Фан клуб - РК Вардар

Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Uste e rano za bilo kakvi zaklucoci, setete se samo kako pocnaa Cindric I Kristopans, Cindric vo prvata sezona sekoj vtor napad mu bese probivanje, gubese topki kako od Sala, katastrofa, go otpisaa ovde, posle znaeme sto stana I koj e sega. Kristopans isto, nemu pa mu trebase godina ipol za da pocne da igra, prvata godina na sut ne se krevase, odbrana katastrofa, najomrazen igrac na forumot za da naednas stane najdobar diesen bek u svet. Za teleski ne treba da ocekuvame kojznae kolku, dovoljno e da odigra 10 min solidno vo napad I odbrana, Se nad toa e ramno na ucinokot na Cindric I Kristopans zajedno. Znaci Sansa treba da mu se Dade, PA da vidime...

P. S. Ke ima denes strim od natprevarot, znae nekoj?
Конечно да прочитам некој нормален и објективен пост овде за Талески.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
За Талески имам впечаток дека ни под разно не му се ракомет игра.Можеби би бил добар пинг понг играч што знам.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.332
Поени од реакции
22.638
Заебаајте се вие, ама титулата од Струга не е шала :kuracc: :свиркам:

u nivnite glavi se izednaticle so tituli so nas bar u nesto, nastrana sto ova im e titula osvoena od sosema drug klub. nivniot zavrsi 7mi, ali ok, bar pobedile nekogo.

komedija... ima da se cudat sto gi snaslo koga ke se broi.
 
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Жаре ај не го тупи
Seuste e mlad i nadezen, neznam koi se ovie budali sto mu naogaat zamerki.
Како што знам дечко ти едно време беше ватрен навивач на Металург и цело време пишуваше на фан клубот на рк металург, од кај па сега почна да си толку заинтересиран за РК Вардар.
Автоматски споено мислење:

Жаре ај не го тупи
Тој Жаре што го спомнуваш нон стоп може ти шетал гол по куќа и гарант имаш некој уплав од него.
 
Последно уредено:
Член од
27 мај 2018
Мислења
754
Поени од реакции
1.304
Како што знам дечко ти едно време беше ватрен навивач на Металург и цело време пишуваше на фан клубот на рк металург, од кај па сега почна да си толку заинтересиран за РК Вардар.
Автоматски споено мислење:


Тој Жаре што го спомнуваш нон стоп може ти шетал гол по куќа и гарант имаш некој уплав од него.
Дај линк каде и што сум пишувал за Селолург!
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558

Ракометарите на Вардар се „извадија“ за двата порази по ред од Еурофарм Пелистер и прославија победа над големиот ривал Металург со 25-20.

Како и на претходните дуели, вардарци имаа лош почеток и сега, па Металург водеше со 1-5 по десетина минути игра. Алушовски мораше да бара тајм-аут, а неговите избраници заиграа подобро.

По 4-6 за Металург, Вардар направи серија од четири погодоци преку Стоилов, Дибиров, Карапалевски и Чупиќ за 8-6. Гостинот од Автокоманда сепак со реми замина на пауза, 8-8, откако погодија Шилегов и Поповиќ.

Беше 9-9, пред вардарци да ја направат клучната серија на мечот и поведоа со 16-12, а таа предност беше лесно одржана до самиот крај за конечни 25-20. Најдобри стрелци кај Вардар беа Гаџа со пет и Чупиќ со четири голови, а кај Металург се истакна Тарабокија со пет погодоци.

Од голманите кај вардарци, Кантегрел имаше пет интервенции, а Кизиќ шест, додека кај Металург, Дупјачанец имаше пет одбрани, а Ѓорѓески запиша четири интервенции меѓу кои и два од удари од седум метри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom