Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Uste e rano za bilo kakvi zaklucoci, setete se samo kako pocnaa Cindric I Kristopans, Cindric vo prvata sezona sekoj vtor napad mu bese probivanje, gubese topki kako od Sala, katastrofa, go otpisaa ovde, posle znaeme sto stana I koj e sega. Kristopans isto, nemu pa mu trebase godina ipol da stana toa sto e sea, prvata godina na sut ne se krevase, odbrana katastrofa, najomrazen igrac na forumot za da naednas stane najdobar diesen bek u svet. Za teleski ne treba da ocekuvame kojznae kolku, dovoljno e da odigra 10 min solidno vo napad I odbrana, Se nad toa e ramno na ucinokot na Cindric I Kristopans zajedno. Znaci Sansa treba da mu se Dade, PA da vidime...
P. S. Ke ima denes strim od natprevarot znae nekoj?
Крис и Лука не дојдоа да си ја спасуваат кариерата.
И,тогаш имавме тренер,кој работеше и ги развиваше,тие играчи!
 
Член од
23 март 2017
Мислења
313
Поени од реакции
521
Крис и Лука не дојдоа да си ја спасуваат кариерата.
И,тогаш имавме тренер,кој работеше и ги развиваше,тие играчи!
U pravo si, ja bi bil zadovolen ako taleski odigra 15 min na nivo sekoj natprevar, ne znam dali e sposoben za nesto poveke, vremeto ke pokaze, toa sto nemame klasa igrac na taa pozicija I sto taleski se racuna kao prv izbor na lev bek e necija druga krivica... Taleski treba da bide solidna rezerva, da igra po 15-20 min, za poveke najverojatno ne e sposoben taka da ocekuvanjata od nego treba da gi svedime na minimum...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ај бе да бидеме објективни,без курч!ОК?
Ги стаивме на вага Санталов и Орката,го избраа Орката.
Ти беше најгласен тука,дека Орка ќе биде топ засилување,за разлика од Санталов.А сега имаме,друга реалност.на 3 утакмици Санталов има 20 гола,а орка не се крева на шут.
Произнеси се,кажи.Доблесно е да признаеш дека си згрешил!
Грешката си призна дека се заВЕЛГОРчила.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Еурофарм Пелистер и Вардар одиграа пријателски дуел во Скопје како најава за новата сезона и истиот заврши со победа на „пелистерци“ (26-21) кои го чуваа водството во текот на целата средба.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.690
Поени од реакции
7.779
Дај бе нека му дадат отказ на Алушевски пред да ги изгубиме првите 2 натпревари во ЛШ буквално за џабе. Нема ниту една причина зошто цела сезона треба да пропадне само на Алушевски да му помине ќејфот.
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Дај бе нека му дадат отказ на Алушевски пред да ги изгубиме првите 2 натпревари во ЛШ буквално за џабе. Нема ниту една причина зошто цела сезона треба да пропадне само на Алушевски да му помине ќејфот.
Е ајде де нека ми дадат!
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Неверувам дека е до него тоа што сме изгубиле два пати од Еурофарм, реално ова се небитни натпревари. Да потсетам, Парондо изгуби од Металург, Нексе, Брест, Загреб, и сл. И на подготовските не бевме сјајни, па пак освоиме СЕХА и ЛШ.

Иако, сепак имаме појака екипа од нив на хартија и не треба вака лагано да не добиваат, макар и доколку имаме несериозен пристап.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.906
Поени од реакции
7.322
Дај бе нека му дадат отказ на Алушевски пред да ги изгубиме првите 2 натпревари во ЛШ буквално за џабе. Нема ниту една причина зошто цела сезона треба да пропадне само на Алушевски да му помине ќејфот.
Stvarno ne znam so vie kriv aljusot so tie veterani igraci i ova vie mnogu eden klasa igrac nemate se poluveterani i propadnati igraci vi se na zalez na kariera barajte si sponzor da vi donesi igraci a ne trener vujo ili nekoj spanec ne budala da dojdi ko se gleda od avion kolku vie silata uste aljusot da vi zamini e togas ke bidite za majtap oti samo dresot i imeto vi ostana od porano i eden piker so dve krila nisto drugo nemate!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Тале денес пак си грмел хехех
Денес имал две спуштања на пивот,и два пати се кренал,добар е
Автоматски споено мислење:

Stvarno ne znam so vie kriv aljusot so tie veterani igraci i ova vie mnogu eden klasa igrac nemate se poluveterani i propadnati igraci vi se na zalez na kariera barajte si sponzor da vi donesi igraci a ne trener vujo ili nekoj spanec ne budala da dojdi ko se gleda od avion kolku vie silata uste aljusot da vi zamini e togas ke bidite za majtap oti samo dresot i imeto vi ostana od porano i eden piker so dve krila nisto drugo nemate!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Ич кур да не те боли,ќе ве искинеме коа најпотребно ќе биде!
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.906
Поени од реакции
7.322
Денес имал две спуштања на пивот,и два пати се кренал,добар е
Автоматски споено мислење:


Ич кур да не те боли,ќе ве искинеме коа најпотребно ќе биде!
Абе ич не ме боли ама не е интересно вака убо ќе биди да имаме конкуренција а помина времето на толчење и слушај паталец барајте си чаре оти михајло за џабе после да дава и сендвичи и пиво

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Абе ич не ме боли ама не е интересно вака убо ќе биди да имаме конкуренција а помина времето на толчење и слушај паталец барајте си чаре оти михајло за џабе после да дава и сендвичи и пиво

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Немој да ми држиш демагогии тука,те молам!
Позади параванот на желбата за конкуренција,блика вашиот сеир и вашето задоволство!
Секоја империја,секој клуб има свој подем,расцвет,и пад.Тоа е природен процес,кој неможе да се сопре,особено во ракометот.Гледај што и се дешава на ФКБ!
Факт е дека нас ни се дешава вртоглав пад,и ќе потрае дур се стабилизираме.
Но нашиот куршум,уште долго ќе патува.
Само не заборавај ние сме Европски Шампиони ×2, а вие ни сеха нема да земете!
Пехарот от Струга,ќе ви ја топли душата!
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
769
Поени од реакции
1.327
Немој да ми држиш демагогии тука,те молам!
Позади параванот на желбата за конкуренција,блика вашиот сеир и вашето задоволство!
Секоја империја,секој клуб има свој подем,расцвет,и пад.Тоа е природен процес,кој неможе да се сопре,особено во ракометот.Гледај што и се дешава на ФКБ!
Факт е дека нас ни се дешава вртоглав пад,и ќе потрае дур се стабилизираме.
Но нашиот куршум,уште долго ќе патува.
Само не заборавај ние сме Европски Шампиони ×2, а вие ни сеха нема да земете!
Пехарот от Струга,ќе ви ја топли душата!
А меѓу време ако им е ладно ќе им дадеме ГЕРАЧ на природна база хехех... паркето хехех
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.581
Поени од реакции
8.240
Добро бе момци сватете го дебилчево што има поминато у задњиве 15 години. Знаете ли кои трауми се тоа ебате:)? Живеел за моментов коа ќе може да дојде на наш форум и да драпа:))) Пуштете го малце, интересен е:))
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
769
Поени од реакции
1.327
Добро бе момци сватете го дебилчево што има поминато у задњиве 15 години. Знаете ли кои трауми се тоа ебате:)? Живеел за моментов коа ќе може да дојде на наш форум и да драпа:))) Пуштете го малце, интересен е:))
Во крклино и логоварди уште се слави титулата од Струга хехех
 

Kajgana Shop

На врв Bottom