Фан клуб - РК Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.611
Neznam, mnogu ste mi negativni sezonava... Jas veruvam deka pak ke igrame F4 i pak sve ke izgazime... Poleka malku, kockite ke se naredat. Skube sezonava ke prerasne vo igraciste kako cindra, atman ke si ja vrati samodoverbata i ke bide adekvatna (nikoj ne moze da bide dostojna) zamena za karadzic. Pikerite se OK, pazi kakvi drva bea Moraes i drugive koga prv pat dojdoa pa vidi vo kakvi dzerovi gi transformiravme. Golmanite me plasat malku ama i tie ke se sredat do F4.

Najgolema zaguba za mene e kondicionava sto ni kidna. Nejze ako ja zamenile adekvatno ili daj boze da ne bila ona pricinata za fizickiot trans u koj igravme recisi sekoja utakica i melevme se pred nas poslednive 15tina min togas nema pricina za panika. Duri i da zavrsime vtori, treti vo grupata pak koj i da ni padne ke go resime, bitno ni e PSG da se izbegne, protiv Raul na F4 vo edna polesno ke bide. Drugite od drugata grupa sekako ke gi zgazime, recisi site imaat uplav samo koga ke se pomislat sto gi snaslo ovie 2-3 godini.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Najgolema zaguba za mene e kondicionava sto ni kidna. Nejze ako ja zamenile adekvatno ili daj boze da ne bila ona pricinata za fizickiot trans u koj igravme recisi sekoja utakica i melevme se pred nas poslednive 15tina min togas nema pricina za panika.
За жал не е адекватно заменета. Не ме сфаќајте погрешно, не дека се лоши вработените во Вардар од тој аспект, државава има предобри физиотерапевти и кондициони тренери, не се сите со Инстаграм кариера. Само што, Лојаница беше something else. :(
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Pikerite se OK, pazi kakvi drva bea Moraes i drugive koga prv pat dojdoa pa vidi vo kakvi dzerovi gi transformiravme. Golmanite me plasat malku ama i tie ke se sredat do F4.
Не знам колку памтите ама Циндриќ првата сезона го утепавме од пцуење, буквално топка не знаеше да прими и само му паѓаа, еве сеа кај е.
Криштопанс, секој шут знаевме кај ќе иде и беше многу тромав. Јас за тоа ич не се сеќирам, знам дека ќе се надополнуваат еден со друг, ама голманите многу чкрипат. Знам дека го имаме Периќ, ама и он е човек и може лоша проценка да има.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Neznam, mnogu ste mi negativni sezonava... Jas veruvam deka pak ke igrame F4 i pak sve ke izgazime... Poleka malku, kockite ke se naredat. Skube sezonava ke prerasne vo igraciste kako cindra, atman ke si ja vrati samodoverbata i ke bide adekvatna (nikoj ne moze da bide dostojna) zamena za karadzic. Pikerite se OK, pazi kakvi drva bea Moraes i drugive koga prv pat dojdoa pa vidi vo kakvi dzerovi gi transformiravme. Golmanite me plasat malku ama i tie ke se sredat do F4.

Najgolema zaguba za mene e kondicionava sto ni kidna. Nejze ako ja zamenile adekvatno ili daj boze da ne bila ona pricinata za fizickiot trans u koj igravme recisi sekoja utakica i melevme se pred nas poslednive 15tina min togas nema pricina za panika. Duri i da zavrsime vtori, treti vo grupata pak koj i da ni padne ke go resime, bitno ni e PSG da se izbegne, protiv Raul na F4 vo edna polesno ke bide. Drugite od drugata grupa sekako ke gi zgazime, recisi site imaat uplav samo koga ke se pomislat sto gi snaslo ovie 2-3 godini.
Psz prvo treba da vleze na F4 hehe

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Najgolema zaguba za mene e kondicionava sto ni kidna. Nejze ako ja zamenile adekvatno ili daj boze da ne bila ona pricinata za fizickiot trans u koj igravme recisi sekoja utakica i melevme se pred nas poslednive 15tina min togas nema pricina za panika.
Не е таа кондициски тренер. Кондициски тренер е Даниел Јуришиќ. На таа главна улога мислам беше да ги рехабилитира играчиве по повреди. Некој ако има проблем, она работи со нив по посебна програма, да не се доповредат, да се рехабилитираат како што треба.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Ова ти е Вардар Лико Фанс. Си креваат популарност и креираат фан пејџ за сите играчи што ќе дојдат. Ќе познаеш по "интелегенцијата" во објавите.
Нема врска, приказни од булеварот, негов е.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Денес во 20:30 часот играме Супер куп против Металург во Куманово. Нагде као да видов дека ќе има директен пренос на Телма ама не сум сигурен. Ако знае некој нека потврди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom