Фан клуб - РК Вардар

L

Löwe

Гостин
За црвениот на Абутовиќ да искоментирам сакам малце нешто..
Имам огромен респект за Бутинот и неговото залагање во одбрана ама мислам дека на моменти знае да се покаже како ретко глуп играч. Имал досега едно безброј 2 минути за безвезни фаули кои немало потреба да ги прави, и црвениот вчера беше истотаков случај. Мислам дека апсолутно немаше потреба да оди толку јако на фаул, подобро ќе беше да се кренеа сите на блок и воопшто ако успеше да упати удар Греби, Штербик ќе имаше лесна задача и ќе ја фатеше едно 90% бидејќи шутот ќе беше изнуден и тежок. Апсолутно немаше потреба да оди толку на остар фаул.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
За црвениот на Абутовиќ да искоментирам сакам малце нешто..
Имам огромен респект за Бутинот и неговото залагање во одбрана ама мислам дека на моменти знае да се покаже како ретко глуп играч. Имал досега едно безброј 2 минути за безвезни фаули кои немало потреба да ги прави, и црвениот вчера беше истотаков случај. Мислам дека апсолутно немаше потреба да оди толку јако на фаул, подобро ќе беше да се кренеа сите на блок и воопшто ако успеше да упати удар Греби, Штербик ќе имаше лесна задача и ќе ја фатеше едно 90% бидејќи шутот ќе беше изнуден и тежок. Апсолутно немаше потреба да оди толку на остар фаул.
Имаа четири секунди плус три или четири играчи кои пробуваа да го разбијат блокот со грб.Ако само стоеа во место и пробуваа да блокираат шут и со тоа ги оставеа да изиграат што сакаат ќе можеа да ја пробјат линијата и овој после дигање за шут со едно тапкање или пас да ги доведе до чист шут.

Најдобра опција од далеку беше да проба некој од играчите да го пробие нивниот блокот и да фаулира да не ни може да се дигне на шут.Фаулот на абутович воопшто и не беше страшен и во ниеден случај за црвен,тоа што на Монпеље не им одговораше да бидат фаулирани е сосема друга работа и ако сакаат можат они до утре да си плачат самите нивни играчи на блок се криви што Абутович успеа да пројде.Времето два пати им го враќаа иако судиите ни еднаш не покажаа сопирање на време.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Dushebaev izlea samo 1 nedela ke pauzira. (y)
Паузава у вистинско време доаѓа ама искрено мене ме загрижува ова со Абутовиќ па ќе видиме што ќе измисли Раул и како планира да го пополни неговото отсуство.

Нема врска тука подршката од Комити и од цела сала.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Паузава у вистинско време доаѓа ама искрено мене ме загрижува ова со Абутовиќ па ќе видиме што ќе измисли Раул и како планира да го пополни неговото отсуство.

Нема врска тука подршката од Комити и од цела сала.
Мислам дека веќе во среда и петок ќе видиме каква идеја има Раул. ;)
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Растворцев место Илија во одбрана мислам ќе биде. Ако не е спремен Растворцев, тогаш изгледа Тоскиќ ќе игра на местото на Иле, заедно со Блаженко во центар, Карачич и еден пикер(Столе/Чипурин) на 2ка и 5ка. И Прибак би требало поголема минутажа да добие, ама во одбрана мислам дека неможе он добро да брани на позиции 3/4
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780


Добро е што има пауза за репрезентации, ке биде фит со Веспрем

(Yesterday 34-34 against Montpellier, It was hard. Now, I have to rest one week and go to the physiotherapist, just a scare.)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.234
Поени од реакции
35.855
Мислам дека ќе се закрпи недостатокот на Абутовиќ со Лацковиќ, Тоскиќ на 3 и 4 можда и Чипурин. Не е многу сериозно.
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Според мене Тоскиќ е далеку подобар во одбраната сезонава од Абутовиќ, ги мава од земја буквално а не е толку крупен
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Баш добро направи Абутовиќ, јас сум секогаш за во таква ситуација, ако треба акни го од земја влези му со маја гери, ако треба со столче удри го, не му давај да ти шутне! :icon_mrgr:

Доста паметно изиграа, среќа голема и Штербик што одбрани, така треба, а не ко репрезентативциве 1 минута напаѓаат без идеја и на крај ќе направат грешка и ќе не решат за 2 секунди :icon_mrgr:
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Да не прошол некој во фан шопот деновиве? Стигнати ли се нови дресови?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom