Фан клуб - РК Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Какви црни играчи бе која будала би отишла да работат во фирма кај шо недавет плата тргнете од тука и се знајт кој ке дојт некој неспособен.
Него други работи се жални тука треба да се види после март-април да се пресечат ( пошо не е за очекување да поминат ни прва препрека во ЛШ) да знаат на што се и овој Самс да каже ке бегат или не или да кажит ја давам 1мил,да се најдат спонзори ,да се одреди буџет а доста им се од 4-5 мил евра за стабилен клуб во ЛШ дури и отпоке е то т.е еден Киелце го имат тој буџет Металург имаше одлични рез со 1 мил,да се ослободат од паразити таму по канцеларии ,да доведат тренер странец по можност Шпанец пошо очигледно ги биват најмногу ,да му одврзат раце да си изгради тим ,да си набават поке скаути од директори,се на се да структуираат еден клуб од темел саглам ако сакат да успеат и да го одржат нивото па пичка му матер имаат двократен шампион во последни три години и клуб шо нешо значит веке во Европа кога би бил стабилен кој не би дошол ја ви се кладам дека ке најдат играчи по Шпанија,Балкан,Русија,Латинска Америка,Африка итн шо ке дојдат да играат за по 5-15 илјади месечно евра по сезона плата земи тука 12 играча по таа плата просек 10к нека е то му е 120 000 месец х 12 = 1.440 000 пополни нешто со младинци,послаби балкански ,домашни играчи ете го буџетот.
За крај да им поебам ја сто мајки на сите спонзори физички и правни лица шо сега ке дадат за политички кампањи куп пари а немаат за спорт .

znaci spored tebe treba da se smeni upravata/direktorite/skautite sto donele 2 tituli so pomalku direktori i poveke skauti sto najverojatno poima nemaat od sportot/biznisot?

metalurg so 1 mil budzet luzerskite grupi ne gi pomina i ne kvalifikuvavo grupi za ehf kupot... ako toa ni e cel ne ni treba 1 mil i so 400 000 ke go postigneme toj uspeh pogotvo ako ni davaat vajld karti zasto evropski sampion e tim od mkd... oh wait, toa poveke nema da se slucuva

olabavete malku.. problem vo rk se parite. koga gi imase i te kako nosea dobri igraci i treneri... treba sams da resi sto ke pravi i kako saka da rakovodi so klubot dzabe se lutime na drugite pogotovo koga i vo totalno nefunkcionalna sredina PAK imaat rezultati.

dajte nekoj primer kade na zapad imalo uprava sto izmenidzirala vakva situacija, da igra cel tim bez pari, da projde grupa ili lani da stigne i do titula... jasno najubavo da ne sme u takva situacija ama ova e balkan, na vremeto koga pisuvav tuka deka karta treba da e 1000 den me napagaa, site sakame uspesi ama ako moze nekoj drug da plati...
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Кукуловски е млад и неискусен. Не им веруваат на такви. Нема да го пушти да игра многу. Го гледа секој ден на тренинг, си знае он колку му е капацитетот во моментов. Сигурно не е без причина.
Детето игра баш солидно. Па веројатно е подобро би се покажал отколку Дисингер сезонава (што е вон форма, а сега и повреден) и Атман. Така грешеше и Брестовац на ЕП. Божем подмладувања, а ништо не видовме освен грешките на Кузмановски нон-стоп (а тој веќе не е ни млад) и Борко што фати 5-6 топки на две утакмици.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Malce treba da go splasneme pritisokov “ala reprezentacija na Makedonija”.

Site razmisluvanja (ako stvarno se razmisluva) za zasiluvanja, pretpostavuvam se nasoceni kon odbrana na titulata vo domasno prvenstvo.

Sekoj sto razmisuva za stabilizacija ne saka da se stavi vo situacija da treba sekoja godina da aplicira za wild card (znam deka e smenet principot na izbor, ama ako ne si prvak nikoj nisto ne ti garantira).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
не земајте ја информацијава за точна,али во оптек се неколку играчи,едниот се викал Леонардо Дутра
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
не земајте ја информацијава за точна,али во оптек се неколку играчи,едниот се викал Леонардо Дутра
Просечен македонски портал: ЕКСКЛУЗИВНО ЛЕОНАРДО ДУТРА Е НОВ ВАРДАРЕЦ

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
не земајте ја информацијава за точна,али во оптек се неколку играчи,едниот се викал Леонардо Дутра
Бразилец, најдобриот играч на шпанска Куенка во последниве три сезони. Далеку од нешто импресивно, но со оглед на ситуацијата во која се наоѓаме премија.
 
Последно уредено:
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Сеа гледав видео од овој дутра не е лош добро би дошол.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Dutra, top šut. E sea slabo vidov vlezovi i asistencii, ama dobro e da imame dobar šuter levo pošo očajno ni treba. Ako e u kombinacija ne bi bilo lošo da go angažirame.
 
Член од
28 јули 2018
Мислења
119
Поени од реакции
172
Dutra, top šut. E sea slabo vidov vlezovi i asistencii, ama dobro e da imame dobar šuter levo pošo očajno ni treba. Ako e u kombinacija ne bi bilo lošo da go angažirame.
Абе ала Борозан, нека си е*e мајката... на видео и овие прва лига мак што играат се невидени играчи. Незнам колку добар шутер може да биде играч 183цм висок, 90% од дефанзифците само раце ќе треба да креваат без да скокаат. Според мене нема да има нови засилувања, а и Алушовски на пресот не го кажа тоа сам од себе него беше одговор на прашање на некој од новинарите, сигурно немаше да каже дека не им требаат други играчи...
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.675
Од видеава што ги видов овој Дутра освен топ во раката нема ништо друго,скоро цела игра му да шутне.
Влезови,асистенции нема,изгледа не игра ни во одбрана...
Далеку е некоја врвна класа ама сепак со оглед на ситуацијава добро би дошол,барем за ротација.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Абе ала Борозан, нека си е*e мајката... на видео и овие прва лига мак што играат се невидени играчи. Незнам колку добар шутер може да биде играч 183цм висок, 90% од дефанзифците само раце ќе треба да креваат без да скокаат. Според мене нема да има нови засилувања, а и Алушовски на пресот не го кажа тоа сам од себе него беше одговор на прашање на некој од новинарите, сигурно немаше да каже дека не им требаат други играчи...
A ti igračište od tipot na Borozan da ne očekuvaš vo vakva situacija? Bidi srekjen i ovoj da doe da imame na lev bek bar nekoj koj može da šutne. Pričite tipa ovoj ne e klasa za Vardar ostajte gi za nekoi podobri vreminja.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom