Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 јануари 2020
Мислења
209
Поени од реакции
170
Овој Вујин едноставно дно е више еден добар десен бек да имавме друга прича
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
540
Поени од реакции
593
Зашто нема муда да го извади Вујин сто шута утна.. подобро Чипко бек ќе изиграше
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.577
Поени од реакции
2.393
Мора ли секогаш среден бек на лев бек да додава, па напрај нешто лажњак, додај до пивот или до крило, испокрадоа топки
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.083
Со ваков ефект на голман порано екипи ко Порто по 20 разлика ги бушевме, во позиционен напад сме дно дна.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.397
Поени од реакции
55.111
Не само што бековиве се неспособни за да дадат гол, туку се тројно понеспособни да асистираат. Немаат ниту ењдна акција за крило и пикер, налик на играта на реперезентацијата. Да бев тренер, сигурно ќе играв со Чупиќ на бек. Ако ништо друго ќе разигруваше нешто на пикер или на десно крило. Вујин треба одма да го отпуштат, апсолутно нема ќар од неговата игра. Ги успорува сите напади, ако изгуби топка, нема шанси да се врати, нема додавања, тук таму ќе даде некоја бомба, ама севкупно е тежок минус. Не знам како можеа без десен бек да влезат годинава. Тој Векиќ не го ни гледаме, којзнае што дрвесимо е. Таму треба во пакет сите тројца во аут (Векиќ, Јагуриновски и Вујин) и да се земе само еден поасален играч.
Шеваљевиќ е добар играч, ама се гледа дека му фалат утакмици. Гаџа разочарува, дрво невидено.
Јотиќ игра променливо, ама кај него се гледа дека има муда за играње, ќе се изделка со времето. Да имаше играч како Карачиќ до себе, ќе беше многу полесно. Тројка со Шеваљевиќ, Јотиќ и некој пристоен десен бек би била сосема солидна, барем за победување на домашен терен. Талески секако не го коментирам, тоа е тоа.
Боро скина многу шутеви денес и затоа бевме тука некаде, инаку одигравме многу слаб дуел. Во одбрана имавме повремени блесоци, ама не скина Салина со играта 7 на 6. Нападот безидеен, ниту една добро изградена акција. Мораше да го седне Вујин на клупа, не знам што мислеше Стевица денес.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.684
Поени од реакции
2.753
Нема бекови. Јотиќ сум рекол и порано, он е добар играч да влезе некое соло да направи некад кога треба да се внесе динамика. Не може да разигрува он екипа. За Гаџа се нема коментар, тотална утка. Вујин и Талески во ист кош, крш двајцата. Овој Векиќ и за одбрана не е нешто посебно. Дисингер не може две недели да врзе. Овој Шевалевиќ делува дека има муда и сила, ќе видиме он што ќе покаже. Ама со ваква бековска линија, толку. Следната едноставно мора да го игра Чупиќ на десен бек, а Јагуриновски на десно крило. Не ми е јасно како имаме друга опција.

Мора да се мисли за нов централен бек следната сезона.

Борко коректен е цела сезона. Дибиров супер денес. Абе и тројцава пикери ни се коректни, ама бековиве...
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
768
Поени од реакции
1.977
Преко она од Стевче, што гледа човечкот? Па извади го она цицлата Вујин едвај оди на терен не да игра ракомет..
Ни играат 7 на 6 еден брз центар не направивме.
Сите се надвор од форма, освен Дибиров кој беше маестрален 9 од 9, и Борко, само ме нервира кога брани не може 1сат да фрли топка за контра, слави човекот.
Ќе трпиме нервоза ова сезона, со вакови игрчи..
Јотиќ кој забие глава у под и ќе се залета у одбранбен играч, еден добар потег 3 лоши.
Вујин што едвај оди и се тресе целиот баш ко цицка.
Столе ван форма..
Чупко ко да се зеза на терен..
Тале сувишно за коментар.

Едно е јасно некои играчи немаат мадиња да играат у овој Вардар, квалитетот може да се корегира со тимска и борбена игра, ова другото не.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
148
Поени од реакции
331
Onoj gadza kretenot neka go ostaat u portugal , neka si ebe majkata tamu .. Jotic isto usra u klucni akcii , a za penzionerot vujin sto da se kaze ..
Bravo za Timur Borko i Sheva koj kje ni bide od golema korist nataka u sezonava :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.723
Поени од реакции
5.209
Реално боље во продолжение да се фокусираме и да темпираме форма за одбрана на титулата. Мора да се ангажира некој млад балканец, или небитно само нека биде брз и со ок шут,пошо со инвалидов Вујун сме само за у пичку материну. Нека ги доиграат Лига шампиони онака за тренинг, увежбувања и со комплетен состав да ја одбраниме бар титулата. Сите ракометари донесени годинава испаднаа очај и беда. Јес да сме навикнати на класа ракометаришта низ годиниве, ама оваков аматеризам, давање топки во раце, пробивања као у прво оделение, срамота е за гледање.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.265
Поени од реакции
8.412
Бекојве се крш ама баш крш се све е ова за отстрел незнам шо глеате кај јотиќ класика праволиниски играч без мозок
 

Kajgana Shop

На врв Bottom