Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Требаше да ја изгубиме оваа. Стварно требаше. Да и се посерам на ваква победа. И да им се посерам на сите "таленти" во составот. Да ги споиш "квалитетите" на Гогов, Саврески, Атанасовски, Крстевски, Ќосевски и Мишевски у еден играч и тој ќе биде потпросечен. Децава од Скопје лекција по ракомет им одржаа.
Вујо, свесен ли си дека е најдобро да си одиш?? Дур не е предоцна.
Амин! Се слагам се од збор до збор. Не ми се верува дека повеќе сакав да изгубиме него да победиме. Најмногу од се сакав Вујо да се врати, ама ова што го гледаме на терен ( посебно во македонска лига) е без компас. Во таква ситуација тренерот прво треба да сноси одговорност, па понатака и да се чисти тимот од пацерана.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
@Незапирливи 1903/87, чекам мислење :D
Дефинитивно клубот по сјајниот старт, има тотален слободен пад во формата. Изгледа на некој од натпревариве од ЛШ пукна тиквата, можеби при поразот од Монпеље, кога Вујо пичкараше се живо и диво.
Во ЛШ толку е силата, ама не може ваков резил да тепиме вп домашно првенство.
Пораз од Пелистер 2, едвај тепавме со Струга и со факинг Скопје, господ знае кој игра таму.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Амин! Се слагам се од збор до збор. Не ми се верува дека повеќе сакав да изгубиме него да победиме. Најмногу од се сакав Вујо да се врати, ама ова што го гледаме на терен ( посебно во македонска лига) е без компас. Во таква ситуација тренерот прво треба да сноси одговорност, па понатака и да се чисти тимот од пацерана.
Интересно е како Вардар со најдобрата академија во Македонија и сите можни најдобри услови сепак успеа да го собери под просекот од македонските млади играчи.
Па добро бе како еден Бутел го собра Митев, а пред тоа Аеродром го скаутирал и потпишал таму, браќава од Пелситер 2 пази беа дел од РК Алушовски, а сепак завршија таму, Голден Арт КЛ7 ко беше исто така собра еден куп талентирани млади играчи, додека пак Вардар се решил од Мишевски и Крстевски играчи да прават, свашта човече..
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.301
Поени од реакции
5.502
Леле до 54 та минута Вујо мајсторе губел од децата на Будимир ахахах..
А пред некој ден само некои овде ми аргументирана дека Алушовски не е Парондо за Вујо...
Изгледа прашање на време е кога ќе наорај пак кикс со некој друг тим во првенството , а да не е Пелистер
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Интересно е како Вардар со најдобрата академија во Македонија и сите можни најдобри услови сепак успеа да го собери под просекот од македонските млади играчи.
Па добро бе како еден Бутел го собра Митев, а пред тоа Аеродром го скаутирал и потпишал таму, браќава од Пелситер 2 пази беа дел од РК Алушовски, а сепак завршија таму, Голден Арт КЛ7 ко беше исто така собра еден куп талентирани млади играчи, додека пак Вардар се решил од Мишевски и Крстевски играчи да прават, свашта човече..
Тоа е комплексна тема, но во суштина Вардар џабе ги имаше условите кога реалноста беше сосема друга. Најдобрите играчи не настапуваа за младите категории на Вардар (со по некој исклучок). До пред некоја година тоа беше Металург, а последниве години тоа е Битола. Ретко кој млад играч ќе се нафати да настапува за тим каде што знае дека шансата да дојде до првиот тим е многу мала.

Во целиов муабет има уште фактори како: состојбата со школите на клубот и нивната интеграција, стручните лица во истите и др.
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Интересно е како Вардар со најдобрата академија во Македонија и сите можни најдобри услови сепак успеа да го собери под просекот од македонските млади играчи.
Па добро бе како еден Бутел го собра Митев, а пред тоа Аеродром го скаутирал и потпишал таму, браќава од Пелситер 2 пази беа дел од РК Алушовски, а сепак завршија таму, Голден Арт КЛ7 ко беше исто така собра еден куп талентирани млади играчи, додека пак Вардар се решил од Мишевски и Крстевски играчи да прават, свашта човече..
Не знам како, очигледно лош скаутинг. Реалноста е таа дека тоа што се претставува како талент и иднина во РК Вардар, е тешко срање. Пациенти кои ете ако ништо друго бар Вујо ( каков таков) једини им дава шанса по цели натпревари во македонско првенство да покажат што знаат, ама за жал они од натпревар во натпревар ни покажуваат колку немаат појма. Ако имаш бар малку талент во себе, против екипи како Пелистер 2, Струга и Скопје мора да се покажеш на секој можен начин. Ова е стварно очобол. Момците против Скопје, против деца исто како нив па и помлади, имаат трема мислиш играат против Барса во ЛШ. Не знам зошто се мижи на вакви работи и се остава таков отпад во екипава. Мора да се реагира ако веќе не е касно.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Дефинитивно клубот по сјајниот старт, има тотален слободен пад во формата. Изгледа на некој од натпревариве од ЛШ пукна тиквата, можеби при поразот од Монпеље, кога Вујо пичкараше се живо и диво.
Многу дрско се постави и он пред тој натпревар. Вардар бил фаворит, Монпеље била екипа која била јака само дома, и сл. И му се удри од глава тоа. Да ја добивеме таа, може ќе имавме поголем залет, и друго ќе беше, ама се преценивме.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Вујо кај појде напрај и остај хаос ликот не е за ова работа поќе тој е за на трибини да урлат не за на клупа не е стабилен реков ракометен Кристијан Голубовиќ све некој приказни кажвит. Е сега не се знајт ни кој опции ги имал Вардар за тренер и дали имал саглам ама Столе кажа уште пролетта,Гурбиндо изгледа е доста интелегентна особа навреме напушти,се создаде јака хемија се виде и ликов и ја еба мајката секундарно со понашањето. Токсичен е премногу
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
vujkec razocaranje mi e epten se izvetrea covekot, so tekot na godinite kaj otide nabrkan kako pes zavrshi, zlatnite vreminja od trenerskata kariera beshe taa sezona dve kaj vas cuda koga pravese i slovenia repkata svetsko ili evropsko ne znam sto bese, ocigledno e deka povekje ne mozi na nikakov igrac da vlijae za da moze nesto drasticno da promeni vo ekipata, sho pobrzo go shutnite to poarno za vas, ne deka nekoj sleden nesto mnogu mnogu ke vi donesi ama potrebno e odvezuvanje na polusezona def.
barem da doziveeme da se ispcue onaka mashki na sred bitola porazen pa to neka mu e triger za brkanje :D
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
@Незапирливи 1903/87, чекам мислење :D
Дефинитивно клубот по сјајниот старт, има тотален слободен пад во формата. Изгледа на некој од натпревариве од ЛШ пукна тиквата, можеби при поразот од Монпеље, кога Вујо пичкараше се живо и диво.
Во ЛШ толку е силата, ама не може ваков резил да тепиме вп домашно првенство.
Пораз од Пелистер 2, едвај тепавме со Струга и со факинг Скопје, господ знае кој игра таму.
Чекај и Талант да дојде на полусезона и ќе се вратиме во живот :icon_mrgr:
Кога се изгуби купот не ти се враќаше од Куманово, ама никому ништо за тоа. Секоја утакмица ти идеа на нерви што форсираа прва постава со екипи како Радовиш, кога е обратно пак ти смета, а најјак си ми што ми ги вртиш муабетите цело време. :icon_lol:
Ќе го шутнат сега Вујо и? Во моментов можеш да го замениш само со некој како Савевски. БТВ напорен си брат со тие ,,инсајдерски" информации овој му ја опцул сестрата, овој му ја дупнал главата и после едно коло те демантираат :icon_mrgr:
За субјективноста да не збориме, сега за се само Вујо ти е крив ( не велам дека не е) ама затоа лани - Не е крив Стевче, Михо му ги носи играчите, не е крив Стевче што на Тале му паѓа топката од раце, не е крив Стевче што промашуваат зицери :icon_mrgr:
 
Член од
13 август 2019
Мислења
428
Поени од реакции
2.188
Не е проблем тоа што играат со комбиниран состав, проблем е пристапот во секоја утакмица, не се ни трудат да изиграат утакмица ни како полесен тренинг... Бев на утакмицата вчера, каков аматерски потег се деси, што сезонава неколку пати се повторува... Напаѓаме 6 на 6 со празен гол (имавме исклучување, уште 15 секунди). Проаѓаат 15-те секунди, место да влезе Сафар, продолжува да си седи на клупа, Бутинот не ни примети дека е истечена казната, мајсторот ни за помошник не го бива :D, дадовме гол, Сафар дур се врати на гол, примаме на празен... Значи тотален колапс е на клупа, на крај свртевме водиме 3 разлика, Вујо земал се објаснува нешто со Столе, место да го остави да игра одбрана он криви дрини исправува... 18ти се ближи нека се средат зошто ќе биде кнап со шурите.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Многу дрско се постави и он пред тој натпревар. Вардар бил фаворит, Монпеље била екипа која била јака само дома, и сл. И му се удри од глава тоа. Да ја добивеме таа, може ќе имавме поголем залет, и друго ќе беше, ама се преценивме.
Тука мислам дека повеќе се повикуваше на коефициентите од кладилниците, кои стварно не имаа прогласено за фаворит. Ама неговото јачање секако дека ни се тресна од глава.
Чекај и Талант да дојде на полусезона и ќе се вратиме во живот :icon_mrgr:
Кога се изгуби купот не ти се враќаше од Куманово, ама никому ништо за тоа. Секоја утакмица ти идеа на нерви што форсираа прва постава со екипи како Радовиш, кога е обратно пак ти смета, а најјак си ми што ми ги вртиш муабетите цело време. :icon_lol:
Ќе го шутнат сега Вујо и? Во моментов можеш да го замениш само со некој како Савевски. БТВ напорен си брат со тие ,,инсајдерски" информации овој му ја опцул сестрата, овој му ја дупнал главата и после едно коло те демантираат :icon_mrgr:
За субјективноста да не збориме, сега за се само Вујо ти е крив ( не велам дека не е) ама затоа лани - Не е крив Стевче, Михо му ги носи играчите, не е крив Стевче што на Тале му паѓа топката од раце, не е крив Стевче што промашуваат зицери :icon_mrgr:
Абе воопшто нема потреба да правиме споредби. Вујо не го бива, тоа е факт. Ама дека Аљуш ќе имаше бољи резултати, нема шанса. Типот нек се испраксира за ловење риба дур е на Исланд, да си има резервна професија, дека ко тренер нема да просперира во животот.
Не е проблем тоа што играат со комбиниран состав, проблем е пристапот во секоја утакмица, не се ни трудат да изиграат утакмица ни како полесен тренинг... Бев на утакмицата вчера, каков аматерски потег се деси, што сезонава неколку пати се повторува... Напаѓаме 6 на 6 со празен гол (имавме исклучување, уште 15 секунди). Проаѓаат 15-те секунди, место да влезе Сафар, продолжува да си седи на клупа, Бутинот не ни примети дека е истечена казната, мајсторот ни за помошник не го бива :D, дадовме гол, Сафар дур се врати на гол, примаме на празен... Значи тотален колапс е на клупа, на крај свртевме водиме 3 разлика, Вујо земал се објаснува нешто со Столе, место да го остави да игра одбрана он криви дрини исправува... 18ти се ближи нека се средат зошто ќе биде кнап со шурите.
Бутин е изгубен во време и простор. Запази која разлика е кога Столе Петрушевски е ко помошник на клупа. Стои покрај записничка маса, он ги контролира и координира замените. Не пушта да влезе играч на терен, додека не излезе тој што треба да е заменет. И кога он е на клупа, не памтам да се правеа такви хаотични измени, во кои никој не знае дали треба да излегува или да остане на терен. А на Бутин му чуе. Си раскажува вицови на клупа.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.330
Поени од реакции
22.633
Bez nervozi, se dur pobeduvame ne e tolku bitno kako e toa izdvojuvano. 100 pati porado vaka so toa sto dobivaat sansa vtorotimcite bar da znaeme na sto sme so niv nego da igra so prva postava celo vreme pa nedaj boze nekoj i da se povredi. Vo BT ke gi dobieme sekako, ako ne sega slednata 100%, mada jas sum siguren ke gi dobieme 2 pati. Tamu ke izlezat motivirani, jasno im e deka mora da tepaat za da igraat LS slednava godina i nema da se zaebavaat ko sega.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Bez nervozi, se dur pobeduvame ne e tolku bitno kako e toa izdvojuvano. 100 pati porado vaka so toa sto dobivaat sansa vtorotimcite bar da znaeme na sto sme so niv nego da igra so prva postava celo vreme pa nedaj boze nekoj i da se povredi. Vo BT ke gi dobieme sekako, ako ne sega slednata 100%, mada jas sum siguren ke gi dobieme 2 pati. Tamu ke izlezat motivirani, jasno im e deka mora da tepaat za da igraat LS slednava godina i nema da se zaebavaat ko sega.
Stvarno naj jak si, ako ti ne ne nasmejs nema koj "se dur pobeduvame ne e tolku bitno" Cetiri porazi po red vo LS i doma poraz od mladinska ekipa. kano LEGENDA.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.330
Поени од реакции
22.633
Stvarno naj jak si, ako ti ne ne nasmejs nema koj "se dur pobeduvame ne e tolku bitno" Cetiri porazi po red vo LS i doma poraz od mladinska ekipa. kano LEGENDA.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk

Vie ste zaboravile kako izgleda LS. Porazot od palister bese ko i ostanative ekipi u ligava se uglavno miki maus utakmici. Onie sto se bitni ne se sekiraj ke gi dobieme.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom