Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.158
Поени од реакции
1.529
Интервју со Кугис. Делува ко да е под многу притисок во Вардар, како да не се снаоѓа баш нај-нај, и како да има перцепција дека Периќ бара премногу од него и Гедбан.

 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.298
Поени од реакции
885
 
Член од
4 март 2017
Мислења
959
Поени од реакции
1.990
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.158
Поени од реакции
1.529
Јас чув муабет пред некои 10 дена дека Вардар ќе згасне на крај на сезонава. Ама пошто више толку пати се збори тоа, човек не знае што да верува.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.862
Поени од реакции
2.738
Жалосно е ова. Нејќам да вртам на политики, ама знаев дека нема да има никаква помош од актуелниве копачи на власт ( копачи се и другите). Го мразат најголемиот Македонски бренд па тоа ти е. Не знам што да кажам, толку да не може бар да се потсреди ситуацијава у клубот кој е најголем Македонски амбасадор, а се вртат милиони и разноразни криминали и сопствени интереси. Тоа е што е, ќе видиме како ќе се одвива ситуацијата понатака, али по изјавава на Тимур не е добро. А и ангажманот на Алушевски е потврда на сето тоа.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.298
Поени од реакции
885
Тоа што го ангажираат Алушевски и летните засилувања води на тоа дека толку сме со можности.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.100
Поени од реакции
14.336
Ete go i Dibirov so izjava zalno e nikoj da ne mrdne so prst za klubot koj ni donese tolku radosti

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.088
Поени од реакции
15.988
Значи у Април треба да се смени владата, за Вардар да застане пак на нозе? Да ти ебам и политика и спорт. За лекови сите пари да ги дадете.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.922
Поени од реакции
46.895
И мене ми се чини дека одиме ол ин за вмро :D Штом Алушот го ставија за тренер, тоа доволно говори. Он беше партиски позициониран во Пелистер претходно, со смена на власт го тргнаа. Мислам дека и некој кандидат од ГРОМ беше на некои избори.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.551
Поени од реакции
7.039
Поубо без тренер да тераат него со Алушов мислам дека идет она од шо се плашеа сите за жал веке е многу очигледно и е баш штета
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.851
Поени од реакции
10.045
И мене ми се чини дека одиме ол ин за вмро :D Штом Алушот го ставија за тренер, тоа доволно говори. Он беше партиски позициониран во Пелистер претходно, со смена на власт го тргнаа. Мислам дека и некој кандидат од ГРОМ беше на некои избори.
И Борко ќе дое за спортски директор.
 
На врв Bottom