Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 септември 2015
Мислења
531
Поени од реакции
546
Врањеш е премија ако дојде.
не е забрането да сањаме и маштаме :D
Автоматски споено мислење:

А Гисласон,или Сердарушиќ?
а...Раул?...ако не освои годинава фајнал фоур мислам дека толку ќе му биде таму.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.723
Поени од реакции
5.209
Се надевам дека е ова вистина и дека веќе наголемо се размислува за шут карта на Стевица. Да не се мачи и он, да не се нервира и екипава, и најважно од се да се фокусираме на одбрана на титулата што е приоритет годинава. Нека си најде ангажманче кај што нема притисок и мирна глаа. Интересно е да се погодува кој би можел да дојде како тренер. Може се праи некоја двојна комбинација и за селектот и за наш тренер, ќе видиме. Би било добро ако можеме да вратиме некој од шпанциве, ама не знам колку е изводлива оваа комбинација. Во секој случај најважно е прво Стевица да лета, а плус тоа Михо да донесе десен бек и по можност центар, за помирно да дишеме.
Автоматски споено мислење:

У металур ќе оди
Боље и не заслужуе.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.325
Поени од реакции
4.555
ако е вистина за Обрван, онда двајца бивши ракометари и тренери на Метковиќ ќе ги водат двете најдобри екипи во Македонија... он и Жељко Бабиќ...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
3.289
Не велам дека Обрван е правата опција, ама во никој случај не може да се каже дека не е ништо подобра од опција од Алушовски. Сепак зборуваме за тренер кој има работено по неколку години во тимови како Загреб, Велење, Шамбери. Да пројдеш 4 сезони како прв тренер на тим каков што е Шамбери, тим кој што има дадено играчи како: браќата Жил, Бараше, Нарсис, Ричардсон, Димулан и др. не би рекол дека е шала.

Инаку, ако би бирал јас секогаш би одбрал тренер Шпанец.
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.250
Не велам дека Обрван е правата опција, ама во никој случај не може да се каже дека не е ништо подобра од опција од Алушовски. Сепак зборуваме за тренер кој има работено по неколку години во тимови како Загреб, Велење, Шамбери. Да пројдеш 4 сезони како прв тренер на тим каков што е Шамбери, тим кој што има дадено играчи како: браќата Жил, Бараше, Нарсис, Ричардсон, Димулан и др. не би рекол дека е шала.

Инаку, ако би бирал јас секогаш би одбрал тренер Шпанец.
I Brestovac se ucese vo Francija pa vidovme sto ispadna :D
Spanec mu e majkata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom