) би ја мењал за репрезентативен медал и тоа е негов избор.
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
13
Според мене со оваа изјава Игор нигде не го навредува Вардар како клуб. Едноставно желбата да се освои репрезентативен медал е поголема од се, што е нормално. Со кој и клуб да освоел европска клупска титула (доколку освоел) би ја мењал за репрезентативен медал и тоа е негов избор.
Tochno. Negov izbor e toa. Kako shto e i izbor da ovaa negova izjava nekoi lugje ja smetaat za nepromislena. Nikoj ni nego ne go navredi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom