Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Kakov post bože sačuvaj. Ostanuva da vidime dali ke zaigra i za Vardar ili ke sleduva demant. Što e poentava so napišanovo? Deluva kao nekoe malo dete da se zaebava na Internet.
Па секој полуписмен отвори портал, што те чуди.
А мотото им е "портал за писмени" :D
 
Последно уредено:

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
абе а чисто информативно до кога трае трансфер рок у ракомет? затоа што никогаш не ми било јасно, а и тоа ми е глупо правило што утре можам да дојдам у Вардар и задутре да потпишам за ПСЖ од следна сезона.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
абе а чисто информативно до кога трае трансфер рок у ракомет? затоа што никогаш не ми било јасно, а и тоа ми е глупо правило што утре можам да дојдам у Вардар и задутре да потпишам за ПСЖ од следна сезона.
Ракометов има еден куп глупости во правилата, ама тоа потпишувањето две години унапред мислам дека е број еден по глупоќа.
Инаку не знам дал и до кога има преоден рок за домашна лига. За ЛШ мислам имаме право дур не почне вториот дел, ако не грешам.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Сакав да искоментирам за Кањелас... коа доаѓаше у Вардар, имаше коментари демек стар е веќе потрошен играч што ќе ни е во тим, треба на помлади играчи да се фокусираме да најдеме....хахахахах...5 години подоцна истиот тој Кањелас уште си гази и во полуфинале на европско шиба 7-8 гола.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.673
Сакав да искоментирам за Кањелас... коа доаѓаше у Вардар, имаше коментари демек стар е веќе потрошен играч што ќе ни е во тим, треба на помлади играчи да се фокусираме да најдеме....хахахахах...5 години подоцна истиот тој Кањелас уште си гази и во полуфинале на европско шиба 7-8 гола.
Канељас е еден од најпотценетите играчи,има освоено се што може да се освои,а многу луѓе не ја гледаат и неговата игра во одбрана,може да изигра на сите позиции,во времето на Раул беше главен играч во одбрана,во напад исто може да покрие на лев и среден бек,шут,асистенција,влез се има,дури и пеналџија е добар ако има потреба и тоа може.
Може делува споро и истрошено,а дефинитивно е далеку од тоа.
Сега ми текна и на тајмаутот на Вујо од Евро 2018,кога кажа дека Канељас е умрен одамна,еве го тој исти умрен играч после 4 години ќе игра финале на Европско.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Сакав да искоментирам за Кањелас... коа доаѓаше у Вардар, имаше коментари демек стар е веќе потрошен играч што ќе ни е во тим, треба на помлади играчи да се фокусираме да најдеме....хахахахах...5 години подоцна истиот тој Кањелас уште си гази и во полуфинале на европско шиба 7-8 гола.
На тие што нарекуваат играч стар/млад, би им забранил да зборуваат воопшто за спорт во мое присуство. Тоа е еден од најглупите муабети.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Последно уредено:
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Мечот најверојатно нема да се одигра. Металург по се изгледа е суспендиран и од домашното првенство, не само од меѓународните.
Автоматски споено мислење:

На турски серии волку драма нема.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
395
Поени од реакции
1.200
Само мене ли не ми е ама ИЧ жал за ова што им се случува на гомната од Аутокоманда ?
Повеќе жал ќе имав ако се распаднеше некој шпонски клуб од Тетово или од Струга него овој педерскиот ,смрдлив ,гаден клуб со најгнасно понашање во историјата !!!
Карма из а бич !!!
Господ бава , ама не забрава !!!
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Цело време навивам да се распаднат конечно да не постои воопшто тим Металург што се вика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom