Фан клуб - РК Вардар

Член од
30 мај 2019
Мислења
1.832
Поени од реакции
3.280
Овој Кугис наводно исто на препорака дошол. Ама Периќ отишол да го гледа во живо. Видел потенцијал и дал ОК и за него. Зошто наводно Периќ го следел Кугис некое време.

Ја некако мислев дека Кугис ќе се снајде полека, ама изгледа дека нема да се реализира таа прогноза.
Браво за Вардар! Денес играа феноменално во напад и да бранеа тикварите во прво полувреме, ќе беше едно 12-14 разлика на крај на мечот. Калифа каков смешен гол прими со топка подадена. Тоа му е нов врв по оној гол во Украина - што не важеше на крај!
А Кугис одигра добра партија против Словенија, која веќе беше пласирана на ЕП и не играше нешто мотивирано во Рига. Во таков натпревар веројатно и Чаневски, и оној Благојче, па и Колев (уствари за Колев тешко, он ништо не фаќа) би фатиле доста топки.
Нека се работи со Кизиќ. Ем е млад, има талент, може и подобро од ова. Ова денес беше супер од него. Да го стават прв голман до крај на сезона, не е лошо. Ете ти плус голман за репрезентација!
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
A што се деси и со Горбок? Скина нешто он пак? Атман повреден. Сеа ако со Дисингер останеме само на лев бек, а он очаен.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
377
Поени од реакции
1.034
Столе се врати со стил, Криштопанс супер ефикасен, Калараш одличен во одбрана и натпросечно прецизен во напад, посебно во контра, крилата концентрирани цел меч, прецизни плус украдоа 4-5 топки за лесни голови и секако Кизиќ... Мора да добива минутажа и во ЛШ, после ова денес треба и Кокшаров да биде похрабар и да ја почне против Киелце со него. Ќе биде мотив за Кизиќ и порака за изгубените двајца дека барем на еден од нив на полусезона ќе му заврши туристичкиот престој во Скопје.
Кој викаше дека има атмосфера во сала само на дерби натпревари? Комити ја кренаа цела публика во второ, 10-на минути буквално сите беа на нозе. Се на се убава увертира пред Киелце.
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.842
Поени од реакции
1.653
Можеа да најдат 2-3 играчи од Исланд 18-20 год големи таленти еден голман и два леви бека Прастарсон и Кристјарсон.Мислам дека Кил за едниот е многу заинтересиран.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Одлична игра и во напад и во одбрана. Сите играа одлично освен двајцата шутраци на голот. Кизиќ беше викан од публиката па после тоа му текна на Кокшаров да го внесе во игра. Одлична атмосфера имаше во сала. Скоро 5.000 публика имаше.
Кизиќ е кралот на голот!
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Одлична игра и во напад и во одбрана. Сите играа одлично освен двајцата шутраци на голот. Кизиќ беше викан од публиката па после тоа му текна на Кокшаров да го внесе во игра. Одлична атмосфера имаше во сала. Скоро 5.000 публика имаше.
Кизиќ е кралот на голот!
какви пропалици се гедбан и кугис,боужеее.двојкаши!
 
Член од
20 октомври 2019
Мислења
78
Поени од реакции
46
Одлична игра и во напад и во одбрана. Сите играа одлично освен двајцата шутраци на голот. Кизиќ беше викан од публиката па после тоа му текна на Кокшаров да го внесе во игра. Одлична атмосфера имаше во сала. Скоро 5.000 публика имаше.
Кизиќ е кралот на голот!
Kade se hejterite shto vikaat deka samo so Kiel ili drugi jaki ekipi se polnel Jane Sandanski ??
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.886
Dobra dobra pozitivna energija vo sala super se nadevam deka ke potrae.Za naredna nedela osven pozitiva ke ni treba mirna glava i dosta sportska srkja i najvazno apcinja i mnogi alkohol :D

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
13
Mislam deka problemot ne se samo golmanite...pregolem pritisok im se napravi na Gedban i na Kugis. Padnati se psihichki. Ko prvo ne se dojdeni vo klubot ni dvajcata za da se prvi golmani. Toa shto upravata napravi greshka treba i javno da si go kazhe. Ednostavno ne obezbedija prv golman. Disinger ne se ni trudi da igra. Odbranata e so dupki ko nikogash dosega.. Trener nemame koj kje smisli neshto i koj kje go napravi timot ko edno. Ja nema ni taa hemija ko shto beshe.. Neshto se sluchuva poseriozno vo timot. Sega vo sabota mislam deka e denot koga kje se vidi kolku mozhat godinava i kolku sakaat. Pozdrav do site :)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Од другата сезона може треба да размислат да ги намалат цените. 250 ден и 200 ден, наместо 400 и 350. И така не се прават некои пари од карти, барем да е полна салата. Лично мислам дека моментално цената е ОК, за 350 ден гледаш врвно натпреварување. Но мене лично ми боде очи што не е полна салата. Играчите заслужија да играат пред полни трибини, 2 титули во 3 години.

А, за клубот. Другиот викенд ептен битен натпревар. Овој Дисингер изгубен човек. Горбок се повреди, Атман повреден. Не знам. Знам дека со пари слабо се стои, но некако ме иритира што лани трубевме цела сезона, лев бек, лев бек. И оваа година ништо не се направи за таа позиција. Знаевме дека голман ќе биде критично и таму се утна. Според мене, требаше да се донесе уште некој средна класа среден бек. Да го имаме за во ротација.

Ќе видиме и што ќе се прави за следната сезона. Договорите на Дисингер, Горбок, Гедбан, Чупиќ, Дибиров, Шишкарев, Стоилов им истекуваат. Го губиме и Криштопанс. Кој ќе продолжува, кој ќе си оди. Ќе има сериозен ремонт. Моја претпоставка е дека Гоброк, Гедбан сигурно нема да бидат со тимот. На Дисингер може да му го продолжат договорт, а може и не. Овие Шишкарев, Дибиров, Чупиќ, они со фамилии се тука, тешко ми е да замислам дека ќе си одат доколку клубот има пари. Стоилов, нормално останува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom