Фан клуб - РК Вардар

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.938
Поени од реакции
10.569
Фламинго е сопственост на Новоматик АГ,каде што до 2004 е директор комесарот Јоханес Хан,другар му на ЗЗ
па на Мијалков, неслучајно го води вмровка со тапија


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Како Столе нема ни да биде, но дека ќе биде доста добар, тоа да.
Искрено ретко шанса добиваше, а и за тоа што го доби, се покажа колку толку дека има потенцијал во него и може многу да напредува.

Горпкшин време е да се шутне. Нека си го земат Пелистер.
Автоматски споено мислење:



Нов газда?
Од каде одеднаш пари за такви играчи?
Спонзорите се исти,само видоа дека не иде со домашни играчи и одврзоа кесето.
Иначе и Брест како и Бате Борисов е национален проект.
Белгазбанк - националната банка е главен спонзор
Автоматски споено мислење:

Дибиров и Калараш нема повеќе да играат за репрезентација!
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
2.059
Поени од реакции
5.562
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.706
Поени од реакции
5.678

Еве едно видео од овој голманот,солидно изгледа,според статистиката е еден од подобрите голмани во Француско првенство.

Се надевам ова е само почеток со засилувања.:)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.571
Поени од реакции
8.211
Од видеово се гледа дека голманов има голем потенцијал. Рефлекс, брзина, отварање.. У комбинација со Периќ се мислам ќе имаме добитна комбинација. Ние коа ги преживеавме Калифа и Кугис, на коњ сме:)) Ајде сеа уше Кара на среден, и нешо јако на десен бек.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Иначе, Пелко дефинитивно си отиде, убаво сум си мислел :D Доколку остане Горпишин, пикерската позиција е пополнета, исто и лев бек и лево крило, одбрана горе-доле може да се каже, останува среден и десен бек. Не знам и за десно крило што бидна, дали ќе дојде Костески. Инаку, океј ми е потегов со голманов, само со Борко и Кизиќ ми беше ризично, а од друга страна да донесеа некое појако име ќе имаше притисок да се дава поголема минутажа на него, а имајки го и Борко ќе трпеше Кизиќ. Вака, може да се ротира со 3-цата, а ако виделе нешто во овој и Периќ поработи со него може џек-пот да искочи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom