Фан клуб - РК Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.416
Поени од реакции
22.734
Се сложувам со напишаното, освен последната реченица, да не си правиме филмови за Парондо и Раул :)

И не е само Дејвис, и играчите што се носеа и сите одлуки досега се краткорочни, и нема некаков план и долгорочен проект, што највеќе загрижува. Ако лани беше прелазна година со Стевче и очекувавме од сезонава да се стабилизираме ние сеуште како да не знаеме по кој пат сакаме да фатиме, при секој чекор напред следуваат два назад, не се создава некаков костур, нема јасна цел и план тимот и како сеуште да се чека да се појави некој што целосно ќе превземе од Михајло, а све моментално да е само живуркање и одржување некое ниво..
jebi ga vredi da se nadevame... mene mi e krivo sto me go dogovorija dejvis na godina i pol barem pa se nadevam deka ima zosto da e taka, deka imaat nekoj dogovoreno sto e podobar...
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
763
Поени од реакции
1.321
jebi ga vredi da se nadevame... mene mi e krivo sto me go dogovorija dejvis na godina i pol barem pa se nadevam deka ima zosto da e taka, deka imaat nekoj dogovoreno sto e podobar...
Mozebi toj( Dejvis) sakal na 6 meseci za da opipa prvo da vidi kaj se naogja i sto go ceka
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.024
Поени од реакции
1.970
najgolemo zasiluvanje ke vide podolg kontakt za dejvis. zaebi igraci i so ovie ke bideme sampioni. ne veruvam deka ke mu dadat da nosi igraci ako e tuka 6 meseci. od nego ke se bara titula so segasen kadar i tolku. bonus ke bide ako razvie nekoj igrac. sega e bitno stole i pred se dibirov da go pritisnat mihajlo za dejvis da dobie 2-3 god dogovor osven ako u pozadina ne planiraat nekako da go vratat parondo ili raul.
Уште он остана да освои ЛШ со Вардар после Раул и Парондо :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.578
Поени од реакции
8.233

Kajgana Shop

На врв Bottom