Фан клуб - РК Вардар

Ф

Флеш

Гостин
Африканецов-голман е 10х подобар од Милосављев.... Јаки рефлекси и одбрани,подобар во секое поле ....Треба да е прва опција (y)(y)(y)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.078
Арапов не извади, Тимур мозокот го оставил дома во тегла, уште колку ли има од кредитот што вака несериозно се однесува. На крај сепак по план, два бода и спремање за следната драма со Монпелје.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Најважна е победата денес. Иначе Тимур ја искористи секоја ебена шанса да го врати Кристијанштад во игра:). Среќа по нас се се заврши добро.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Јас не ја гледав во живо, гледав нешто од снимката. Колку што видов на почеток Милосављев добро бранеше на почеток. Тој нивниот голман не утепа.

Мене многу ме иритира Шишкарев кај нас, многу ми е неконстантен и во напад и во одбрана.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.696
Го загарантиравме третото место во групата, што според мене е премија со составот кој го имаме.
Се' уште имаме шанси за втората позиција, но тоа не зависи од нас. Со оглед на формата на Веспрем и огромниот број на повредени играчи во Киелце, тешко е да се очекува дека Полјаците ќе победат во последно коло, иако играат на домашен терен.
Ако по некоја случајност дојдеме до второ место, тогаш бајаги ни се зголемиле шансите за Ф4.

Најверојатно во осмина-финале ќе играме со Загреб. Хрватите со сигурност ќе бидат 6-ти во другата група, така што веројатно ќе вкрстиме со нив.

Отприлика двојките во осмина-финале би биле
Вардар-Загреб
Веспрем- некој од лузерските групи (Спортинг или Динамо Букурешт)
Киелце - Мотор Запорожје
РНЛ - Нант/Фленсбург (оној кој ќе го загуби последниот меѓусебен дуел, кој ќе се игра во Германија, па веројатно тоа е Нант)
Фленсбург - Брест Мешков (веројатно ќе завршат пред Монпеље)
Пик Сегед - Силкеборг

Понатаму (ако не се смени многу во последното коло, па претходните дуели да бидат поинакви), вкрстуваат
ПСЖ - Киелце/Мотор
Барса - РНЛ/Нант
Пик Сегед/Силкеборг - Вардар/Загреб
Веспрем/(Спортинг/Динамо) - Фленсбург/Силкеборг

Реално пат до Ф4 преку четворка сп Пик Сегед, Загреб и Силкеборг не изгледа толку тежок, само да бидеме комплетни дотогаш.
Јас стварно не знам како со ваква десеткувана екипа имаме вакви резултати досега. Имаме цела клупа неупотребливи играчи. Среќа што Киелце ги фати помор на крајов, еден играч не им остана и што РНЛ се шалабајзери :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Го загарантиравме третото место во групата, што според мене е премија со составот кој го имаме.
Се' уште имаме шанси за втората позиција, но тоа не зависи од нас. Со оглед на формата на Веспрем и огромниот број на повредени играчи во Киелце, тешко е да се очекува дека Полјаците ќе победат во последно коло, иако играат на домашен терен.
Ако по некоја случајност дојдеме до второ место, тогаш бајаги ни се зголемиле шансите за Ф4.

Најверојатно во осмина-финале ќе играме со Загреб. Хрватите со сигурност ќе бидат 6-ти во другата група, така што веројатно ќе вкрстиме со нив.

Отприлика двојките во осмина-финале би биле
Вардар-Загреб
Веспрем- некој од лузерските групи (Спортинг или Динамо Букурешт)
Киелце - Мотор Запорожје
РНЛ - Нант/Фленсбург (оној кој ќе го загуби последниот меѓусебен дуел, кој ќе се игра во Германија, па веројатно тоа е Нант)
Фленсбург - Брест Мешков (веројатно ќе завршат пред Монпеље)
Пик Сегед - Силкеборг

Понатаму (ако не се смени многу во последното коло, па претходните дуели да бидат поинакви), вкрстуваат
ПСЖ - Киелце/Мотор
Барса - РНЛ/Нант
Пик Сегед/Силкеборг - Вардар/Загреб
Веспрем/(Спортинг/Динамо) - Фленсбург/Силкеборг

Реално пат до Ф4 преку четворка сп Пик Сегед, Загреб и Силкеборг не изгледа толку тежок, само да бидеме комплетни дотогаш.
Јас стварно не знам како со ваква десеткувана екипа имаме вакви резултати досега. Имаме цела клупа неупотребливи играчи. Среќа што Киелце ги фати помор на крајов, еден играч не им остана и што РНЛ се шалабајзери :D
Со тоа кои клубови ќе бидат на избор против нас,нема потреба да се трошат сили и енергија за второ место.Трето,второ,испаѓа пак исто .Лесен противник ....Убаво рече,цел тим да е сочуван и дисциплина,се е на место за Вардар да се послужи.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Сегед ги пумпаат дека се печени за Ф4. Меѓутоа кој ги гледал оваа сезона знае дека скоро сите утакмици ги добија густо. Многу од нив со 1 разлика. Целје, Мотор, Загреб, овие три екипи ги добија со 1 разлика, Мотор и дома и гости го тепаа со 1 разлика, играа и нерешено со Скјерн дома, густо ги тепаа и Флензбург и Нант дома. Плус делуваат ко формата да им е во мал пад.

Не треба да им се плашиме нив. На централен се супер покриени, али ако сме здрави, и тоа како може да се носиме со нив. Во таа група Флензбург оплеска, изгуби од Целје и од Загреб.

Според мене, нема некоја голема разлика меѓу Флензбург и Сегед за Ф4. Може германски тимови повеќе му лежат на Вардар, ама и лани со појак состав, на гостински голови го поминавме Кил. Не беше ич лесно.

Инаку, има заприметено некој дека овој Скубе нешто многу изводи во последно време, многу нервозен, знае да им викне на сооиграчиве да се испонаша така малку.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Се освен ПСЖ,Барселона и Веспрем за Вардар беше добитна комбинација уште пред почеток на сезона и сеа се во позиција да се одбегнат до Ф4,освен тоа Вардар е во екстремно добра ситуација која никој не ја очекуваше 2-3 место 2 би било и премија со оглед дека на повратните натпревари ке се домаќини
Најдобра варијанта е германски тим причината е едноставна а то е дека Германците се фокусираат на Бундесот за разлика од остали конкуренти кој се шетаат по првенствата или имаат еден конкурент а со тоа и повеке време за припрема а Вардар швабиве ги мава доста лесно
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Се освен ПСЖ,Барселона и Веспрем за Вардар беше добитна комбинација уште пред почеток на сезона и сеа се во позиција да се одбегнат до Ф4,освен тоа Вардар е во екстремно добра ситуација која никој не ја очекуваше 2-3 место 2 би било и премија со оглед дека на повратните натпревари ке се домаќини
Најдобра варијанта е германски тим причината е едноставна а то е дека Германците се фокусираат на Бундесот за разлика од остали конкуренти кој се шетаат по првенствата или имаат еден конкурент а со тоа и повеке време за припрема а Вардар швабиве ги мава доста лесно
Абе така е со Фленсбург, поуморни се тие. Но, тие цела екипа се скандинавци, ако се наострат, опасни се. Тие го тепаа Сегед 2 гола разлика, изгубија од Сегед 2 гола разлика.

Ние Загреб редовно ги правиме парче, иако и тие не се за потценување, знаат да изненадат, но тешко 2 пати да не средат. Може да не добијат таму некој гол разлика, ама фокусирани треба да ги средиме дома.

Според мене - Загреб/Сегед или Силкеборг/ Фленсбург, не ми прави некоја голема разлика. Реално, не сме во лоша ситуација. Да сме здрави само. Не би ми се допаѓало овие Монпеље да се провлечат и пример да го решат Фленсбург. Иако со нив ќе бидеме фаворити, малку непредвидливи ми се они.

Битно е пак да играме Ф4, 3 години по ред, веќе е достигнување, клубот си ја задржува репутацијата, нивото. Може да се привлече некој играч да го задржиме нивото, па и да го дигнеме од оваа година. Да донесеме некој десен бек и лево крило за догодина.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Ne bi rekol deka bash taka ke ni e lesno da ideme na F4 i deka iame luksuz da potcenuvame protivnici, odbranata ni e toplo-ladno, ni bleda senka od ona sto ne kraseshe sampionskata sezona i vo periodot na Raul, ogromna zaguba za nas se Abutovic i Canelas.

Golmanskata pozicija e kriticna i nekonstantna, onaa sigurnost sto ja imavme vo klucni momenti znaejki deka Sterbik e tuka povekje ja nema taka da vo nieden slucaj ne smeeme da potcenime ekipa, makar i taa se vikala Silkeborg.

Isto taka vo timot vladee i ogromna nedisciplina, i vo napad i vo odbrana, pa ako ne se iskoreni toa togas F4 ke gleame samo na tv.

Neame tim za F4 spored mene, na par igrachi im fali iskustvo a i ni falat zasiluvanja ako sakame da bideme nesto povekje od nemi gledaci na takov nastan.

Se nadevam za naredna sezona ke iame zasiluvanja na kriticni pozicii pa ke vidime do kade ke moze da tera Parondo.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Ne bi rekol deka bash taka ke ni e lesno da ideme na F4 i deka iame luksuz da potcenuvame protivnici, odbranata ni e toplo-ladno, ni bleda senka od ona sto ne kraseshe sampionskata sezona i vo periodot na Raul, ogromna zaguba za nas se Abutovic i Canelas.

Golmanskata pozicija e kriticna i nekonstantna, onaa sigurnost sto ja imavme vo klucni momenti znaejki deka Sterbik e tuka povekje ja nema taka da vo nieden slucaj ne smeeme da potcenime ekipa, makar i taa se vikala Silkeborg.

Isto taka vo timot vladee i ogromna nedisciplina, i vo napad i vo odbrana, pa ako ne se iskoreni toa togas F4 ke gleame samo na tv.

Neame tim za F4 spored mene, na par igrachi im fali iskustvo a i ni falat zasiluvanja ako sakame da bideme nesto povekje od nemi gledaci na takov nastan.

Se nadevam za naredna sezona ke iame zasiluvanja na kriticni pozicii pa ke vidime do kade ke moze da tera Parondo.
Никој не вика дека ќе биде лесно. Но, според мене, како што кажа Riddler, Веспрем, Барселона и ПСЖ се тешки противници за нас. Според мене и Киелце во полн состав би бил непожелен противник за нас. Кај што би било тешко за нас да поминеме.

Овие другиве никој не ме импресионира нешто посебно. Немам впечаток дека се некои со кои не може да се носиме. Мислам Сегед и Фленсбург се мачат со екипи како Загреб, Целје, Мотор. Фленсбург изгуби дома од Загреб. Не дека и нас не може да ни се деси нешто такво. Сакам да кажам, овие екипи не покажале некоја сила што екипа од калибар на Вардар треба да им се плаши. Никој не вика дека ќе биде лесно и дека ќе поминеме 100%. Но, реално, ПСЖ, Барселона, па најверојатно и Веспрем ќе не елиминираат во двомеч. Со оглед на нашата сила, овие екипи - Загреб, Силкеборг, Сегед, Фленсбург се екипи со кои може да се носиме и не е нереално да ги поминеме. Добар пат за нас се до Ф4.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom